RECENZE: MotoGP 19

Autor: p.a.c.o Publikováno: 11.6.2019, 18:12

Publikováno: 11.6.2019, 18:12

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 1813 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Motocyklová sezóna začíná, a to jak skutečná, tak prestižní seriál MotoGP. Motorky v posledních letech získávají na oblibě i proto, že Formule 1 pro někoho může ztrácet své kouzlo, jelikož v ní dominují stále ti samí a v průběhu závodů se toho na trati moc neděje z důvodu šetření paliva nebo pneumatik. Ve virtuálním světě je situace opačná, protože Codemasters ukázali, jak se má pracovat se značkou Formule 1, kdežto Milestone se svým MotoGP tak trochu tápou. Ne, že by dělali špatnou hru, to ne, ovšem každý rok je tam nějaké to ale, které nám brání v sepsání oslavných ód na tuto značku.

MotoGP 19 se chlubí celou řadou novinek a úprav, díky nimž by závodění mělo být zase o něco lepší. Klasické PR proslovy však letos tak úplně nelžou, protože změny jsou vidět už na první pohled. A když nevíte, co vymyslet, podívejte se ke konkurenci. Tohle si asi v Milestone řekli, protože podobnost některých prvků se sérií od Codemasters rozhodně není čistě náhodná. Nové menu a prezentace vypadají také k světu a konečně jsme se zbavili stále stejných videí před závody, které už tak trochu nudily. Nyní se všechno více zaměřuje na fotky okruhu či jeho částí, což je fajn zpestření.

Hlavní náplní je jako obvykle kampaň, kde můžeme nastartovat naši hvězdnou kariéru od těch nejslabších Red Bul motorek až po královskou MotoGP. Novinky zde prezentují noví ukazatelé toho, jak je s vámi spokojen tým (závislé na tom, jak plníte cíle v umístění a tak dále) a pak vaši technici. Zde vstupuje do hry ona inspirace od formulové série, jelikož naši inženýři pro nás během tréninků budou mít nějaké úkoly, za jejichž splnění dostaneme bodíky, které následně utratíme při vylepšování našeho závodního stroje. Nečekejte však takovou hloubku a rozsáhlost, v MotoGP najdeme lite verzi toho, co nabízí formule. Nicméně i tak se jedná o příjemné zpestření jinak docela rutinních a lehce nudných tréninků.

Bez nich se ale člověk jenom těžko obejde, protože po jízdní stránce je MotoGP skvělou hrou, v níž hrají roli desetinky a detaily při každém průjezdu zatáčkou. Znalost trati je pak tím základním, s čím by každý měl do kvalifikace vyrážet. Stejně kvalitní jako vždy je i jízdní model, dokonce jsem měl pocit, že při tužším nastavení obtížnosti jsem se motorkou pral o něco víc, než tomu bylo loni, což kvituji s velkým povděkem. V tomto směru Milestone moc dobře ví, co dělají a k dokonalosti celé hry zbývá „poladit“ omáčku kolem.

Jednou z ingrediencí je umělá inteligence, která dle prohlášení získala strojové učení. Určitě je znát, že se soupeři na trati chovají jinak a hned na první pohled si každý musí všimnout, že konečně dělají chyby! a navíc už se zuby nehty nedrží ideální stopy. Bohužel minimálně v nižších soutěžích se tak úplně nezbavili sebevražedných sklonů. Dost často mě v zatáčce zezadu prostě nabrali a jenom shodou několika šťastných náhod jsme všichni neskončili v kačírku vedle trati. Nicméně jinak se Al opravdu učí, je podstatně těžším soupeřem a nevypustí ani jeden souboj. Za to náleží tvůrcům určitě pochvala, protože touhle cestou je dobré jít i v budoucnu.

Stejně tak mě potěšila přítomnost historických motorek a událostí s nimi spojenými. Rozděleny jsou do čtyř kategorií podle jednotlivých časových období a nabízí opravdu ikonické okamžiky motocyklové historie. Super je, že staré motorky jsou opravdové bestie, jejichž zkrocení a správné vedení do zatáčky je skutečnou výzvou. Dokonce se mi zdálo, že se dříve na motorkách jezdci tolik nenakláněli, jako je tomu dnes, ale možná se jedná jenom o můj pocit z celého jízdního modelu. Současný trend elektrifikace dorazil i do motorek, díky čemuž si můžeme vyzkoušet svezení v kategorii MotoE.

Chválení máme za sebou, nastal čas na kritiku a jako vždycky se to bude týkat technické stránky hry. Grafika je téma, které u mě v případě MotoGP vždycky vzbudí emoce. Stejně jako minule je zpracování strojů a jezdců velice podařené a pěkně detailní. Trať samotná také není špatná, ale její okolí je bohužel jako cestování časem do minulosti. Neostré textury, budovy jako krabice, kartonoví diváci a k tomu všemu se na některých tratích motorka lehce vznáší nad asfaltem, což hře také žádné plusové body nepřidá. Škoda, že i v tomhle se vývojáři nechtějí inspirovat konkurencí a přidat na technické stránce hry. To je totiž největší úskalí a zároveň nedostatek nejen tohoto, ale dá se říct, že zatím každého ročníku MotoGP, což je určitě škoda.

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

MotoGP 19 přineslo novinky do kariéry, vylepšilo umělou inteligenci, nabízí historické závody a drží se skvělého jízdního modelu bližšímu simulátoru. Bohužel ji stále trápí jistá „nudnost“ a nezáživnost během tréninků či kvalifikace a horší grafická stránka celku. Kdo jí zmíněné chyby dokáže odpustit, bude se letos bavit o dost více jak loni, protože oproti loňskému ročníku se MotoGP 19 opravdu posunulo dál.
20. 10. 2019 • CryLineT0

Recenze: Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands

Přijměte pozvání od studia Lemonbomb, které z přístavu kočíruje průzkumnou loď. Kocábku se sympatickou posádkou. A samozřejmě také s vámi, co by potomkem kapitána a vrchním důstojníkem. Jen se příliš nenechte unést modravou dálí. Počasí nemá chuť řídit se předpovědí a brzy nabídne zamračenou tvář. Takovou, po jejímž pohledu končí plachetnice roztříštěná o skaliska ostrovů. A jak jste skončili vy? Váš otec? A vaše posádka? To už vám poví malinký titul Stranded...

»
14. 10. 2019 • p.a.c.o2

RECENZE: Frostpunk: Console Edition

Zimu mám moc rád hned z několika důvodů. Předně není horko a člověk se může přiobléct, když teplota klesá. A pak se v případě dostatku sněhu dají provozovat zimní sporty nebo nejrůznější venkovní aktivity. Poslední dobou, zejména ve městech, však zimy stojí pěkně za prd a užívat si krásnou, čistou bílou pokrývku se poštěstí spíše na horách. Prý to má na svědomí globální oteplování, takže si těch krásných zim budeme asi užívat...

»
12. 10. 2019 • p.a.c.o10

RECENZE: GRID

Závody jsou hodně vděčným tématem pro herní zpracování. Ještě aby ne, když závodění obecně je skvělá zábava a kdo by nechtěl vyhrát, že? Navíc máme rádi rychlá a krásná auta, na která většinou zálibně koukáme, protože k jejich řízení se dostaneme hodně zřídka a na skutečném závodním okruhu ještě méně. Vývojáři to asi vidí stejně, takže nabídka je v tomto žánru opravdu pestrá a bohatá.

»
08. 10. 2019 • Lukáš Urban21

Recenze: Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint

*Recenzi doplňují nalezené zápisky z deníku ztraceného „ducha“ (vřelý dík směřuje k Luk83). Asi za každým selháním v lidské historii stojí prvotní příčina.  Ta má zpravidla jméno, nad kterým rudneme během čtení v novinových sloupcích. Také má obličej, na jehož podobiznu si rádi flusneme, kdykoliv ji vidíme. A co pak teprve osobnost podléhající společenskému zavržení. Však ten bídák si zaslouží vyřadit jak ojetý diesel. My potřebujeme jasného viníka. Hmatatelný kus masa, který...

»
07. 10. 2019 • CryLineT5

Recenze: Trine 4 The Nightmare Prince

Za devatero močály a devatero zahradami leží škola kouzel. Daleko má do Bradavic. Ještě dále do bydliště Saxany. Za zdmi majestátného hradu sbírá zkušenosti namyšlený princ Selius. Přesvědčen, že může přistoupit učivu nejstarších, jal se magické knihy nejsilnější. Bránu zla však otevřel a s vlky v patách k lesu prchnul. To příležitost pro hrdiny tří řemesel je.

»
01. 10. 2019 • CryLineT0

Recenze: Code Vein

Pohled na upíry se neustále mění. Dramatické romány z nich udělaly noční netvory. Listy komiksů neohrožené hrdiny. A moderní kultura romantický opus pro dospívající. Mění se také charakteristické prvky. Už není potřeba rakve na přespání. A denní světlo nutně nemusí znamenat kremaci. Krev a touha po ní však zůstávají. Co když ale opojný lektvar jednou dojde?

»
30. 09. 2019 • p.a.c.o0

RECENZE: NHL 20

Přiznám se bez mučení, recenze na NHL není z těch, na kterou bych se posledních pár let těšil. A to je přitom hokej můj sport číslo jedna a tuhle sérii jako takovou mám rád. Nicméně všichni víme, jak na tom NHL poslední roky je, kdy hlavní novinky jsou přidávání všemožných herních módů a nějaké ty úpravy kolizního systému. Všichni již asi tak poslední tři roky čekáme na příchod nového enginu, jímž...

»
28. 09. 2019 • kazatelcze6

RECENZE: EA SPORTS FIFA 20

Ani tento rok nejsme ochuzeni o další díl ze série FIFA. Dnes necháme stranou handrkování na téma, jestli je lepší FIFA nebo PES, kdo si koupil licenci na Juve a raději si rovnou řekneme něco o nové FIFA 20.

»