RECENZE: Monster Jam: Steel Titans

Autor: lindros88cze Publikováno: 29.6.2019, 9:20

Publikováno: 29.6.2019, 9:20

Sociální sítě

O autorovi

lindros88cze

lindros88cze

Je autorem 116 článků

S příchodem léta poslala řada vydavatelů do světa hry, které řeší špatné počasí nebo nenadálý výpadek osobního programu. Jde o jednoduché tituly, jejichž náplň nevyžaduje mnoho času. Když od nich odejdete, nic vám nikam neuteče. A když se pak vrátíte, jste v sedle, v tomto případě v sedačce, během pár vteřin.

Závodní hra Monster Jam: Steel Titans přichází od autorů série MX vs ATV. To samo o sobě naznačuje, co od oblud na velkých kolech čekat. Vlastně i to označení „závodní“ je trochu nadnesené, protože místa, kde o umístění rozhoduje souboj s ostatními vozidly, jsou v jasné menšině. Víc než závodění se řeší kaskadérské kousky, dobře sebrané body, plnění výzev nebo rychlý průjezd terénními nerovnostmi. Primárně jde o show. Kdo někdy viděl skutečný program Monster Jam, dobře ví, že jde o benzínovou exhibici velkých kluků s dětskou duší.

Pod oficiální licence se ukryly jen tři režimy. Základ je vždy volný pohyb. Poměrně bohatá mapa obsahuje hromadu překážek, na kterých můžete trénovat fyziku a ovládání auta. Motivací k blbnutí jsou geometrické body, sloužící k vylepšení jízdních vlastností auta. Z menu se pak dostanete do rychlé hry a do kariéry. Multiplayer je přítomen jen ve formě rozdělené obrazovky, což je trochu škoda. Skuteční rivalové by přinesli adrenalin, jehož se nedostává umělé inteligenci.

Odbuďme si protivníky hned z kraje. Hrou řízení exhibicionisti jsou pomalí, hloupí a pokud neskončíte na střeše, nemají takřka žádnou šanci uspět v přímém souboji. Na rovinkách se zmůžou jen na postrkávání a při checkpointech volí vždy tu nejbezpečnější, nikoliv nejrychlejší cestu. Výzvu představují tak jen při výzvách založených na akrobacii. Tam je ovšem nevidíte. Jejich výkon je reprezentován výsledky, k nimž se musíte dostat.

Kariéra je složena ze šesti částí, přičemž první dvě proletíte za nějakých 40 minut. Soubor různých závodů má nápad a rozmanitost. Přesto se každá část drží určité tematiky, čímž se stává lehce stereotypní. V druhé půlce kariéry se dění přesouvá spíš do arén. V nich lze točit asi pět disciplín, takže hraní postupně působí dojmem, že děláte to samé dokola. Největší zábava jednoznačně přichází v poslední třetině, kde se po vás chce značná zručnost.

Zvládnout jízdu po dvou nebo backflip ještě není na diplom. Zastavit s obrovským monstrem na jedné nápravě nebo po ní dokonce plynule jet, už ano. Ovládání je příjemně arkádové s jasnými projevy fyziky. To znamená, že tušíte, co auto udělá a že není těžké ho k tomu přimět. Jen odhad výsledku bývá rozpačitý, protože akcelerace má příliš agresivní nástup. Díky destrukčnímu modelu tak můžete dojít až ke zničení části auta, kdy nejčastějším defektem je urvané kolo. Nicméně klid. Stačí rychle mačkat příslušné tlačítko a kolo se bleskově opraví.

Grafika je z průměrného až lehce podprůměrného soudku. S ohledem na oficiální licence a přijatelnou cenu, ji nejspíš proklínat nebudete. Jen se občas pozastavíte nad neviditelnými stropy hal, horšími texturami v dálce nebo méně detailními arénami. Existuje sice podpora 4K, ale ruku na volant, existují podstatně hezčí hry.

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Trochu jako Trials, lehce jako MX vs ATV a hodně jako pojízdný cirkus. Monster Jam: Steel Titans dokáže zabavit jednoduchou hratelností, příjemným ovládáním a zajímavými výzvami. I když vždy jen na chvíli a na relativně skromném pískovišti. Dobře se tak hodí na momenty, kdy si chcete zahrát, ale nemáte čas na něco většího. Body dolů jdou hlavně za umělou inteligenci a za stereotypní skladbu závodů. Disciplín je dost, jen jsou nešťastně poskládané.
  • klidas

    nejako chyba zaciatok recenzie 🙂

19. 09. 2019 • Lukáš Urban6

Recenze: Borderlands 3

I kdyby Hulk už nikdy nezezelenal. I kdyby Batman už nikdy neopustil jeskyni. I kdyby Peter Parker natahoval sítě jen mezi palmami. A i kdybych už nikdy nevyslovil, že nemám rád Marvel. Stejně se nic nezmění na faktu, že komiksy vládnou světu ve všech podobách a na všech platformách. Kdy jindy tedy vrátit značku, která si na komiksech postavila jméno, když ne teď. Borderlands 3 tak přicházejí jak imperiální velmoc,...

»
18. 09. 2019 • p.a.c.o8

RECENZE: eFootball PES 2020

Stejně jako každý rok startují naplno fotbalové soutěže po celém světě, tak každý rok nemůže chybět aktuální zpracování nejpopulárnějšího sportu na světě formou hry. A stejně jako každý rok se nám do rukou dostanou osvědčené série PES a FIFA, které se rozhodně nebudou šetřit a o přízeň hráčů si to rozdají na ostří nože. Souboje jsou to čím dál zajímavější, kdy spousta z nich se odehrála ještě před samotným výkopem.

»
12. 09. 2019 • p.a.c.o2

RECENZE: NBA 2K20

Témat, o kterých se před recenzí může člověk zmínit je celá řada, a hlavně díky nim se dá krásně natáhnout celý text. Dnes se proto budeme věnovat pojmu bezedný koš, protože by se dal označit za klíčové slovo následující recenze. Kdo si znechuceně odplivl v domnění, že následující řádky se budou věnovat nějakému marketingovému programu pro bezdomovce, může zůstat v klidu. Spojení bezedný koš má i velice seriózní význam pro aktivitu mající...

»
11. 09. 2019 • Lukáš Urban0

Recenze: Monster Hunter World: Iceborne

Reálný lov asi nebude příliš zábavný. Se zbraní pochybné minulosti a pověsti stopujete něco, k čemu se musí vystavit doklad. Navíc v určeném období a lokalitě. To často obnáší výpravy v nepohodlnou dobu. Nebo s nepohodlnými kolegy. Pak si ještě musíte dávat pozor, aby ten paroháč byl skutečně jelen, a ne soused Olda. A proto je tu Monster Hunter World. Když dostane spoluhráč po kebuli půltunovým mečem, řeší to omluva. Na lov si jdete,...

»
10. 09. 2019 • tonyskate2

RECENZE: GreedFall

Tento týden nám francouzské vydavatelství naservíruje další zajímavý titul v podobě akční RPG GreedFall od studia Spiders. Mediální masáž před vydáním byla pěkně rozjetá a řekli bychom, že i úspěšná, protože jsme se na tento titul docela těšili. Jestli ovšem půjde v úspěšných stopách dobrodružné akce o krysím moru, která vyšla taktéž pod Focus Home, to se dozvíte v naší recenzi.

»
08. 09. 2019 • CryLineT14

Recenze: WRC 8

Jak se vrací školáci do lavic, začíná příval herních novinek. Do těch letošních opět zasahuje WRC, aby zaplnil místo odloženého pokračování hry GRIP. Jenže. I když mám závody ráda, nejsem tou pravou na jejich kritizování. Můj pohled je až příliš obyčejný, což mi bylo nejednou připomenuto. Nebudu tedy zdejší návštěvníky hladit proti srsti. Můj pohled konfrontuji s Lukášem Urbanem. Členem redakce, jehož znalosti závodních her jsou nejširší.

»
04. 09. 2019 • p.a.c.o23

RECENZE: Gears 5

Správnej akční hrdina do toho jde naplno, nehledě na důsledky. V případě akční hry musí krev stříkat na všechny strany, trupy se pořádně půlit a nepřátelé umírat v bolestech. Tak nějak by měla vypadat opravdová akční záležitost a je škoda, že akční hry posledních let tak trochu vyměkly. Ti tam jsou hrdinní gerojové trousící jednu drsnou hlášku za druhou, kouřící doutníky a dorážející na dívky. Do her se nám vkrádá stále více...

»
03. 09. 2019 • Lukáš Urban16

Recenze: Blair Witch

Zeptejte se mě o půlnoci na oblíbené hororové studio a určitě řeknu Bloober Team. Poláci si za poslední roky našli čitelný styl, který je rozpoznatelný a mně sedí. Z trouchnivějícího domu postavili uměleckou galerii, hnusným panelákem vzdali poctu Blade Runnerovi a liduprázdné kajuty dotáhly na Broadway. Tak co asi udělají s legendou Blair Witch? S kultem, který na přelomu tisíciletí přepsal hororovou kroniku a umetl cestičku found footage žánru. Stane se hluboký les...

»