Ostrov Fortnite je naruby

Autor: olishuPublikováno: 5.12.2021, 20:12

Publikováno: 5.12.2021, 20:12

Sociální sítě

O autorovi

olishu

Je autorem 78 článků

Včera večer proběhl ve Fortnite velký event ukončující 2. kapitolu a bylo se rozhodně na co dívat. Po totální válce proti UFO, zombíkům a samotné The Cube Queen byli hráči zachráněni v záchranné misi vedené Dwaynem Johnsonem, který se odhalil pod maskou The Foundation, což byla pro hráče překvapivá a vtipná chvilka a pak se celý ostrov převrátil…

Hned po načtení do eventu se hráči objevili v nedávno postaveném bloku vedle Pleasant parku s obří modrou kostkou uprostřed. V dálce byl vidět odpočet času do začátku celé akce a zlověstnou The Cube Queen, která se už nějakou dobu vznáší v energetické kouli nad středem ostrova.

V posledních 10 minutách se ostrovem rozlehl zlý smích a před naší základnou se začali rodit zombíci. V tu chvíli dostali hráči do svých inventářů zbraně a mohli tak přicházející armádu odrážet a ničit.

Odpočet dosáhl nuly a rozezněl se hlučný alarm a pyramida s The Cube Queen jasně zazářila. Vypustila na oblohu paprsek, který otevřel obrovský portál odhalující hordu obřích UFO – The Cube Queen přivedla armádu. UFO i zombíci se blížili k hráčům a modré kostce a bitva začala vypadat jako nevyhnutelná. Všechno se ještě víc zhoršilo, když UFO vyhodilo modrou kostku do vzduchu.

Poté událost nabrala zajímavý obrat a přesunula perspektivu pod povrch ostrova do CGI. Hráči teď sledovali parádní cutscénu, kde hlavní hrdina hry, agent Jones, byl připoután k laboratornímu křeslu se zařízením na hlavě a doktorka Slone, která zradila hráče na konci minulé sezóny, se chystala ukončit Jonesův život. Pak dovnitř vtrhla mohutná postava známá jako The Foundation, aby zachránil situaci – sundal si masku a odhalil, že ho nehraje nikdo jiný než Dwayne Johnson.

Když se Jones a The Foundation snažili dostat do bezpečí, dvě další postavy oblečené podobně jako The Foundation zachránily hráče na povrchu a přivedly je dolů na vnitřní ostrov. Hráči pak dostali kontrolu nad svou postavou a museli následovat své zachránce. Během útěku se ale ostrov začal kousek po kousku překlápět.

Nakonec se hráči dostali na místo, kde čekal Jones a The Foundation a Jones všechny ujistil, že jsme v bezpečí. V ten okamžik ale jedna z obřích zombie rozbila okno, což způsobilo, že dovnitř vnikla voda a všichni byli vytlačeni pryč pod vodu.

Po chvilce se hráči vynořili a sledovali, jak se ostrov celý pomalu překlápí. The Cube Queen byla rozdrcena a obří portál s UFO se uzavřel. Ostrov se úplně převrátil a z druhé strany odhalil zcela novou krajinu. Vše bylo ale v dálce a než hráči mohli cokoliv prozkoumat, řítila se velká přílivová vlna a všechny smetla na širé moře.

Epic Games hned po eventu vyplo servery Fortnite, aby mohlo připravit a zprovoznit třetí kapitolu.

13. 03. 2023 • olishu0

Neonový Fortnite v nové sezóně

Před pár dny se ve Fortnite nově představila druhá sezóna a přináší do vcelku poklidné jihovýchodní části mapy plno změn. Máme tu nový biom z feudálního Japonska a asi prozatím největší lokaci ve hře s názvem MEGA City. Toto neofuturistické město má plno neonově osvětlených mrakodrapů, svítících billboardů, ulic a uliček zahalené lehkým deštěm. Město je také obklopeno řadou kolejnic, po kterých se můžete rychle pohybovat a zároveň střílet.

»
25. 01. 2023 • olishu0

Isaac Clarke ve Fortnite

Fortnite je plný herních i filmových postav a zdá se, že tyto spolupráce rozhodně nekončí. Ještě se nám v nové 4. kapitole neodemkl Geralt z Rivie a už je tu další herní legenda. Tentokrát představuje oblíbenou postavu z hororové herní série Dead Space a to právě v čas, protože se blíží vydání remaku této hry.

»
05. 12. 2022 • olishu0

Fortnite začíná 4. kapitolu

V sobotu večer probíhal ve hře Fortnite velký event, který ukončoval 3. kapitolu — ta je prozatím nejkratší, protože trvala pouze rok. A pokud jste v sobotním eventu nechyběli, tak jste na konci viděli zbrusu novou mapu (a to doslova), která na nás bude čekat. Ve hře je nyní celá řada novinek a neznámých míst. Pro ty, co Fortnite dlouho nehráli — ale i pro ty, co po sobotním večeru netrpělivě čekali...

»
19. 09. 2022 • olishu0

Fortnite začíná 4. sezónu

A nebyla by to správná nová sezóna, kdyby si herní mapa neprošla malými změnami, a to jak z herních, tak i z příběhových důvodů. Tato sezóna, která se jmenuje PARADISE, představuje podivnou lesklou tekutinu zvanou Chrom, která začala pomalu, ale jistě požírat ostrov. Spolu s ní přichází postava The Herald—jako tajemný květinový padouch. Samotná mapa má nyní čtyři odlišné biomy. Užijete si jak sníh, klasickou zeleň, poušť tak i přicházející podzim.

»
06. 06. 2022 • olishu0

Vibin – nová sezóna Fortnite je tady

Třetí sezóna v třetí kapitole dnes oficiálně dorazila a opět přináší mnoho změn jak na mapě, v arzenálu, tak ve hře samotné a v nadupaném Battle Passu na vás čeká Darth Vader, Evie ochránkyně Adoru, nebo sám velký archeolog Indian Jones. Sezóna Vibin navazuje na včerejší event „Collision“, který ukončil druhou sezónu a udělal z ostrova jednu obrovskou párty. Tato párty přichází také s několika změnami na mapě v čele...

»
06. 05. 2022 • tonyskate0

Fortnite zdarma v cloudu Xbox

Microsoft včera přišel s překvapivou zprávou, že jeho služba cloudového hraní Xbox půjde za hranice předplatného Xbox Game Pass Ultimate a jeden titul bude možné hrát zcela zdarma. Z titulku už víte, že se jedná o fenomén Fortnite. Xbox totiž spojil síly s Epic Games a tento battle royale si zahrajete skutečně kdekoliv a kdykoliv. Stačit vám k tomu bude účet Microsoft a telefon/tablet s iOS nebo Androidem či počítač s Windows a přístup k internetu. Nemusíte...

»
30. 03. 2022 • olishu0

Fortnite i bez stavění

Když ve Fortnitu odstartovala nejnovější sezóna, Epic udělal odvážný krok – na několik dní vypnul stavění. To je ale pro Fortnite právě tou neodmyslitelnou součástí a hra se tak stala standardním Battle Royalem. V komunitě tato novinka otřásla přístupem ke hře. Někdo ji s radostí přijímá a někdo naopak nabručeně odmítá. Stavění bylo přeci to, co dělalo tuhle hru právě tak odlišnou od těch ostatních…

»
21. 03. 2022 • olishu0

Ve Fortnite začala nová sezóna Resistance

Dnes se hráči po pár měsících, kdy začala ve Fortnite 3. kapitola, dočkali 2. sezóny s názvem Resistance. Ta přináší dost novinek a změn. Připojte se k odporu v závěrečné bitvě a osvoboďte Zero point. Vyzkoušejte zcela nové taktiky, nové zbraně, nová vozidla a předměty. Do hry se vrací hlasovací tabule, kde díky financování budete mít příležitost rozhodovat o tom, které položky se v průběhu sezóny instalují na mapu. Tím...

»