ID@Xbox má velký důvod k oslavám

Autor: p.a.c.oPublikováno: 24.4.2017, 18:12

Publikováno: 24.4.2017, 18:12

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2678 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Ne všichni jsou třeba zběhlí v Xboxovém názvosloví, takže pěkně popořádku. Program ID@Xbox slouží všem nezávislým tvůrcům, kteří chtějí dostat svou hru na platformu Xbox. Představena byla již před třemi lety, kdy si Microsoft dal za cíl přinést na Xbox to nejlepší z nezávislé scény. To se jim dozajista povedlo, protože v rámci programu ID@Xbox se k nám dostala celá řada skvělých her, které jsme si s chutí zahráli. Jaký je tedy důvod k oslavě ptáte se?

Počítadlo her, které v rámci programu na Xbox vstoupily se aktuálně zastavilo na krásném kulatém čísle 500, což rozhodně není číslo mále a právě to je ten důvod k oslavě. Vyjmenovat všechny tituly by zabralo spoustu času, ale určitě se sluší zmínit alespoň ty nejznámější, jaké se v rámci programu objevily. Z posledních stojí za zmínku určitě Cities: Skylines, Thimbleweed Park z těch starších pak Firewatch, Inside, Ark: Survival Evolved nebo We Happy Few. Pěkný průřez hrami, co se v ID@Xbox objevily je připraven formou videa k tomuto výročí, ale ani to není všechno.

Program samozřejmě tímto milníkem nekončí, vždyť dev kity mají aktuálně v rukou více jak 2000 vývojářů, z čehož se právě kutí nějakých 1000 her v různých fázích vývoje. Navíc se nám již brzy představí Project Scorpio, pro nějž také bude možné hry vytvářet a to i pro malá studia tak, jako tomu bylo doposud. I nadále se tedy máme rozhodně nač těšit, jelikož právě nezávislá scéna dokáže přinést celou řadu nápadů a nečekané pohledy na hraní. Přejeme ID@Xbox hodně zdaru i v budoucnu a těšíme se na další hry.