Spekulace: Drobnosti o exkluzivitách pro Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 18.10.2021, 7:43

Publikováno: 18.10.2021, 7:43

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5692 článků

Že Xbox Game Studios pracuje na nespočtu oznámených i neoznámených projektů je nezvratný fakt a nyní novinář Jez Corden přispěchal s dalšími informacemi, které prozrazují různé drobnosti o známých hrách a potvrzují další, které teprve čekají na své oznámení. O temné fantasy akci studia Compulsion Games už jsme psali zde, ale pojďme na další zajímavosti…

  • State of Decay 3 se má hodně zaměřit na příběh a citovou vazbu s postavami, aby působili méně jako nástroje, jak tomu bylo v předchozích dílech.
  • Na Awoved pracuje stovka lidí a na The Outer Worlds 2 pak okolo 70 vývojářů, ovšem jde pouze o interní počty a nespadají do nich externí kontraktoři či výpomoc od jiných studií a firem, takže na každém projektu nejspíše pracuje přes sto lidí. Jakmile bude Avowed vydáno, většina vývojářů se přesune na The Outer Worlds 2. Animace kouzlení rukou z upoutávky na Avowed pak budou i ve hře.

  • Corden viděl ranou verzi The Outer Worlds 2 a tvrdí, že hra už nyní působí lépe, než první díl.
  • Studio Obsidian Entertainment, které pracuje na zmíněných RPG výše, chce vydávat po dobu 7 let jednu hru ročně, aby tak vyplnila vlastně celou generaci. Teoreticky by tak příští rok mohli vydat finální verzi survival hry Grounded, v roce 2023 pak fantasy akční RPG Avowed, o rok později zatím neoznámený projekt Joshe Sawyera a během roku 2025 pak The Outer Worlds 2.
  • Zmíněny byly dva projekty, které ještě nejsou oznámeny, ale mají kódová označení Shaolin a Belfry.
  • Projekt Dragon od IO Interactive, který byl zmíněn už dříve, ovšem ještě nebyla podepsána smlouva, úspěšně odstartoval vývoj.
  • Ohledně Hellblade II slyšel Jez Corden úžasné věci a říká, že je daleko obsáhlejší, než první díl. Hru bychom měli spatřit koncem tohoto roku.
  • Xbox vydá titul od malého nezávislého studia, které stojí za několika oblíbenými hrami, ovšem nechtěl prozradit konkrétní studio, jelikož věří, že hra může být představena už brzy.
  • Xbox údajně spolupracuje se severským studiem Mainframe na cloudové online hře. Na stránkách studia je skutečně zmíněn takový projekt, ovšem není uvedeno, pro kterého vydavatele vzniká.

24. 10. 2022 • tonyskate0

Spekulace: Uniklý obrázek z Avowed

Kalifornské studio Obsidian Entertainment má plné ruce práce, o čemž svědčí i skutečnost, že nám letos servírují dvojici projektů, a to již vydanou plnou verzi survivalu Grounded a příští měsíc výpravné dobrodružství Pentiment. Především ale pracují na velkolepé akční RPG Avowed, což vlastně bude takový jejich Skyrim. O hře jsme vlastně pořádně neslyšeli od jejího oznámení v roce 2020 a snad ji uvidíme třeba na letošních The Game Awards, ale mezitím...

»
21. 02. 2022 • tonyskate0

Spekulace: Exkluzivní RPG Avowed příští jaro

Z hlediska exkluzivních her pro Xbox to letos zatím vypadá, že hlavní tíhu ponese na ramenou Bethesda. Na listopad je přislíbena očekávaná vesmírná RPG Starfield, ovšem ještě předtím bychom se měli dočkat upírské akce Redfall a po vypršení časové exkluzivity v září také úspěšnou střílečku Deathloop. Oba zmíněné tituly pochází od tvůrců parádní série Dishonored.

»
13. 10. 2021 • tonyskate0

Exkluzivní Avowed potěší fanoušky The Outer Worlds

Loni nám Microsoft představil několik herních titulů. Učinil tak sice příliš brzy, ale chtěl hráčům ukázat, že investují do hraní více než kdy dříve a o těchto projektech začneme slyšet příští rok. Jedním z nich je i akční RPG Avowed od mistrů z Obsidian Entertainment, o níž se teď dozvíme díky insiderům, kteří spatřili ranou ukázku ze hry.

»
14. 07. 2021 • tonyskate0

Akční RPG Avowed by se mohla ukázat letos

Letošní prezentace Xboxu a Bethesdy byla opravdu poctivě nabitá a snadno zastínila loňskou konferenci, ale přesto bychom na tyto tituly neměli zapomínat. Jejich vydání je sice ještě vzdáleno, ale doufáme, že ještě tento rok alespoň některé spatříme. Konkrétně byla zmíněna Avowed, akční RPG od mistrů z Obsidian Entertainment, kteří pracují hned na několik projektech naráz, ovšem právě Avowed by nám mohli ukázat brzy, takže snad k tomu dojde ještě letos. Nabízí se...

»
28. 07. 2020 • tonyskate4

Exkluzivní Avowed má být větší než Skyrim

Xbox Games Showcase minulý týden potvrdila, že Microsoft má ve svém týmu silné RPG celky a kromě návratu Fable se dočkáme i akční RPG Avowed od mistrů z Obsidian Entertainment. Možná jste zaregistrovali, že tato hra z pohledu první osoby, která dosti připomíná Skyrim, nás zavede do fantasy světa Eora, o kterém jste už mohli slyšet v rámci ságy Pillars of Eternity od stejného studia. Proč tedy jiný název? Možná proto, že ačkoliv...

»
23. 07. 2020 • Lukáš Urban2

Studio Obsidian hlásí novou RPG a nejen to

Patřili jste mezi ty, kteří si mysleli, že pořízení známého studia je zbytečné? Tak Obsidian se aktuálně řadí mezi jeden z nejpilnějších týmů. Na Game Showcase se totiž vytasil hned se třemi projekty najednou. A i když jen jeden je funglovka, rozhodně si získal pozornost. Novou ukázku dostal Grounded. Survival z miniaturního světa zahradních tvorů brzy zavítá do Game Preview programu, kde se chvíli asi pozdrží. Přesto bude už hratelný a součástí...

»