Ziconi tápou ve středu tabulky a Litvínov řeší děravou obranu

Publikováno: 9.11.2020, 11:01

Sociální sítě

O autorovi

Vory

Je autorem 24 článků

XBL vstoupila do svého druhého hracího týdne a opět nabídla celou řadu zajímavých duelů. Například Viktoria přetlačila Zicony těsně 3:2 a udržela svojí stoprocentní bilanci. Stejným progresem se mohou pyšnit i hráči Xboxweb eSport, kteří rovněž zapsali doposud plný bodový zisk i díky vítězství 5:3 nad Severočechy z Litvínova. Třetí eKoVy ztrácí na lídry tabulky aktuálně 3 body, ale mohlo to být více, svůj nedělní duel se Severkou však dokázali v 90. minutě převážit na svou stranu.

V XBL jsou zatím dva týmy, které nedokázaly vyhrát. Outsider si sice připsali první dva body za překvapivé remízy s Cypy a zejména Zicony, ale na lepší než poslední místo to zatím nestačí. V zápase se Severkou naopak neměli žádnou šanci a po čtyřech inkasovaných brankách vyšli z tohoto zápasu naprázdno. Stejný bodový zisk zatím vykazuje i nováček ligy FC Travička, který si připsal pouze jeden bod, tedy stejně jako minulý týden. Tentokrát hráči Travičky obrali o body Severku, která v tomto duelu sice dvakrát skórovala, ale pokaždé z ofsajdového postavení. Z poslední příčky se naopak odpoutali Poland Crew, když v souboji sousedů ze spodních pater přetlačili Travičku 1:0 a trochu překvapivě zaskočili Zicony 2:1. Sedm zapsaných bodů aktuálně stačí na desátou příčku, a to jen díky horšímu skóre. Za elitní desítkou jsou na dvanácté příčce polští Destiny, kteří tento týden skórovali pouze jednou, za to po hříchu inkasovali hned 10 gólů a jsou tak nejhorším týmem druhého hracího týdne XBL s nulovým bodovým ziskem.

Jedenáctá příčka aktuálně patří severočeským Chemikům z Litvínova. Ti sice porazili Cypy 2:1, ale ve zbylých dvou zápasech jejich obrana připomínala spíše řešeto, než nedobytnou Severočeskou chemičku s důraznou ochrankou. V zápasech s eKoVy a Xboxweb eSport lovili míč ze své sítě hned jedenáctkrát. Chemici tak přidali na své bodové konto tři body, celkem jich mají rovných šest.  Střed tabulky je však velmi vyrovnaný a rozdíl mezi 11. a 5. místem je pouze 2 body. Právě do středu tabulky patří Cypové, CCCP eSports a tak trochu překvapivě i Zicon eSports. Tým, který v minulé sezóně do posledního týdne doufal v zisk mistrovského titulu, nemůže vybřednout z výsledkové mizérie. Po porážce s Viktorií Plzeň 2:3, trochu překvapivě nestačili Ziconi ani Poland Crew. Jediný bod do tabulky si tento týden připsali, po remíze s nevýraznými Outsider. Odborníci ze světa Pro Clubs se začínají ptát: „Není to trochu málo?“.

Další překvapením, ale v kladném slova smyslu, je rozhodně aktuálně 6. příčka Underground Elite. Želvy ukázaly svojí obratnost zejména v zápase s Galacticos, který pro sebe získaly po výhře 2:0. Další bod do tabulky XBL pak získaly v zápase s Poland Crew, který skončil remízou 1:1. Ze svého posledního vystoupení v tomto týdnu si pak Ninjové odnesli porážku s Cypy 1:2. Pro Cypy to bylo bohužel jediné vítězství druhého hracího týdne. V dalším zápase nestačili na Chemiky a jako ztráta je vnímána i remíza s Outsider.

Už to vypadá, že Seveřani mají pátou příčku předplacenou. V aktuálním pořadí XBL jim právě toto umístění opět patří. Hráči FKS nejprve nedokázali rozbít tvrdý beton Travičky, po té ztratili v 90. minutě remízu s favorizovanými eKoVy, aby pak v posledním zápase rozdrtili Otsider 4:1 díky výjimečnému střeleckému počinu Čáry, který vstřelil všechny jejich góly.  Na čtvrté příčce, s náskokem 4 bodů sídlí Galacticos, ti nedokázali navázat na stoprocentní bilanci z úvodního týdne a po porážce s UDG a Xboxweb eSport, kdy nedokázali vstřelit ani branku, zapsali tři body pouze proti CCCP eSports po výhře 3:0.

První tři příčky okupují největší favorité soutěže. Od porážky s Viktorií Plzeň jsou obhájci mistrovského titulu eKoVy stoprocentní. Ztráta na první dvě příčky je pouze tři body. V nadcházejícím týdnu se dá očekávat změna pořadí. Xboxweb hostí na svém hřišti Viktrorii, a to je právě šance pro eKoVy. Ne nadarmo se říká: “Dva se perou a třetí se směje.“ Jestli to myslí Plzeňská Viktorka s návratem na trůn mistra XBL vážně, musí Xboxweb porazit. Ten se však pyšní báječnou produktivitou, když konto svých soupeřů jenom ve druhém hracím týdnu zatížil 10 góly a celkově je jeho skóre +17 branek.

Z duelů v tomto týdnu stojí za zmínku určitě zápas Glacticos hostící Seveřany nebo zápas Litvínova proti Ziconům, kteří si rozhodně potřebují napravit reputaci. Nebudou to mít však snadné, protože zajíždí mimo jiné na hřiště eKoVy. Tradičním a velmi napínavým duelem obvykle bývá i Severočeské derby, které se tentokrát odehraje v Severka Parku.

Xboxweb liga nabízí každý týden celou řadu skvělých zápasů, které můžete sledovat online na Twitch kanálech jednotlivých týmů. Podpořte svého favorita v XBL!

19. 07. 2021 • tonyskate0

Vyhrajte FIFA 21 Champions Edition pro Xbox!

Letošní ročník fotbalové série FIFA se nám už oficiálně představil, ale do jeho vydání stále ještě pár měsíců zbývá. Mezitím jsme v archivu narazily na kódy na loňskou FIFA 21 v edici Champions, která navíc obsahuje vzácné zlaté balíčky a další bonusy pro FIFA Ultimate Team. Kódy máme dva, takže o jeden budeme soutěžit tady a ten druhý si rozdáme na našem Facebooku a Instagramu.

»
30. 04. 2021 • tonyskate0

FIFA 21 příští týden v Game Pass Ultimate

Včera jsme psali, že některé ze starších ročníků FIFA budou vyřazeny z nabídky EA Play a teď tady máme přesné datum, kdy dorazí FIFA 21. Jelikož je EA Play součástí Xbox Game Pass Ultimate, tak už 6. května se předplatitelé na Xbox Series X|S a Xbox One mohou těšit na zatím nejnovější fotbal od EA. Čekání si můžete zkrátit nedávno přidaným hokejem NHL 21 či zbrusu novým baseballem MLB The Show...

»
06. 04. 2021 • tonyskate0

Další sportovní pecky pro Xbox Game Pass

Minulý týden jsme se dočkali zcela nečekané zprávy, a to že baseball MLB The Show 21, který vůbec poprvé vyjde na konzolích Xbox, hned v den vydání také zamíří do předplatného Xbox Game Pass. Dokonce budou dostupné obě verze, tedy jak pro Xbox Series X|S, tak i Xbox One. Po Outriders nás tak čeká další velká AAA hra, na kterou ani nebudeme muset čekat. Tím ovšem sportovní žně nekončí. Už dříve...

»
30. 03. 2021 • Vory0

Viktoria Plzeň a XboxWeb Esport unikají v čele XBL, Severka drží třetí místo

Devět zápasů zbývá do konce šesté sezóny VPG XBL a zdá se, že aktuálně mají k titulu nejlépe nakročeny dva týmy. Plzeňská Viktoria patří tradičně k největším favoritům soutěže, v letošní sezóně se k ní přidává i nový tým XboxWeb Esport. Tato dvojice má na čele soutěže aktuálně náskok 6, respektive 8 bodů na svého nejbližšího pronásledovatele, mužstvo Severky.

»
23. 03. 2021 • Vory0

Další změna v čele pořadí Xboxweb ligy, Severka poprvé za devět bodů

Šestá sezóna a šest hracích týdnů za námi. V řeči čísel to znamená 18 odehraných zápasů pro každé mužstvo. V minulých XBL ozvěnách jsme psali, že je poprvé v čele FC Viktoria Plzeň, tuto informaci si můžete již škrtnout. Po dalším hracím týdnu je v čele soutěže zas jiný tým a opět je to pro něj v současné sezóně premiéra. Po čtyřtýdenní nadvládě eKoVy a jednotýdenním panování FCVP je to tentokrát tým Xboxwebu Esport. Právě...

»
15. 03. 2021 • Vory0

Plzeň poprvé na čele, Outsider s plným bodovým ziskem

Kdo by to byl řekl, že se Plzeňská Viktoria podívá na úplné čelo Xboxweb ligy až po polovině soutěže? Vůbec nikdo! Každopádně v tento moment je to již skutečností. Viktoriáni sice v první polovině soutěže poztráceli 12 bodů, ale i tak jim zisk 33 bodů stačí na vedení v XBL. Na druhé místo se po mezinárodním úspěchu, postup z Championship do Premier Esport, prokousal tým Xboxweb Esport, který stejně jako Viktoria, získal tento týden...

»
09. 03. 2021 • Vory0

eKoVy ztratili náskok v čele Xboxweb ligy, Travička stále tápe na posledním místě

To je fofr! Šestá sezóna Xboxweb ligy (dále jen „XBL“) překonala svojí první třetinu! Aktuálně mají všechny týmy odehráno dvanáct zápasů. Z šestatřiceti možný bodů získaly hned čtyři týmy stejný počet, a to 24. Před začátkem čtvrtého hracího týdne hřál eKoVy v čele soutěže čtyřbodový polštář. Ten se ale náhle rozplynul jak pára nad hrncem. Fanoušci eKoVáků jen trnou, co se to s jejich oblíbeným týmem děje. Jeden jediný bod ze tří zápasů...

»
23. 02. 2021 • Vory0

eKoVy v souboji gigantů nadělovali, Chemici ovládli severočeské derby

Další hrací týden XBL je za námi a všichni si můžeme odškrtnout další porci skvělých zápasů. Chtě nechtě musím dnešní reportáž začít zápasem z největších! Plzeňská Viktoria hostila lídra tabulky z eKoVy a Viktoriánům je již jasné, proč jsou právě eKoVáci na čele. Gólová smršť v jejich síti přinesla fanouškům Plzně vystřízlivění. Plzenští si dělali naději na vedoucí pozici, ale ta vzala rychle za své. Konečné skóre tohoto zápasu 5:1 pro eKoVy je...

»