FUT a FIFA 23 u soudu v Rakousku prohráli

Autor: LindyPublikováno: 7.3.2023, 10:44

Publikováno: 7.3.2023, 10:44

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

Lindy

Lindy

Je autorem 263 článků

Miluji hry a to všech kategorií. Málo her ovšem dohraji do konce. Spíše mě baví objevovat a testovat nové věci. Jsem velký fanda hokeje a zejména NHL.

U rakouského soudu padl zajímavý nepravomocný verdikt, tedy zajímavý v tom, že rozhodl o navrácení peněz za hazardní obsah ve hrách, konkrétně za baličky FUT ve hře FIFA. A rozsudek pro EA a Sony (asi i Xbox) nevyzněl nijak dobře a společnosti by měli vracet peníze. Už dříve jsme mohli sledovat kauzu ve Francii, Belgii a Nizozemsku (detail Eurogamer), kde hrozilo zablokování obsahu pro FUT s ohledem na jasné hazardní parametry, což je v rozporu s místní legislativou. Zjednodušeně řešeno: kupujete něco a nevíte jakou to má hodnotu. Podobné problémy ale nemusí mít jenom FIFA, další hrou je třeba CSko.

Dá se nicméně očekávat, že se EA odvolá a pak uvidíme, kam až kauza dojde. Je asi dobré připomenout, že PEGI rating má FIFA série na 3, což je vlastně doporučení, že hra je vhodná i pro malé děti. Jaká je váš názor na lootboxy?

18. 05. 2023 • Lukáš Urban0

Novinky v Game Passu v novém Focusu

Přestože slunko za okny svadí spíše ke sledování předpovědi počasí, my doporučujeme sledovat také nabídku předplatného Xbox Game Pass, kam se chystá další várka zajímavých her. Na své si přijdou jak běžci po udržovaných trávnících, tak fanoušci her na hrdiny a hltači taktických strategií. Předplatné bude mít pro každého něco a my se v novém Focusu zaměřujeme na jednotlivé kousky oznámené pro příští týdny.

»
16. 05. 2023 • tonyskate0

Railway Empire 2, FIFA 23 a další brzy v Game Pass

Další přísun novinek pro předplatitele Xbox Game Passu přináší různorodou produkci, ovšem nachází se zde už od pohledu hned několik zajímavých kousků včetně nadpozemské plošinovky, fotbalu či budování vlastní železnice.

»
10. 05. 2023 • tonyskate0

FIFA 23 příští týden v Xbox Game Pass

EA sice uzavírá servery starších her fotbalové série FIFA a není se čemu divit, když jí letos vyprší licence na tuto značku a na podzim už plánuje zcela vlastní titul EA SPORTS FC. Každopádně 6. listopadu budou uzavřeny servery pro FIFA 18, FIFA 19, FIFA 20 i FIFA 21. Na konci května bude také FIFA 21 vyřazena z nabídky EA Play, ovšem není třeba smutnit, jelikož už 16. května do EA...

»
02. 11. 2022 • p.a.c.o0

FIFA 23 nabídne zdarma World Cup 2022 update

Je to už nějaký ten pátek, co EA Sports pochopili, že rozšíření s nějakým šampionátem je lepší vydat jako update zdarma, než za něj chtít nějakou nesmyslnou částkou. A přesně tak tomu bude i letos, kdy se na podzim bude v Kataru odehrávat mistrovství světa. Update do hry dorazí již 9. listopadu (šampionát začíná 20. listopadu) a nabídne nám všech 32 týmů, které se na tuto velkou událost kvalifikovali. Bude...

»
06. 10. 2022 • SeedarCZ0

RECENZE: FIFA 23

Ano, nemožné se stalo skutečností, legendární série FIFA z dílny EA Sports se hlásí s posledním ročníkem pod názvem FIFA. Bude to důstojný konec série, jenž tvořila dějiny eSportu poslední dekády?

»
30. 09. 2022 • p.a.c.o0

FIFA 23 v launch traileru

Fotbalový fanoušci se zase po roce dočkali nové fotbalové hry. FIFA 23 je ale trochu jiná v tom, že jde o poslední hru s tímto názvem od EA. Ti se totiž po letech rozhodli ukončit spolupráci s FIFA a další jejich hra ponese název EA Sports FC. Ani to však vývojářům nebránilo v tom, aby do letošního ročníku přinesli opravdu velkou spoustu novinek. A jelikož dnes je ten den, kdy...

»
09. 08. 2022 • SeedarCZ0

FIFA 23 představuje kooperační módy

Rok co rok nás EA Sports zásobuje novými ročníky sportovních her. Tentokrát je to trošku jiné, protože konkrétně fotbalová série FIFA se chýlí ke svému konci a další rok ji nahradí EA Sports FC. Ročník 23 je tedy posledním z této populární série, jak jsme vás již informovali v článku z května.

»
02. 08. 2022 • p.a.c.o0

FIFA 23 představuje kariéru

Ani na hru jednoho hráče nebylo při vývoji nové FIFA 23 zapomenuto, takže se pojďme podívat na to, co zásadního režim kariéry hráče a manažera nabídne. Po vzhledové stránce se dočkáme nového herního menu nebo dynamických momentů doprovázených animacemi. Pro autentičtější zážitek dostane lepší analýzu přestupů a ve hře potkáme nebo si budeme moct vytvořit skutečné manažery. Ta největší novinka se však skrývá pod pojmem „Playable Highlights“, která bude dostupná...

»