RECENZE: Farming Simulator 17 Platinum Expansion
Zemědělci mají svá pole jistě již sklizená a připravená na zimu, která se nezadržitelně blíží. Kdo by rád něco sklízel, může se vydat na pole virtuální, kde se neustále něco děje. Jednou z her, jež dokázala na farmářskou tématiku nalákat zástupy hráčů, je bezesporu Farming Simulator, jehož poslední ročník s číslovkou 17 se povedl na výbornou. A aby toho obsahu nebylo málo, dostává hra Platinovou edici, jejíž součástí je celá řada novinek.
Než se k novinkám dostaneme, sluší se říct, že rozšíření je možné koupit i samostatně, tedy v případě, že máte původní hru. Jinak je lepší si koupit celý komplet. Teď už se pojďme podívat na to, zda ten nový obsah vůbec stojí za naši pozornost.
Kromě upraveného loga si na první pohled novinek nemusíte všimnout. Všechny jsou skryté uvnitř, jelikož v rámci rozšíření dostaneme jednu novou mapu a novou techniku. Všechno do sebe tematicky zapadne v okamžiku, kdy spustíte novou hru, vyberete onu novou mapu a vzhůru za exotikou. Nový svět se nechal inspirovat prostředím Jižní Ameriky, což je poznat hned na první pohled. Země je červená, stromů ubylo, aby je mohly nahradit palmy a zpěv ptáků také dostal exotický nádech.
Prostě všechno, na co se podíváte, vám říká, že jste se vydali někam jinam a první kontakt s novou technikou, jenž je na našem obrovském ranči přítomná, to jenom potvrdí. Ne všechny traktory nebo kombajny mají pevnou střechu, ale proč by jí také v takovém vedru a relativním suchu potřebovaly. Samozřejmě nové stroje nečekají jenom ve stodole, ale také v obchodě, takže na ně bude třeba vydělat nějaké ty penízky. Spolehnout se v tomto směru můžete na své farmářské dovednosti nebo plnit úkoly pro ostatní farmáře, což ovšem nejsou novinky.
Na poli se však již jedna najde, a to plodina typická pro daný podnebný pás. Tou plodinou je cukrová třtina. Nejen že jinak vypadá, ale k její sklizni je potřeba specifická technika sečkou počínaje, přes postřikovač a kombajnem pro sklizeň konče. Bez speciální techniky navíc se obejde nový obyvatel stáje, kterým je kráva, jež v této oblasti také žije. Novinky tak najdeme v tomto rozšíření ve všech směrech.
Možná by se na první pohled mohlo zdát, že nové stroje jsou sice fajn a mapa byla jenom přeskynovaná do exotiky, nicméně některé herní mechaniky byly přizpůsobeny danému prostředí. Je proto nutné častěji zalévat nebo dodávat živiny půdě, aby všechno krásně rostlo. A kdo někdy nechtěl místo klasických stromů těžit palmy, že? Základní hratelnost je ale pořád stejně skvělá, jako tomu bylo v základní hře.
Verdikt
Farming Simulator 17 v platinové edici parádně rozšiřuje už tak veliké možnosti hry, a to je plus jak pro stávající, tak i nové hráče. Navíc rozšíření není přemrštěně drahé, tudíž vám ho doporučí devět z deseti farmářů, kdy ten desátý z Jižní Ameriky pochází a pro něj už to jednoduše není exotika, jako pro klasického Evropana.RECENZE: Death Stranding: Director’s Cut
Monument herní inovace herního génia Hidea Kojimy je konečně dostupný pro Xbox, jak si vede v recenzi?
RECENZE: Dragon Age: The Veilguard
Na návrat slavné značky studia Bioware čekali fanoušci téměř 10 let. Za tu dobu se toho změnilo poměrně hodně, ať už v herním průmyslu jako takovém, ve věkovém složení hráčů nebo i v personálním obsazení samotného kanadského studia. Není se proto co divit, že nejnovější přírůstek do série s podtitulem The Veilguard vzbuzoval nejen velká očekávání, ale také obavy, jak návrat na kontinent Thedas dopadne.
RECENZE: Farming Simulator 25
Zemědělství není vůbec žádná legrace. Není to jenom o tom, že člověk něco zaseje na poli a pak jenom čeká, až to vyroste. Je třeba všechno náležitě pohnojit, bojovat se škůdci a také s nepřízní počasí. Ani chov zvířat není sázkou na jistotu, jak by se mohlo zdát, protože v případě špatné úrody krmení ho budeme mít málo, takže buď musíme zredukovat počty chovů nebo krmení nakoupit, čímž však klesá náš zisk....
Recenze: Squirrel with a Gun
Zní to možná šíleně, ale ve hře Squirrel with a Gun hrajete za veverku, která se chopí bouchačky a vydává se do boje. Tento bláznivý 3D sandbox připomíná trochu jiné bizarnosti typu Untitled Goose Game nebo Goat Simulator – tedy hry, které si dělají legraci z konvenčního hraní a přináší hlavně kopec srandovní zábavy. U těchto her se ale zákonitě nabízí otázka – bude to alespoň tak zábavné, abych toho...
RECENZE: Life is Strange: Double Exposure
Na poli adventur je Life is Strange pojem. Studiu Don’t Nod se v roce 2015 podařilo stvořit překvapivý hit, který umně kombinoval paranormální jevy a vztahové drama z pohledu Maxine Caulfield, mladé středoškolačky, jež ke svým superschopnostem přišla jako slepá k houslím. Od té doby se svět rozšířil nejen o další více či méně povedené tituly, ale také o další studio Deck Nine, které si vzalo na starosti také pokračování...
RECENZE: Call of Duty Black Ops 6
Letošní díl nekonečné série Call of Duty je celou řadou hráčů očekáván hned z několika důvodů. Může to být třeba tím, že vývoj Black Ops 6 byl na poměry značky až nečekaně dlouhý, protože trval čtyři roky. Vývojáři tak měli spoustu času náležitě zapracovat na všech aspektech a napravit poněkud pošramocenou pověst po nepříliš vydařeném Modern Warfare III. Hráči na Xboxu pak mají ještě jeden důvod k radosti, obzvlášť, pokud si...
Recenze: Sonic X Shadow Generations
Generační střet rychlosti, cestování v čase a temnoty. Nový titul z dílny herní legendy, studia SEGA, vrací to, co už jednou dobře fungovalo v roce 2011 a přidává k tomu temný chod navíc, v podobě kampaně za dokonalou bytost, ježka Shadowa.