Chaos na téma: Hudební hity herních trailerů

Autor: chaosteoryczPublikováno: 19.1.2017, 20:53

Publikováno: 19.1.2017, 20:53

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 966 článků

Hádám, že jste si otevřeli článek a čekáte co se bude dít, protože příspěvek s tímto nadpisem na xboxwebu vidíte poprvé. Chaos na téma je forma nových tématických článků, pro které mě inspiroval kolega paco, přinášející vám tu a tam své Bláboly. I moje myšlenkové pochody budou přicházet pravidelně v nepravidelných intervalech, a to na témata, která ne vždy budou souviset přímo s hraním nebo konzolí xbox. Vlastně ani dnes to není příliš o hrách samotných jako o jejich trailerech. Krátká videa jsou jednou z nejdůležitějších forem mediální propagace, protože rozhodují o první dojmu a směřují nás podvědomě ke zvýšenému zájmu o danou značku. V tuto chvíli není ani tak důležité, zda má hra co nabídnout, ale jak dobře ji spolupráce střihače a reklamního oddělení prodá hráčům, přičemž velkou roli sehrává zvolený hudební doprovod.

Už v minulosti jsme se setkávali s upoutávkami v rytmu hudebních evergreenů, jenž pamatují doby kdy váš tatík poprvé mrknul na mamku. Ostatně nemusím vzpomínat příliš dlouho, abych si vybavil atmosférický Mad World na pozadí Gears of War nebo rockovou pecku Paradise City otevírající stejnojmenný díl série Burnout. Ale zatímco dříve bylo použití hitparádových tahounů spíše výjimkou, poslední roky na něj vsadilo téměř každé vydavatelství. Herní průmysl tak s malým zpožděním reaguje na ten filmový, který se v tomto trendu našel ještě dříve. Čím dál častěji se také využívají cover verze originálních nahrávek, které dokáží notoricky známou píseň převléct do úplně jiného kabátu. Teď už asi správně tušíte, že v dnešním Chaosu najdete výběr trailerů, které ve spojení s pečlivě vybraným hitem zanechávají nejen skvělý dojem, ale dost často také mrazení v zádech.

Pro začátek stačí zůstat u exkluzivních titulů a u zmíněných Gears of War. Nemůžu jinak a musím jako první vytáhnout trailer „Tomorrow“, který mě zarazil do křesla na první dobrou. Hlavní hrdina prchající lesem, flashbacky z dětství a pod tím vší legendární Sound of Silence. Už v podání Simona a Garfunkela měla skladba duši, ale cover verze Disturbed má přesně ten melancholický nádech, po kterém máte husí kůži.

Originál:

Na novější klasiku později vsadil i launch trailer, který tentokrát šel opačným směrem a sáhl po cover verzi songu Nothing Else Matters, zjemněnou hlasem zpěvačky Lissie. V tomto případě by sice stejně dobře fungoval i originál, ale stěžovat si rozhodně nebudu, protože účel nová verze splnila skvěle.

Originál:

Chvilku zavzpomínáme na Vánoce s Dead Rising 4, u kterého použití svátečního motivu bylo jasné hned od začátku. Pocty se nakonec dostalo letité vánoční hymně Oh Christmas Tree, která byla přeformována už tolikrát, že by vhodné aranžmá našel i hluchý.

Svůj cover hit si našla i Forza Horizon 3 představená na veletrhu E3. Jakkoliv závodním hrám sluší rychlejší rytmus, nechci říct přímo taneční, nebo naopak silně dramatický, arkádové pokračování vsadilo na Wicked Game v podání Ursine Vulpine ft. Annaca. Stejně jako u Sound of Silence rána do černého.

Originál:

V hudebním archivu se hledalo i při propagaci akční hry Titanfall 2 a to pořádně hluboko, pro jeden z trailerů neváhali autoři sáhnout až do roku 1966, odkud vytáhli Bang Bang v podání Nancy Sinatra. Pravda, skladba má poněkud pozměněné aranžmá, ale i tak v ní zůstalo dost charizmatu z 50 let starého originálu.

Originál:

Battlefield 1 šel dějově sice hluboko do historie, ale na řízné prodání první světové války mu bohatě stačila píseň Seven Nation Army (příznačný název) v remixované Glitch Mob verzi. Originál řazený na počátek třetího milénia tak dostal pochodový rytmus, který navzdory silnému elektronickému zásahu dobře kontrastuje s děním na obrazovce.

Originál:

U temných her na hrdiny, kterou Dark Souls 3 bez debat jsou, se většinou manipuluje s depresivní, až apokalyptickou hudbou, jenž má za cíl podtrhnout atmosféru. S ohledem na to pak vyznívají True Colors od Cindy Lauper jako absolutní přešlap, nicméně ne v této povedené cover verzi.

V roce 1960 Ben E. King představil píseň Stand by Me a okamžitě se z ní stal hit, který si tento rok v modernější verzi půjčila japonská RPG série Final Fantasy. O cover se postarala dvojice Florence a The Machine a najít ho můžete i v úvodu samotné hry.

Originál:

V traileru Eye of the Storm se měly naplno ukázat všechny přednosti herní adaptace postapo filmu Mad Max, a co jiného by mělo hrát v pozadí než legendární rocková skupina AC/DC a její hit Hells Bells. Vypleněná planeta a tvrdá hudba prostě patří k sobě.

I menší celky si často pomáhají známou hudbou o čemž něco ví The Technomancer. Ten si do archivu sáhl při návštěvě E3, během které vydal video doprovázené hitovkou House of the Rising Sun. Ta je mimochodem používaná na upoutávky poměrně často, tentokrát v podání Frijid Pink

Originál:

Ani reboot akční hry DOOM se neobešel bez pomoci populární písně, i když v tomto případě nebude základna posluchačů tak velká. Trailer Fight Like Hell totiž doprovázela skladba New Noise od švédské hardcorové kapely Refused.


Když jsem zmiňoval Battlefield 1, nesmím vynechat ani konkurenční sérii Call of Duty. Activision pro podporu vydání Infinite Warfare udělal první i poslední, což se projevilo i v trailerech. Při hrané upoutávce tak došlo i na Guns N’ Roses a Welcome to the Jungle.

Ačkoliv trailerem postarší, komunitou stále aktivní Destiny tu nebude chybět taktéž. Konkrétně live action trailer „Become Legend“, který si pro prezentaci vybral Immigrant Song od Led Zeppelin, čímž utkvěl v hlavě i lidem, kteří o akční titul z produkce Bungie jinak nezavadí. A protože Zeppelinů není nikdy dost, dostali se později i do traileru „The Taken King“.

Relativně při životě je také GTA V nebo alespoň její Online část, jenž je neustále zásobována novým obsahem. A proč ji tu mám? No, protože R* si pro propagaci jednotlivých hrdinů vybíral u notoricky známých skladeb také a v případě Michaela to byla kapela Queen a hit Radio Ga Ga.

Poslední, koho zmíním, bude série Need For Speed pyšnící se velice dobrým výběrem jak pro trailery, tak pro soundtracky jako takové, a to téměř v každém díle. Vztáhnu-li to ale zpět jen k trailerům, ještě dnes si vybavím Most Wanted a hraný trailer s cover verzí už téměř 50 let staré hitovky Apache.

Originál:

Pokračovat by se dalo ještě hodně dlouho přeš Black Sabbath v Gears of War 3, Battlefield 4 podbarvený Rihannou nebo Call of Duty jedoucí na Rolling Stones. Už vůbec pak nemluvím o soundtraccích, kde bychom byly ještě déle, ale o nich to dnes nebylo. Mým prvním standalonem jsem chtěl nejen uvést novou rubriku, ale také upozornit na vrůstající zajímavý trend, který jde ruku v ruce se snahou prodat „výrobek“ co nejširšímu spektru uživatelů. Ostatně sami asi potvrdíte, že víc na vás zapůsobí trailer s oblíbenou skladbou vašeho playlistu, než s takovým Michalem Davidem. Ostatně dejte vědět v komentářích, jak vnímáte známé písně v upoutávkách vy, a které jsou pro vás top.

 • Pavel Danes

  jsi se vyradil 🙂

 • MustaffaSKS

  Dobrý článek +1
  Si mi úplně připomněl, že já jsem si kdysi taky stahoval a ukládal podle mě ty nejlepší herní trailery 🙂
  Já si určitě vzpomenu na Syndicate, Singularity, CoD 4 nebo Metro 2033 a taky AC: Revalations… Je jich opravdu hodně.
  A co se týče těch soundtracků, tak byl skvělý pořad na hrej.cz, jmenoval se mPod a byl jen o hudbě ve hrách. Doporučuji všem si to poslechnout.

  • Chaosteory CZ

   Jsem rád, že jsem pomohl k oživení dobrých vzpomínek 🙂

 • ursini

  Chybí mi tu ještě skvělý trailer na Mafii III, kde hrají stejně jako v Technomanceru The Animals, ale jinak hezky napsaný článek!

31. 07. 2017 • p.a.c.o1

Titanfall 2 dorazil do Vaultu

Všichni milovníci stříleček pozor. Jak bylo avizováno na začátku prázdnin, tak se teď i stalo. Titanfall 2 je součástí Vaultu (Trezoru) služby EA Access a to znamená jediné. Pokud máte službu aktivní, můžete začít hrát tuto skvělou akční záležitost, do níž navíc neustále proudí nový obsah (naposled to bylo přidání kooperativního multiplayeru) a to ještě ke všemu zcela zdarma. Rozhodně hru minimálně vyzkoušejte, protože je parádní nejen v singlplayeru, ale...

»
18. 07. 2017 • p.a.c.o2

Operation Frontier Shield v gameplay videu

Tifanfall 2 se co nevidět dočká dalšího rozšíření, jehož název je odvozen od novinkového herního módu Operation Frontier Shield, který bude opravdová pecka. V PvE horda módu se tu po bok postaví až čtveřice hráčů, jejichž úkolem bude chránit Harvester skrze zástupy nepřátel. Ty na nás budou koordinovaně proudit a naším úkolem bude společně s kamarády vydržet co nejdéle. Důležitou roli bude hrát strategie a také volba zbraní jak do...

»
08. 07. 2017 • chaosteorycz13

Léto přinese do EA Access titány a válku

Hraní, to už nejsou jen tituly, které si koupíte za těžce našetřené nebo vydělaní peníze, ale desítky her, k nimž máte možnost se dostat za zvýhodněnou cenu. Každý měsíc čerstvá nadílka her programu Games with Gold, balík všech žánrů v rámci Xbox Game Pass a v neposlední řadě EA Access, kam se pomalu ale jistě přesouvají všechny značky vydavatelství Electronic Arts. A ty nejnovější hlásí příchod během příštích týdnů. Milovníci nikdy nekončící akce...

»
28. 06. 2017 • wellkeybig0

Nové DLC War Games pro Titanfall 2 v traileru

Respawn Entertainment včera vydalo bezplatné DLC do multiplayerové FPS akce Titanfall 2.Rozšíření se jmenuje War Games a přidává především remasterovanou mapu War Games, kterou můžete znát z původní Titanfallu. Těšit se, ale můžete i na mapu Traffic, třetí slot pro zbraň, animace postav, nebo na nově zařazený mód Titan Brawl a Free Agents. Vývojáři rozšířili možnosti nastavení soukromých zápasů a nechybí i dolaďování a oprava chyb. Kompletní seznam naleznete na...

»
26. 06. 2017 • tonyskate1

Titanfall 2 v rozlišení 6K na Xbox One X

Minulý týden jsme vás informovali o chystaném balíčku pro sci-fi střílečku Titanfall 2 a dnes tady máme další zprávu, která se tentokrát týká konzole Xbox One X. Tvůrci z Respawn Entertainment totiž potvrdili, že jejich hra bude podporovat nové zařízení od Microsoftu, což znamená hraní ve skutečném 4K, ovšem zdá se, že to bude více. Hra je nejspíše natolik dobře optimalizovaná, že v některých chvílích Titanfall 2 na konzoli Xbox One X...

»
23. 06. 2017 • p.a.c.o1

DLC The War Games do Titanfall 2 již příští týden

Respawn Entertainment neubírají nic ze svého tempa, takže příští týden nám dodají již šesté DLC k akční super jízdě Titanfall 2. Jako vždy bude DLC zdarma a ponese název „The War Games“. Jak název napovídá, dočkáme se větších bitev mezi Titány a piloty a také nových map, jež budou simulovat město nebo tréninkové arény. Novou mapu „Traffic“ dostane i herní mód Live Fire. Dále se těšme na nové animace zabití...

»
24. 05. 2017 • p.a.c.o4

Nový Titan míří do Titanfall 2

Již na konci května se Titanfall 2 dočká dalšího rozšíření, kdy jednou z hlavních novinek bude nový titán pojmenovaný Monarch. Zařadí se mezi Vanguardu třídy, kdy nabídne celou řadu vylepšení a modifikací dle chutí daného pilota. Inspirací pro vzhled titány se staly Titáni Vaguard třídy, kteří se objevili za IMC v Battle of Typhon. Hlavními přednostmi nového Titána by měla být flexibilita a podpora ostatních při boji. Herní náplň obohatí...

»
27. 04. 2017 • p.a.c.o0

A Glitch in the Frontier dorazil do Titanfall 2

Další nový obsah, který je navíc zdarma, dorazil do skvělé akční jízdy Titanfall 2. Nese název A Glitch in the Frontier a stahovat ho můžete právě teď. Nejen, že nabízí celou řadu nového obsahu, ale také opravuje a upravuje dosavadní herní mechaniky a možnosti, aby vše bylo náležitě vyvážené a nikdo se necítil ukřivděn. Z nového obsahu stojí za to zmínit nové mapy Glitch a Deck, další vylepšení se pak týkají...

»