Exkluzivní Avowed potěší fanoušky The Outer Worlds

Autor: tonyskatePublikováno: 13.10.2021, 8:23

Publikováno: 13.10.2021, 8:23

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5695 článků

Loni nám Microsoft představil několik herních titulů. Učinil tak sice příliš brzy, ale chtěl hráčům ukázat, že investují do hraní více než kdy dříve a o těchto projektech začneme slyšet příští rok. Jedním z nich je i akční RPG Avowed od mistrů z Obsidian Entertainment, o níž se teď dozvíme díky insiderům, kteří spatřili ranou ukázku ze hry.

Awoved je dle všeho v hratelné alfa fázi, kdy už funguje řada mechanik a klíčových herních prvků, ačkoliv je možné, že záběry již byly několik měsíců staré, takže vývoj může být ještě dál. Pro připomenutí zmíníme, že Awoved je zasazeno do světa Eternity, který můžete znát z izometrických RPG Pillars of Eternity taktéž od studia Obsidian, ovšem tentokrát nás čeká akční RPG z pohledu vlastních očích podobně jako tomu bylo v The Outer Worlds.

Právě fanoušci The Outer Worlds se mají nač těšit stejně jako příznivci Skyrimu. Hra poběží na vylepšeném enginu z TOW se zaměřením na akční souboje z pohledu vlastních očích, zkoumání světa a propracované systémy pro RPG i výpravu. Třídy postav nečekejte a sami si zvolíte svůj styl hraní, čemuž napomohou i obouruční souboje půjčené ze Skyrimu. Můžete tak disponovat dvěma dýkami pro tišší přístup či používat luk anebo tradiční kombinaci meče a magie. Případně obě ruce plně zaměřit na magii, což bude nezbytné pro náročnější kouzla a dovednosti. Samotné souboje pak dají mágům vybrat z obsáhlého seznamu kouzel, zatímco válečníci ocení další fyzické přednosti jako kopnutí či odražení nepřítele štítem.

Podobností s Pillars of Eternity pak bude více včetně kouzla Jolting Touch, které zásahem blesku usmaží nepřátele anebo obouruční kouzla jako ohnivá koule, jež je vykouzlena složitě vypadajícími gesty rukou, aby zlikvidovala nepřátele v bouři ohně. Jiná kouzla jako Fetid Caress pak může nepřátel otrávit a tvůrci se hodně zaměřují i na okouzlení zbraní jako magicky vylepšené meče či ledové šípy apod. Scházet nebudou ani známá monstra včetně ještěří Xaurips či daleko větší hrozeb jako jsou wyverny a draci.

Novinář Jez Corden dokonce nabídl přirovnání, že jestli The Outer Worlds bylo vlastním Falloutem, Awoved bude pro Obsidian Entertainment jejich The Elder Scrolls. Ačkoliv trailer na Avowed nabízel spíše temnější tón, hra je dle všeho daleko barvitější než Skyrim či třeba Oblivion, jak jsme mohli vidět právě v The Outer Worlds. Světélkující houby v jeskyních, zelenající se lesy plné obřích květin či mohutné chrámy zalité slunce, jež ukrývají kostlivce i hrobky. Takovýchto lokací se bude nabízet mnoho stejně jako větší práce se světem. Mimo plavání by mohlo dojít i na zničitelné prostředí včetně spálení zablokovaných vchodů, kdy ohnivá kouzla ponechají oblasti pokryté plameny, což zvláště v jeskyních bude vypadat skvěle. Přesto insideři spatřili jen několik oblastí a je dost možné, že jiné budou temnější po vzoru traileru.

Co se týče otevřenosti světa, zatím nevíme, jestli Avowed nabídne spíše systém spojující velké oblasti jako v The Outer World anebo plně otevřený a rozlehlý svět jak je tomu v The Elder Scrolls. Sázeli bychom spíše na druhou možnost, jelikož Obsidian má tentokrát neomezený rozpočet a nemusí se omezovat jako v minulosti. Nasvědčují tomu i některé pracovní nabídky.

Insideři jsou každopádně nadšení a Awoved dle jejich slov vypadá už teď fantasticky. Těšit se můžete na barvitější a živější Skyrim zasazený do nádherného fantasy světa. Kouzla pak budou skutečně vznikat gesty rukou, jak jsme mohli vidět v traileru a celkově je prý na animace kladen velký důraz.

Kdy Awoved spatříme a kdy si jej budeme moci zahrát? To je zatím ve hvězdách, ale hratelnou ukázku bychom mohli spatřit na příští E3, ačkoliv je zde šance i na prosincové The Game Awards, kde by Avowed dle novináře Cordena mohlo asistovat Hellblade II. Vydání hry pak očekávejte spíše až v roce 2023.

24. 10. 2022 • tonyskate0

Spekulace: Uniklý obrázek z Avowed

Kalifornské studio Obsidian Entertainment má plné ruce práce, o čemž svědčí i skutečnost, že nám letos servírují dvojici projektů, a to již vydanou plnou verzi survivalu Grounded a příští měsíc výpravné dobrodružství Pentiment. Především ale pracují na velkolepé akční RPG Avowed, což vlastně bude takový jejich Skyrim. O hře jsme vlastně pořádně neslyšeli od jejího oznámení v roce 2020 a snad ji uvidíme třeba na letošních The Game Awards, ale mezitím...

»
21. 02. 2022 • tonyskate0

Spekulace: Exkluzivní RPG Avowed příští jaro

Z hlediska exkluzivních her pro Xbox to letos zatím vypadá, že hlavní tíhu ponese na ramenou Bethesda. Na listopad je přislíbena očekávaná vesmírná RPG Starfield, ovšem ještě předtím bychom se měli dočkat upírské akce Redfall a po vypršení časové exkluzivity v září také úspěšnou střílečku Deathloop. Oba zmíněné tituly pochází od tvůrců parádní série Dishonored.

»
18. 10. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Drobnosti o exkluzivitách pro Xbox

Že Xbox Game Studios pracuje na nespočtu oznámených i neoznámených projektů je nezvratný fakt a nyní novinář Jez Corden přispěchal s dalšími informacemi, které prozrazují různé drobnosti o známých hrách a potvrzují další, které teprve čekají na své oznámení. O temné fantasy akci studia Compulsion Games už jsme psali zde, ale pojďme na další zajímavosti…

»
14. 07. 2021 • tonyskate0

Akční RPG Avowed by se mohla ukázat letos

Letošní prezentace Xboxu a Bethesdy byla opravdu poctivě nabitá a snadno zastínila loňskou konferenci, ale přesto bychom na tyto tituly neměli zapomínat. Jejich vydání je sice ještě vzdáleno, ale doufáme, že ještě tento rok alespoň některé spatříme. Konkrétně byla zmíněna Avowed, akční RPG od mistrů z Obsidian Entertainment, kteří pracují hned na několik projektech naráz, ovšem právě Avowed by nám mohli ukázat brzy, takže snad k tomu dojde ještě letos. Nabízí se...

»
28. 07. 2020 • tonyskate4

Exkluzivní Avowed má být větší než Skyrim

Xbox Games Showcase minulý týden potvrdila, že Microsoft má ve svém týmu silné RPG celky a kromě návratu Fable se dočkáme i akční RPG Avowed od mistrů z Obsidian Entertainment. Možná jste zaregistrovali, že tato hra z pohledu první osoby, která dosti připomíná Skyrim, nás zavede do fantasy světa Eora, o kterém jste už mohli slyšet v rámci ságy Pillars of Eternity od stejného studia. Proč tedy jiný název? Možná proto, že ačkoliv...

»
23. 07. 2020 • Lukáš Urban2

Studio Obsidian hlásí novou RPG a nejen to

Patřili jste mezi ty, kteří si mysleli, že pořízení známého studia je zbytečné? Tak Obsidian se aktuálně řadí mezi jeden z nejpilnějších týmů. Na Game Showcase se totiž vytasil hned se třemi projekty najednou. A i když jen jeden je funglovka, rozhodně si získal pozornost. Novou ukázku dostal Grounded. Survival z miniaturního světa zahradních tvorů brzy zavítá do Game Preview programu, kde se chvíli asi pozdrží. Přesto bude už hratelný a součástí...

»