Remaster Sam & Max: Beyond Time and Space

Autor: olishuPublikováno: 9.12.2021, 13:26

Publikováno: 9.12.2021, 13:26

Sociální sítě

O autorovi

olishu

Je autorem 55 článků

Hráli jste už někdy Sama & Maxe? Znáte tyhle antropomorfní postavičky z New Yorku? Nebo jste o téhle policii na volné noze nikdy neslyšeli?

Sam & Max je neuctivé komediální duo – dvoumetrového psa s čichem na spravedlnost a hyperkinetického králíka se zálibou v chaosu, jejichž vtip a metody boje se zločinem baví lidi s pochybným vkusem už téměř 35 let. Objevili se v komiksech Steva Purcella, v adventuře LucasArt z 90. let, v krátce vysílaném kanadském televizním pořadu a ve třech sezónách epizodických her, které v letech 2006–2010 vydala společnost Telltale Games. Většina prvních zaměstnanců Telltale přišla z LucasArts, kde společně pracovali na hře Sam & Max: Freelance Police, ta byla ale v roce 2004 zrušena.

V roce 2018 získalo práva na Sam & Max studio Skunkape Games a to nyní tyto hry s pomocí několika původních zaměstnanců Telltale remasteruje. První epizoda Sam & Max: Save the World vyšla na Xbox letos v srpnu. Proč si ale kupovat remaster, když originály se hrají poměrně dobře ve zpětné kompatibilitě? Pro začátek proto, že nová verze vypadá a hraje se jako hra z roku 2021 a ne 2007.

Vývojáři přepracovali osvětlení, zvětšili textury a vylepšili synchronizaci rtů. Původní zvuk, který byl komprimován, aby se udržela malá velikost stahování, byl remasterován a znovu zakódován z původních zdrojových souborů. Nová verze má navíc grafiku v rozlišení ve 4K na konzoli Xbox One X a Xbox Series a také přepracované ovládání na gamepadu, které funguje mnohem lépe než v původním portu. Další změnou je přiblížení hry ke vzhledu a atmosféře komiksů Steva Purcella. Se Stevovým přispěním byly upraveny všechny modely postav, včetně Sama a Maxe. Díky novému hlavnímu menu a úvodní titulkové sekvenci působí hra jako jeden soudržný celek namísto pěti samostatných epizod. Mnoho scén bylo prošpikováno novými hereckými výkony a kamerou a skladatel Jared Emerson-Johnson přispěl osmi novými jazzovými skladbami, které hrají někteří z původních hudebníků.

Pokud jste hru Sam & Max: Save the World nehráli, nejspíš vás bude zajímat, zda můžete začít druhou sezónou. Sam & Max: Beyond time and Space je samostatná hra, ale některé opakující se postavy, vtipy a dějové prvky se přenášejí z první sezóny.

Hra začíná nečekanou zásilkou ze Severního pólu: obřím bojovým robotem, kterého poslal sám Santa Claus, aby Sama a Maxe zničil. Zdá se, že se starý Santa zbláznil a sabotuje Vánoce dárkem, který by zalarmoval Komisi pro bezpečnost spotřebitelských výrobků do nejvyšší pohotovosti. Je ale jasné, že tohle není žádný problém. Na případu totiž pracuje duo nezávislé policie.

Zachránit Vánoce ale nestačí. Hra zavede Sama a Maxe portálem na ostrov obývaný hašteřivými moai, dětmi z baru a sopkou, která se chystá vybuchnout. Pak je čeká odbočka do Stuttgartu, kde se utkají s emo upírem, který má zálusk na Samovu a Maxovu duši. Na konci pěti dílného příběhu budou naši detektivové cestovat časem, překážet ve vesmíru a nahlížet za oponu, která odděluje mrtvé od živých. Když se ale setkají tváří v tvář s démony, kteří rozhodují o Pekle s.r.o., je možné, že se nezávislá policie dostala na konec své cesty.

Sam & Max: Beyond Time and Space je dobrodružná hra se spoustou podivných míst k prozkoumávání, podivných postav k pokecu a matoucích hádanek k vyřešení. Hra rozpozná, když se hráč někde zasekne a poskytne mu malé nápovědy – ty lze zesílit, pokud chcete víc pomoci, nebo naopak vypnout, pokud chcete hádat zcela sami. K dispozici jsou také čtyři řidičské minihry s obtisky, které můžete sbírat pro detektivní vůz, 12 achievementů a nové Easter eggy, které pobaví dlouholeté fanoušky Sama a Maxe.

Hra Sam & Max: Beyond Time and Space je od včerejšího dne k dispozici k zakoupení na Xbox Store, tak se nebojte a naskočte do vozu DeSoto, který vás vezme na zábavnou jízdu. Už napoprvé získala hra ocenění adventury hry roku od IGN a nyní vypadá a zní ještě lépe.

14. 01. 2022 • olishu0

Vesmírná Operace Zeta

Velká bitva s kódovým označením „Operace Zeta“ byla prohrána. Vaše loď je v troskách a vy musíte jednat rychle, abyste posbírali všechny součástky a opravili loď dříve, než bude válečná zóna zcela zničena nepřátelským laserem smrti. Hrajte a odemkněte si 13 hratelných postav od vesmírných opic až po rozpustilé slimáky, z nichž každá má svůj vlastní jedinečný soubor dovedností a výzev. Stejně tak si odemkněte nové schopnosti a vylepšení za...

»
14. 01. 2022 • olishu0

Aery – Dreamscape vám vstoupí do mysli

Ve hře Aery – Dreamscape hrajete za ptačího ducha, který může vstupovat do myslí jiných lidí a zkoumat jejich myšlenky, tajemství a představivost. Každý člověk má svůj vlastní imaginární svět a každý svět zajímavým a většinou abstraktním způsobem představuje myšlenky, obavy a ambice daného člověka.

»
13. 01. 2022 • olishu0

Spelunky 2 v Xbox Game Pass

Nasaďte si čelovku a sestupte zpět do nebezpečných jeskyní v pokračování oceňované roguelike plošinovky od tvůrce Dereka Yu. Seznamte se s novou generací průzkumníků, kteří se ocitnou na Měsíci a pátrají po pokladu a ztracené rodině. Spelunky 2 staví na jedinečných, náhodně vybraných výzvách, které z původní hry udělaly klasiku, a nabízí obrovské dobrodružství navržené tak, aby uspokojilo staré i nové hráče. Hru můžete prozkoumávat sami, hrát lokálně až se čtyřmi...

»
13. 01. 2022 • olishu0

Shadow Man Remastered

Původní hra z roku 1999 dostala remaster. Vývojáři z Nightdive Studios hru přepracovali a přidali dříve vystřižený obsah. Shadow man opět přichází a pronásleduje zločince ve světě duchů i ve světě skutečném. Je to posedlý muž s maskou voodoo na hrudi a čarami moci na zádech. Sleduje zlo od Liveside k Deadside, aby zastavil apokalypsu. Aby zachránil tvou duši.

»
13. 01. 2022 • olishu0

SNES RPG Rise of the Third Power

Rise of the Third Power je 16bitové RPG vyvinuté jako „milostný dopis slavným dnům konzolových RPG“ a je dlouho očekávaným dalším projektem studia Stegosoft Games, dvoučlenného nezávislého vývojářského studia, které stojí za hrami Ara Fell a Ara Fell: Enhanced Edition. Hra Rise of the Third Power, která byla poprvé odhalena v roce 2017, je návratem do éry SNES RPG s moderními vymoženostmi a kombinuje aspekty japonského i západního designu. Hráči...

»
12. 01. 2022 • SeedarCZ0

Forever Skies na konzole až v příštím roce

Nové polské studio vývojářů Far From Home, jehož velezkušený tým má na svědomí kousky jako Dying Light, Outsiders, Divinity Sin, Chernobylite, Zaklínače 3 a mnoho dalších, oznámilo svou první hru. 

»
12. 01. 2022 • olishu0

Hádanková hra Summertime Madness

Summertime Madness z dílny studia DP Games je logická hra pro jednoho hráče z pohledu první osoby. Hráč v roli malíře, který uzavřel dohodu s ďáblem, musí najít cestu zpět do reálného světa poté, co byl podveden a uvězněn do jednoho ze svých pláten. Ocitnete se na rozvíjejícím se ostrově. Jak budete zkoumat své okolí, ostrov se začne měnit. Objeví se loď, vyroste maják, každá záhada, kterou odhalíte, a hádanka, kterou...

»
12. 01. 2022 • olishu0

RPG plošinovka Demoniaca

Vstupte do temného a zákeřného světa inspirovaného klasickými plošinovkami z boku. Ve hře Demoniaca na vás čeká gotické „metroidvania“ dobrodružství. Everlasting Night, akční plošinovka, která kombinuje nádherné groteskní obrazy ponurosti se svůdným nádechem erotiky. Prozkoumávejte, bojujte, poznávejte nové přátele a snažte se pomstít těm, kteří vám přinesli nesnesitelnou bolest a ztrátu!

»