HoloLens vyjde se třemi hrami

Autor: tonyskatePublikováno: 29.2.2016, 9:55

Publikováno: 29.2.2016, 9:55

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 6063 článků

Zahraniční magazín Forbes přes noc předčasně vydal článek o holografickém zařízení Microsoft HoloLens a odhalil trio startovních her pro tento produkt. Dnes by navíc měly začít předobjednávky pro vývojářskou edici HoloLens, jež stojí 3 000 dolarů a vyjde 30. března. Tato vysoká cená je odůvodněna tím, že Microsoft zatím nechce toto zařízení vypustit na masový trh a raději prvně zapojí vývojáře, aby při rozsáhlejším vydání byl k dispozici dostatek aplikací a her. Třemi zmíněnými hrami jsou už dříve spekulované tituly Fragments, Young Conker a RoboRaid. Doplnili jsme videa k jednotlivým hrám.

Fragments vás uvrhne do kriminálního dramatu, které se bude odehrávat ve vašem obýváku. Budete moci vyšetřovat a zkoumat různé stopy a řešit zločiny komuninací s postavy, které sedí na vašem gauči a můžete s nimi tak přímo mluvit.

Young Conker, jak název napovídá, vezme oblíbenou veverku, kterou stvořilo studio Rare a umístí ji do skutečného světa. Hru vyvine studio Asobo, které pracuje s Microsoftem i na hře Fragments. Titul se bude měnit na základě toho, v jakém prostředí uživatel hraje.

Poslední ze startovních her je RoboRaid, který už jsme mohli vidět dříve jako Project X-Ray. Jedná se o střílečku z první osoby, v níž se vlny mimozemšťanů doslova prorvou vašimi zdmi, a vy je musíte střílet.

K dispozici budou také různé aplikace, které pomohou vývojářům, včetně HoloStudio. Tato aplikaci umožní tvůrcům snadno vytvořit 3D ve 3D v reálném měřítku. Edice Development taktéž nabídne Skype a především různé tutoriály, návody apod. Uvidíme, jestli HoloLens někdy zamíří i k nám, ovšem rozhodně nabídne spoustu zajímavých možností.