RECENZE: NBA 2K18

Autor: p.a.c.o Publikováno: 3.10.2017, 18:37

Publikováno: 3.10.2017, 18:37

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 1304 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Dnešní recenzi má na svědomí Jiří „Man1“ Pacovský, takže svůj obdiv a úctu směřujte k němu 😉

Každoročně se těším na dvě období. To jedno přichází s E3, kde se dostáváme pod plnou palbu nových herních trailerů, a pak to poprázdninové. Už dávno nestuduji, takže pro mě prázdniny znamenají maximálně tak dlouhou nudu na herních serverech, které znám už nazpaměť. Ale pak přijde září a já si připadám, jak kdyby mě někdo zatlačil do kouta a řekl mi, kašli na to, zahraj si tohle, nebo tohle a co tohle, nebo ještě tohle a tohle!

Právě teď si tak připadám, dostal jsem do ruky všechny sportovní trháky, na které jsem se celý rok těšil. FIFA18, NHL18, Pro Evolution Soccer, NFL18 a NBA Live 2018, to všechno se mi teď válí v poličce po boku Destiny 2. Bohužel, na nic z toho nemám čas, protože jsem se plně ponořil do příběhu, který na mě vyhrkla NBA 2k18.

Nový příběh, nová zkušenost

Kdo ještě nikdy NBA od studia 2K nevyzkoušel, udělal velkou chybu a jako sportovnímu fanoušku chybí zásadní mezera ve vzdělání. Už několikátým rokem nás udivuje hra skvělým gameplayem a příběhovou linkou, která se točí kolem vašeho vytvořeného hráče. Tzv. MyCareer se objevuje ve hře i letos. Rozšířená, větší a šílenější.

Oproti loňsku už nejste vysokoškolským talentem, kterému se v první sezóně zabije kamarád (SPOILER), ale jste pouhým hráčem z ulice, který zazáří na streetballovém turnaji. Na místě si pak zrovna vás vyhlédne skaut vámi předem zvoleného týmu a roztočí se tím sled zajímavých událostí. Život v MyCareer pak doplní váš agent, vycházející hvězda týmu, který si vás vezme pod křídla, čínská kamarádka, která s vámi bydlí ve vašem luxusním apartmá s basketbalovým hřištěm a trenér, který vám umí dát jasně najevo, pokud se něco neděje dobře.

Sám jsem si do začátku vybral LA Lakers, dlouholetý fanoušek ve mně se nezapře a chtěl jsem si hlavně zahrát po boku nových tváří, které tým sesbíral v letním draftu. Hra za ně pak je dynamičtější a zajímavější, neboť LA nepatří mezi favority ligy, naopak. Několikeré pokusy o vítězství byly zničeny agresivní hrou počítačového soupeře, a protože se nedá nastavit obtížnost, potácím se i nadále s týmem na spodku tabulky, odkud se na vrchol budu dostávat pomalu.

Co je ale oproti loňsku víc než zajímavé, je kompletní herní „aréna“, kde se hráč může pohybovat. V loňském roce jste měli svůj byt, kam občas přišli hráči NBA si zahrát. Když jste někam chtěli nebo jste chtěli něco dělat, klikli jste na telefonu na danou akci a ona se někde bokem uskutečnila, načež jste dostal informaci, že bylo super, že jste přišli. 2K se ale tentokrát předvedlo. Žijete v baráku, v jehož sousedství je kompletně všechno (– je to kompletně nově vytvořený online HUB). Tréninková aréna mužstva, za který hrajete, posilovna, kde můžete získávat energy boost na zápasy, NBA Store, kde se můžete potkávat s fanoušky, FootLocker, kde si koupíte boty nebo černošské holičství, kde se vedou diskuze, a hlavně drby z NBA. A aby toho nebylo málo, tak jsou na místě ještě další herní arény, kde si můžete s lidmi zahrát street a vylepšit si své schopnosti. Ty si pak primárně upravujete a vylepšujete na týmových trénincích, kde získáváte speciální odznaky poté, co si danou disciplínu osvojíte na sto procent

Samotné zlepšování hráčů tu ale opět jede přes 2k Coiny. Herní měna opět vládne a není tomu jinak i letos. Pokud chcete mít lepšího hráče a lepší statistiky, musíte na to jít opravdu mega pomalu, nebo rychle. Já si zvolil pomalou cestu, na začátku utratil asi šest tisíc a dostal se na hodnocení 65. Od té doby ale stojím a hraji jak o život, abych měl co nejrychleji adekvátního hráče. Coiny lze ale získávat i v jiných módech.

Mód sem, mód tam

Kromě standartního MyCareer se opět ve hře vyskytuje „Ultimate Team“ v podobě MyTeam, který doznal podobných změn, jakými prošlo například NHL nebo FIFA v posledních ročnících. Kdo zná Draft Kings, tak něco podobného bylo přidáno i zde. Mód Pack a Play off vás hodí do online turnaje s hráči, které si vyberete v rámci menšího draftu. Já jsem například dostal do jednoho týmu Jamese Hardena a Dwighta Howarda. Navíc, kosmetické úpravy daly dohromady asi to nejhezčí menu, co jsem v posledních pár měsících viděl.

Co se mi líbilo na starších dílech NBA byla jedinečná možnost zahrát si za evropské basketbalové giganty. Barcelona, Real, Mnichov, Berlín nebo Atény, to všechno jsme měli na místě k dispozici, nicméně letos to bylo nahrazeno ALL-STAR NBA výběry. Můžete si tak vyzkoušet, jaké to je hrát s LA Lakers v jejichž středu máte Shaqa, Kobeyho a k nim do party je Magic Johnson a Kareem Abdul-Jabbar. V Chicagu pak neohroženě po boku Michaela Jordana najdeme Derricka Rose, Denise Rodmana nebo Scotie Pippena. Kromě toho tu je řada normálních sezón, kompetitivní sezóny online, nebo si můžete jen zahrát play off, pokud chcete okusit atmosféru amerického play off.

A nakonec musím kladně hodnotit MyGM. To je protkané super příběhem, kdy jste se vy, po těžkém zranění kotníku rozhodl usednout do křesla svého oblíbeného týmu. Nechybí spousta cut-scén, které hru zpříjemní, nicméně pokud jste již v minulosti nehráli MyGM, budete ze začátku trochu zmateni. Příběh je dle zahraničních serverů i hodně předvídatelný, sám jsem se k němu ještě nedostal, nicméně těším se, až dovedu svůj tým nebo hráče do finále NBA, kde budu bojovat o nejcennější basketbalový pohár planety.

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

NBA 2k18 má letos silnou konkurenci v podobě NBA Live 2018, které se taktéž vydalo směrem streetového basketbalu. 2K studio ale udělalo tlustou čáru za loňským ročníkem a přišla s nadupanou hrou, která by měla smést svou konkurenci. Fanoušci série budou dozajista plakat radostí, jak je hra skvělá a ingame reálnější, bohužel si myslím, že nové fanoušky si NBA 2K18 nenajde.
12. 12. 2017 • chaosteorycz3

Recenze: Hello Neighbor

„Ahoj sousede“, volám na pána žijícího naproti nám, když si jdu pro míč na okraj chodníku. Buran jeden. Ani neodpoví a čučí jak spadlý kaštan. Možná až moc dlouho sleduje mou pomalou chůzi směrem od jeho domu. Dokonce si mou pozici ještě zkontroluje pohledem z poza okna poté, co se uchýlil domů. Nevím proč, ale mám takový nepříjemný pocit. Proč mě tak dlouho pozoroval? Proč má na rukách zahradnické rukavice, když...

»
06. 12. 2017 • chaosteorycz0

Recenze: Soma

Také nemáte rádi zpoždění? Teď nemyslím takové to několikaminutové, kdy nic nestíháte kvůli líné dopravě nebo vlastnímu podcenění časové rezervy. Bavím se o více jak dvou letech, během kterých zapomenete i na působivější věci, než je vydání sci-fi hororu z dílny Frictional Games. Ti nedočkavější, včetně mě, Somu odehráli mezitím jinde a ostatní žánroví maniaci našli za tu dobu kvalitní náhrady. Proč tedy vůbec věnovat čas, a především peníze hře, která...

»
01. 12. 2017 • chaosteorycz0

Recenze: Bush Hockey League

Když je nemůžeš porazit, tak je zmlať anebo zmrzač. Tak přesně tímhle heslem se v druhé půli minulého století řídil leckterý hokejový tým, a to i na vrcholové úrovni. Ostatně ještě já pamatuji národní výběry Ruska či Kanady, které převahu soupeře kompenzovali přehnaným zájmem o jeho kolena, ruce a repasi obličeje. Používání hokejky jinak, než je v pravidlech a přetváření ledové plochy do zápasnického ringu se tak v 90. letech stalo cílem hned...

»
27. 11. 2017 • p.a.c.o3

RECENZE: Road Rage

Každý z nás určitě zná ten pocit, kdy se na něco těší a nemůže se dočkat dne, kdy si konečně svou vysněnou záležitost bude moct vyzkoušet nebo prožít. Přesně tyhle pocity jsem měl ve spojení s hrou Road Rage, která se odkazovala a snažila se ve mně vyvolat vzpomínky na legendární záležitost jménem Road Rush. Dokonce jsem v Road Rage vyzkoušel v rámci předběžného přístupu na PC, kdy pln optimismu jsem doufal, že předběžný...

»
26. 11. 2017 • p.a.c.o1

RECENZE: Farming Simulator 17 Platinum Expansion

Zemědělci mají svá pole jistě již sklizená a připravená na zimu, která se nezadržitelně blíží. Kdo by rád něco sklízel, může se vydat na pole virtuální, kde se neustále něco děje. Jednou z her, jež dokázala na farmářskou tématiku nalákat zástupy hráčů, je bezesporu Farming Simulator, jehož poslední ročník s číslovkou 17 se povedl na výbornou. A aby toho obsahu nebylo málo, dostává hra Platinovou edici, jejíž součástí je celá řada novinek.

»
24. 11. 2017 • kristine4chaos0

Recenze: LEGO Marvel Super Heroes 2

Fanoušci komiksových vesmírů jsou často jak kočky se psy, protože všichni tvrdí, že právě ten jejich je nejlepší. Největší rivalita samozřejmě panuje mezi společnostmi Marvel a DC. Superhrdinové svadí nepřímý boj na pultech tiskovin, v televizi, na stříbrném plátně, ve videohrách a také v našich domovech. U nás není výjimka. Když se mi podaří přítele přemluvit k třetímu Thorovi, automaticky musím počítat s povinnou projekcí Ligy spravedlnosti. On sní po nocích o tom, jak se...

»
22. 11. 2017 • lindros88cze4

RECENZE: L.A. Noire pro Xbox One

Detektivní thriller L.A. Noire od dnes již zaniklého australského studia Team Bondi, se vrací, aby se podíval na moderní konzole. Rockstar Games připravily remaster této povedené hry a my se teď mrkneme, jestli dokáže obstát i dnes.

»
20. 11. 2017 • chaosteorycz0

Recenze: Star Wars Battlefront II

V žádné předaleké galaxii, kde wookieeové dávají dobrou noc, ale v nám důvěrně známém vesmíru vznikla kdysi série Battlefront. S blyštivou značkou Star Wars a ještě opulentnějším logem LucasArts, dostali fanoušci rodinných fantasy pohádek poctivou dávku akce, která jim do gamepadů přinesla ty největší hrdiny z obou stran Síly. Jenže galaxie se mění, hrdinů přibývá, souboje mezi Impériem a rebely kývají miskami vah a Battlefront se vrací jak Darth Maulův světelný meč. Electronic Arts...

»