RECENZE: NBA 2K18

Autor: p.a.c.o Publikováno: 3.10.2017, 18:37

Publikováno: 3.10.2017, 18:37

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 1248 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Dnešní recenzi má na svědomí Jiří „Man1“ Pacovský, takže svůj obdiv a úctu směřujte k němu 😉

Každoročně se těším na dvě období. To jedno přichází s E3, kde se dostáváme pod plnou palbu nových herních trailerů, a pak to poprázdninové. Už dávno nestuduji, takže pro mě prázdniny znamenají maximálně tak dlouhou nudu na herních serverech, které znám už nazpaměť. Ale pak přijde září a já si připadám, jak kdyby mě někdo zatlačil do kouta a řekl mi, kašli na to, zahraj si tohle, nebo tohle a co tohle, nebo ještě tohle a tohle!

Právě teď si tak připadám, dostal jsem do ruky všechny sportovní trháky, na které jsem se celý rok těšil. FIFA18, NHL18, Pro Evolution Soccer, NFL18 a NBA Live 2018, to všechno se mi teď válí v poličce po boku Destiny 2. Bohužel, na nic z toho nemám čas, protože jsem se plně ponořil do příběhu, který na mě vyhrkla NBA 2k18.

Nový příběh, nová zkušenost

Kdo ještě nikdy NBA od studia 2K nevyzkoušel, udělal velkou chybu a jako sportovnímu fanoušku chybí zásadní mezera ve vzdělání. Už několikátým rokem nás udivuje hra skvělým gameplayem a příběhovou linkou, která se točí kolem vašeho vytvořeného hráče. Tzv. MyCareer se objevuje ve hře i letos. Rozšířená, větší a šílenější.

Oproti loňsku už nejste vysokoškolským talentem, kterému se v první sezóně zabije kamarád (SPOILER), ale jste pouhým hráčem z ulice, který zazáří na streetballovém turnaji. Na místě si pak zrovna vás vyhlédne skaut vámi předem zvoleného týmu a roztočí se tím sled zajímavých událostí. Život v MyCareer pak doplní váš agent, vycházející hvězda týmu, který si vás vezme pod křídla, čínská kamarádka, která s vámi bydlí ve vašem luxusním apartmá s basketbalovým hřištěm a trenér, který vám umí dát jasně najevo, pokud se něco neděje dobře.

Sám jsem si do začátku vybral LA Lakers, dlouholetý fanoušek ve mně se nezapře a chtěl jsem si hlavně zahrát po boku nových tváří, které tým sesbíral v letním draftu. Hra za ně pak je dynamičtější a zajímavější, neboť LA nepatří mezi favority ligy, naopak. Několikeré pokusy o vítězství byly zničeny agresivní hrou počítačového soupeře, a protože se nedá nastavit obtížnost, potácím se i nadále s týmem na spodku tabulky, odkud se na vrchol budu dostávat pomalu.

Co je ale oproti loňsku víc než zajímavé, je kompletní herní „aréna“, kde se hráč může pohybovat. V loňském roce jste měli svůj byt, kam občas přišli hráči NBA si zahrát. Když jste někam chtěli nebo jste chtěli něco dělat, klikli jste na telefonu na danou akci a ona se někde bokem uskutečnila, načež jste dostal informaci, že bylo super, že jste přišli. 2K se ale tentokrát předvedlo. Žijete v baráku, v jehož sousedství je kompletně všechno (– je to kompletně nově vytvořený online HUB). Tréninková aréna mužstva, za který hrajete, posilovna, kde můžete získávat energy boost na zápasy, NBA Store, kde se můžete potkávat s fanoušky, FootLocker, kde si koupíte boty nebo černošské holičství, kde se vedou diskuze, a hlavně drby z NBA. A aby toho nebylo málo, tak jsou na místě ještě další herní arény, kde si můžete s lidmi zahrát street a vylepšit si své schopnosti. Ty si pak primárně upravujete a vylepšujete na týmových trénincích, kde získáváte speciální odznaky poté, co si danou disciplínu osvojíte na sto procent

Samotné zlepšování hráčů tu ale opět jede přes 2k Coiny. Herní měna opět vládne a není tomu jinak i letos. Pokud chcete mít lepšího hráče a lepší statistiky, musíte na to jít opravdu mega pomalu, nebo rychle. Já si zvolil pomalou cestu, na začátku utratil asi šest tisíc a dostal se na hodnocení 65. Od té doby ale stojím a hraji jak o život, abych měl co nejrychleji adekvátního hráče. Coiny lze ale získávat i v jiných módech.

Mód sem, mód tam

Kromě standartního MyCareer se opět ve hře vyskytuje „Ultimate Team“ v podobě MyTeam, který doznal podobných změn, jakými prošlo například NHL nebo FIFA v posledních ročnících. Kdo zná Draft Kings, tak něco podobného bylo přidáno i zde. Mód Pack a Play off vás hodí do online turnaje s hráči, které si vyberete v rámci menšího draftu. Já jsem například dostal do jednoho týmu Jamese Hardena a Dwighta Howarda. Navíc, kosmetické úpravy daly dohromady asi to nejhezčí menu, co jsem v posledních pár měsících viděl.

Co se mi líbilo na starších dílech NBA byla jedinečná možnost zahrát si za evropské basketbalové giganty. Barcelona, Real, Mnichov, Berlín nebo Atény, to všechno jsme měli na místě k dispozici, nicméně letos to bylo nahrazeno ALL-STAR NBA výběry. Můžete si tak vyzkoušet, jaké to je hrát s LA Lakers v jejichž středu máte Shaqa, Kobeyho a k nim do party je Magic Johnson a Kareem Abdul-Jabbar. V Chicagu pak neohroženě po boku Michaela Jordana najdeme Derricka Rose, Denise Rodmana nebo Scotie Pippena. Kromě toho tu je řada normálních sezón, kompetitivní sezóny online, nebo si můžete jen zahrát play off, pokud chcete okusit atmosféru amerického play off.

A nakonec musím kladně hodnotit MyGM. To je protkané super příběhem, kdy jste se vy, po těžkém zranění kotníku rozhodl usednout do křesla svého oblíbeného týmu. Nechybí spousta cut-scén, které hru zpříjemní, nicméně pokud jste již v minulosti nehráli MyGM, budete ze začátku trochu zmateni. Příběh je dle zahraničních serverů i hodně předvídatelný, sám jsem se k němu ještě nedostal, nicméně těším se, až dovedu svůj tým nebo hráče do finále NBA, kde budu bojovat o nejcennější basketbalový pohár planety.

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

NBA 2k18 má letos silnou konkurenci v podobě NBA Live 2018, které se taktéž vydalo směrem streetového basketbalu. 2K studio ale udělalo tlustou čáru za loňským ročníkem a přišla s nadupanou hrou, která by měla smést svou konkurenci. Fanoušci série budou dozajista plakat radostí, jak je hra skvělá a ingame reálnější, bohužel si myslím, že nové fanoušky si NBA 2K18 nenajde.
16. 10. 2017 • tonyskate0

RECENZE: South Park: The Fractured but Whole

Městečko South Park je zpět! Po vydařeném Stick of Truth sice přebrali štafetu vývojáři Ubisoftu, ale tvůrci seriálu u vývoje zůstali a nenechali si do ničeho kecat. Připravte se tedy na další bizarní, ujetou a pochopitelně naprosto sprostou jízdu, v niž hrají prdy hlavní roli.

»
16. 10. 2017 • chaosteorycz0

Recenze: Middle–earth: Shadow of War

Příběhy ze Středozemě hráče bavily dlouho předtím, než Glum začal slídit za „miláškem“ na stříbrném plátně a než Peter Jackson všem připomněl, že Tolkien je jméno významného spisovatele, nikoli odrůda vína. Dokonce se dá říct, že od roku 1982 má každá generace hráčů svého Pána prstenů, který vychází ze stejného základu, a přesto je pokaždé jiný. Poslední roky si Středozemi jako svou destinaci zvolili autoři z Monolith Productions, kteří se...

»
06. 10. 2017 • kristine4chaos30

Recenze: Forza Motorsport 7

Z organizační důvodů, kvůli nimž Lukáš „ChaosteoryCZ“ nemůže přinést podrobné zhodnocení nové Forzy, jsem na jeho přání tuto štafetu převzala já. Takže se připravte, že to úplně mění pohled a přístup k populární značce a žánru jako takovým. Na rozdíl od něj si totiž nemyslím, že závodní simulátor musí hráče trápit přemrštěnými nároky na ovládání. Nechci po něm ani věrohodný průběh závodu se všemi těmi testovacími koly a kvalifikacemi, kvůli nimž se...

»
30. 09. 2017 • chaosteorycz6

Recenze: Cuphead

Za tajemným lesem, děsivým lunaparkem a blíže nespecifikovaným počtem řek a hor, žijí dva kusy porcelánu Cuphead a Mugman. Jejich bytí je naplněné radostí a štěstím, nicméně musejí se vyvarovat kasinu ovládanému temnými silami. Ovšem nebyla by to pohádka milé děti, kdyby naši hrdinové poslechli rad vousaté konve. S pohledem zasloužilého karbaníka vrhali kostky jedno kolo za druhým a štěstěna jim evidentně přála. Ale pekelná, která skončila s nabídkou samotného ďábla, který...

»
27. 09. 2017 • chaosteorycz9

Recenze: Project CARS 2

Mám takovou teorii, že recenze jsou jako závody. Jak je člověk začne, rozhodne o tom, jak dopadnou v samém závěru. Pokud mám alespoň trochu pravdu, tak je úplně jedno, co v nejbližších řádcích napíšu, protože bednu neuvidím. A to mám skvělý tým vedený samotnými Slightly Mad Studios a nejmodernější techniku obstaranou systémem Project CARS 2. Jenže zázemí, know-how a šikovné ruce nejsou všechno, když cestu k úspěchu kříží hladová konkurence, nevyzpytatelné počasí a...

»
26. 09. 2017 • DandyCZE0

RECENZE: NHL 18

Po roce nám zase začínají tuhnout rybníky a zubaté ostří se na nás snaží zaútočit novinkou v podobě NHL 18. Uvidíme, jak si letošní díl povede. Novinek je na papíře opět hodně, ale jak víme, tak papír toho snese hodně.

»
25. 09. 2017 • chaosteorycz0

Recenze: Dishonored: Death of the Outsider

Opět nás zve do svých ulic a domů Karnaca a opět to bude trochu jiné než předtím. Série Dishonored patří mezi jedny z nejosobitějších titulů, protože má originální stylizaci, otevřenou hratelnost a náplň, kterou si rádi zopakujete. Navzdory všem kladům ovšem druhý díl stále nepokořil prodejní čísla jedničky. Obsah, který by tak možná vyšel v podobě rozsáhlého DLC, rozšíření nebo jednoduše jako datadisk, putuje do obchodů jako samostatný spin-off. Zoufalost? Ne, spíše...

»
24. 09. 2017 • p.a.c.o1

RECENZE: WRC 7

Závodní sezóna je v plném proudu a čistě na našem vkusu je, jaký motoristický sport si chceme užít. V tom je virtuální závodění hodně fajn, protože můžeme během chvíle vystřídat celou řadu závodních speciálů a procestovat svět. WRC je soutěž, která je dle mého královnou motorsportu, protože kroužit v bezpečí okruhu není takové, jako když se řítíte otevřenou krajinou, kde se během vteřiny může stát doslova cokoli. Potěší i fakt, že Kylotonn Games...

»