chaos-na-tema

Chaos na téma: Hudební hity herních trailerů

Autor: chaosteoryczPublikováno: 19.1.2017, 20:53

Publikováno: 19.1.2017, 20:53

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 598 článků

Hádám, že jste si otevřeli článek a čekáte co se bude dít, protože příspěvek s tímto nadpisem na xboxwebu vidíte poprvé. Chaos na téma je forma nových tématických článků, pro které mě inspiroval kolega paco, přinášející vám tu a tam své Bláboly. I moje myšlenkové pochody budou přicházet pravidelně v nepravidelných intervalech, a to na témata, která ne vždy budou souviset přímo s hraním nebo konzolí xbox. Vlastně ani dnes to není příliš o hrách samotných jako o jejich trailerech. Krátká videa jsou jednou z nejdůležitějších forem mediální propagace, protože rozhodují o první dojmu a směřují nás podvědomě ke zvýšenému zájmu o danou značku. V tuto chvíli není ani tak důležité, zda má hra co nabídnout, ale jak dobře ji spolupráce střihače a reklamního oddělení prodá hráčům, přičemž velkou roli sehrává zvolený hudební doprovod.

Už v minulosti jsme se setkávali s upoutávkami v rytmu hudebních evergreenů, jenž pamatují doby kdy váš tatík poprvé mrknul na mamku. Ostatně nemusím vzpomínat příliš dlouho, abych si vybavil atmosférický Mad World na pozadí Gears of War nebo rockovou pecku Paradise City otevírající stejnojmenný díl série Burnout. Ale zatímco dříve bylo použití hitparádových tahounů spíše výjimkou, poslední roky na něj vsadilo téměř každé vydavatelství. Herní průmysl tak s malým zpožděním reaguje na ten filmový, který se v tomto trendu našel ještě dříve. Čím dál častěji se také využívají cover verze originálních nahrávek, které dokáží notoricky známou píseň převléct do úplně jiného kabátu. Teď už asi správně tušíte, že v dnešním Chaosu najdete výběr trailerů, které ve spojení s pečlivě vybraným hitem zanechávají nejen skvělý dojem, ale dost často také mrazení v zádech.

Pro začátek stačí zůstat u exkluzivních titulů a u zmíněných Gears of War. Nemůžu jinak a musím jako první vytáhnout trailer „Tomorrow“, který mě zarazil do křesla na první dobrou. Hlavní hrdina prchající lesem, flashbacky z dětství a pod tím vší legendární Sound of Silence. Už v podání Simona a Garfunkela měla skladba duši, ale cover verze Disturbed má přesně ten melancholický nádech, po kterém máte husí kůži.

Originál:

Na novější klasiku později vsadil i launch trailer, který tentokrát šel opačným směrem a sáhl po cover verzi songu Nothing Else Matters, zjemněnou hlasem zpěvačky Lissie. V tomto případě by sice stejně dobře fungoval i originál, ale stěžovat si rozhodně nebudu, protože účel nová verze splnila skvěle.

Originál:

Chvilku zavzpomínáme na Vánoce s Dead Rising 4, u kterého použití svátečního motivu bylo jasné hned od začátku. Pocty se nakonec dostalo letité vánoční hymně Oh Christmas Tree, která byla přeformována už tolikrát, že by vhodné aranžmá našel i hluchý.

Svůj cover hit si našla i Forza Horizon 3 představená na veletrhu E3. Jakkoliv závodním hrám sluší rychlejší rytmus, nechci říct přímo taneční, nebo naopak silně dramatický, arkádové pokračování vsadilo na Wicked Game v podání Ursine Vulpine ft. Annaca. Stejně jako u Sound of Silence rána do černého.

Originál:

V hudebním archivu se hledalo i při propagaci akční hry Titanfall 2 a to pořádně hluboko, pro jeden z trailerů neváhali autoři sáhnout až do roku 1966, odkud vytáhli Bang Bang v podání Nancy Sinatra. Pravda, skladba má poněkud pozměněné aranžmá, ale i tak v ní zůstalo dost charizmatu z 50 let starého originálu.

Originál:

Battlefield 1 šel dějově sice hluboko do historie, ale na řízné prodání první světové války mu bohatě stačila píseň Seven Nation Army (příznačný název) v remixované Glitch Mob verzi. Originál řazený na počátek třetího milénia tak dostal pochodový rytmus, který navzdory silnému elektronickému zásahu dobře kontrastuje s děním na obrazovce.

Originál:

U temných her na hrdiny, kterou Dark Souls 3 bez debat jsou, se většinou manipuluje s depresivní, až apokalyptickou hudbou, jenž má za cíl podtrhnout atmosféru. S ohledem na to pak vyznívají True Colors od Cindy Lauper jako absolutní přešlap, nicméně ne v této povedené cover verzi.

V roce 1960 Ben E. King představil píseň Stand by Me a okamžitě se z ní stal hit, který si tento rok v modernější verzi půjčila japonská RPG série Final Fantasy. O cover se postarala dvojice Florence a The Machine a najít ho můžete i v úvodu samotné hry.

Originál:

V traileru Eye of the Storm se měly naplno ukázat všechny přednosti herní adaptace postapo filmu Mad Max, a co jiného by mělo hrát v pozadí než legendární rocková skupina AC/DC a její hit Hells Bells. Vypleněná planeta a tvrdá hudba prostě patří k sobě.

I menší celky si často pomáhají známou hudbou o čemž něco ví The Technomancer. Ten si do archivu sáhl při návštěvě E3, během které vydal video doprovázené hitovkou House of the Rising Sun. Ta je mimochodem používaná na upoutávky poměrně často, tentokrát v podání Frijid Pink

Originál:

Ani reboot akční hry DOOM se neobešel bez pomoci populární písně, i když v tomto případě nebude základna posluchačů tak velká. Trailer Fight Like Hell totiž doprovázela skladba New Noise od švédské hardcorové kapely Refused.


Když jsem zmiňoval Battlefield 1, nesmím vynechat ani konkurenční sérii Call of Duty. Activision pro podporu vydání Infinite Warfare udělal první i poslední, což se projevilo i v trailerech. Při hrané upoutávce tak došlo i na Guns N’ Roses a Welcome to the Jungle.

Ačkoliv trailerem postarší, komunitou stále aktivní Destiny tu nebude chybět taktéž. Konkrétně live action trailer „Become Legend“, který si pro prezentaci vybral Immigrant Song od Led Zeppelin, čímž utkvěl v hlavě i lidem, kteří o akční titul z produkce Bungie jinak nezavadí. A protože Zeppelinů není nikdy dost, dostali se později i do traileru „The Taken King“.

Relativně při životě je také GTA V nebo alespoň její Online část, jenž je neustále zásobována novým obsahem. A proč ji tu mám? No, protože R* si pro propagaci jednotlivých hrdinů vybíral u notoricky známých skladeb také a v případě Michaela to byla kapela Queen a hit Radio Ga Ga.

Poslední, koho zmíním, bude série Need For Speed pyšnící se velice dobrým výběrem jak pro trailery, tak pro soundtracky jako takové, a to téměř v každém díle. Vztáhnu-li to ale zpět jen k trailerům, ještě dnes si vybavím Most Wanted a hraný trailer s cover verzí už téměř 50 let staré hitovky Apache.

Originál:

Pokračovat by se dalo ještě hodně dlouho přeš Black Sabbath v Gears of War 3, Battlefield 4 podbarvený Rihannou nebo Call of Duty jedoucí na Rolling Stones. Už vůbec pak nemluvím o soundtraccích, kde bychom byly ještě déle, ale o nich to dnes nebylo. Mým prvním standalonem jsem chtěl nejen uvést novou rubriku, ale také upozornit na vrůstající zajímavý trend, který jde ruku v ruce se snahou prodat „výrobek“ co nejširšímu spektru uživatelů. Ostatně sami asi potvrdíte, že víc na vás zapůsobí trailer s oblíbenou skladbou vašeho playlistu, než s takovým Michalem Davidem. Ostatně dejte vědět v komentářích, jak vnímáte známé písně v upoutávkách vy, a které jsou pro vás top.

 • Pavel Danes

  jsi se vyradil 🙂

 • MustaffaSKS

  Dobrý článek +1
  Si mi úplně připomněl, že já jsem si kdysi taky stahoval a ukládal podle mě ty nejlepší herní trailery 🙂
  Já si určitě vzpomenu na Syndicate, Singularity, CoD 4 nebo Metro 2033 a taky AC: Revalations… Je jich opravdu hodně.
  A co se týče těch soundtracků, tak byl skvělý pořad na hrej.cz, jmenoval se mPod a byl jen o hudbě ve hrách. Doporučuji všem si to poslechnout.

  • Chaosteory CZ

   Jsem rád, že jsem pomohl k oživení dobrých vzpomínek 🙂

 • ursini

  Chybí mi tu ještě skvělý trailer na Mafii III, kde hrají stejně jako v Technomanceru The Animals, ale jinak hezky napsaný článek!

Titanfall 2
24. 03. 2017 • chaosteorycz0

Titanfall 2 se připravuje na nový obsah

Sci-fi akce studia Respawn Entertainment jde stále proti proudu a přináší hráčům dodatečný obsah zcela zdarma. Nabízí sice i placené předměty, ale jde jen o kosmetické prkotiny, bez nichž se obyčejný hráč stojící o pořádnou multiplayerovou řež obejde. Příštím přídavkem se stane Colony Reborn, které dorazí už příští týden, 30. března. Jeho součástí je především mapa Colony. Pro fanoušky série Titanfall jde o dobře známé vylidněné městečko disponující úzkými uličkami...

»
XWD
28. 02. 2017 • waggon19

Xbox Weeks Deals – 28.2. až 7.3.2017

Musím říct, že co se týče počtu titulů, tak nám slevové akce od začátku dělají radost (i když výše slevy by mohla být často vyšší) a tento týden patří k těm bohatším. Do výprodeje se dostala spousta her od EA, ale na tomto místě (například u Unravel, Plants vs. Zombies Garden Warfare 2 atd.) zvažte, zda pro vás nebude výhodnějí EA Acccess členství. Rozhodně nepřehlédněte tituly jako Battlefield 1 (recenze), Forza...

»
titanfall
23. 02. 2017 • p.a.c.o0

Live Fire mód dorazil do Titanfall 2

Dlouho avizovaný a mnohými hráči jistě i velice očekávaný mód Live Fire dorazil do Titanfall 2. Jako všechny updaty a novinky je i on k dispozici zdarma všem hráčům. Díky tomu se každý může ponořit do soubojů Pilotů 6v6, které jsou opravdu intenzivní, akční jízdou. Oznámení doprovází ukázka z hraní a také spuštění motivačního získávání double XP a to až do 27. února. Ovšem pozor, dvojité zkušenosti se vztahují pouze na...

»
TF2
03. 02. 2017 • chaosteorycz0

Režim Live Fire pro Titanfall 2 v novém traileru

Může být soupeření skutečných hráčů ještě intenzivnější? Ano, stačí jim sebrat titány a vrhnout je do nového režimu Live Fire, jenž připomíná ozbrojené gumídky na hopsinkové šťávě nové generace. Nový mód stavící proti sobě šestici hráčů na každé straně, počítá s přímými střety na krátké vzdálenosti, čemuž jsou uzpůsobeny i dvě nové mapy Stacks and Meadow. Princip je pak podobný Capture the Flag, kdy k dosažení výhry je třeba eliminovat kompletní tým...

»
titanfall
31. 01. 2017 • p.a.c.o0

Nový obsah pro Titanfall 2 i v březnu

Titanfall 2 možná není tak velký komerční úspěch, v jaký EA doufali, ale rozhodně je povedenou hrou, kterou vám bez okolků doporučíme zahrát. Jak jistě víte, všechen obsah pro multiplayer je a bude k dispozici zdarma, takže se pojďme podívat na to, co přinese po stránce obsahu měsíc březen. V něm vyjde další mapa, konkrétně předělávka z prvního Titanfallu, Colony a řady rozšíří nový herní mód Live Fire. Tento herní mód...

»
titanfall
16. 01. 2017 • Josef Brožek4

Nový obsah pro Titanfall 2 je na blízku

Titanfall byl skvělý, ale druhý díl je ještě lepší, a to proto, že vypiloval nedostatky svého prvního dílu a staré dobré mechaniky zachoval. I EA něco zachoval, a to svou politiku DLC. EA pro veškeré své hry pravidelně po vydání her připravuje placená DLC a jinak tomu není ani u Titanfall 2, pro nějž jsme se zatím moc obsahu navíc nedočkali. Samozřejmě očekáváme, že skrze EA Access se jistě EA...

»
titanfall
30. 11. 2016 • tonyskate1

Vyzkoušejte si zdarma multiplayer Titanfall 2

Mnohým z vás jistě neuniklo, že zkušební verze hry Titanfall 2 nebyla zařazena do programu EA Access, i když vlastně ani nevíme proč. Každopádně se z hry vyklubal úspěch, ačkoliv jen po stránce kritické. Po té komerční je to horší, ale ani kvalitní hry se kolikrát dobře neprodávají. Takových příkladů bychom našli desítky, ne-li stovky. Každopádně zpět k Titanfallu 2, jehož multiplayer si teď mohou členové programu EA Access zdarma vyzkoušet. Od 2....

»
titanfall
23. 11. 2016 • p.a.c.o0

První DLC pro Titanfall 2 příští týden

Už se jenom párkrát vyspíme a dostaneme první DLC ke skvělé akci Titanfall 2 zdarma, ostatně tak, jak bylo slíbeno. Jeho obsahem bude jedna mapa, podle níž se DLC i jmenuje a to Angel City. Mnozí z vás ji jistě budou znát, protože se jedná o předělanou oblíbenou mapu z prvního dílu. Po bojištích se budeme moct prohánět s novou zbraní Wingman Elite Pistol a chybět nebudou ani nové kity pro...

»