Remaster Sam & Max: Beyond Time and Space

Autor: olishuPublikováno: 9.12.2021, 13:26

Publikováno: 9.12.2021, 13:26

Sociální sítě

O autorovi

olishu

Je autorem 72 článků

Hráli jste už někdy Sama & Maxe? Znáte tyhle antropomorfní postavičky z New Yorku? Nebo jste o téhle policii na volné noze nikdy neslyšeli?

Sam & Max je neuctivé komediální duo – dvoumetrového psa s čichem na spravedlnost a hyperkinetického králíka se zálibou v chaosu, jejichž vtip a metody boje se zločinem baví lidi s pochybným vkusem už téměř 35 let. Objevili se v komiksech Steva Purcella, v adventuře LucasArt z 90. let, v krátce vysílaném kanadském televizním pořadu a ve třech sezónách epizodických her, které v letech 2006–2010 vydala společnost Telltale Games. Většina prvních zaměstnanců Telltale přišla z LucasArts, kde společně pracovali na hře Sam & Max: Freelance Police, ta byla ale v roce 2004 zrušena.

V roce 2018 získalo práva na Sam & Max studio Skunkape Games a to nyní tyto hry s pomocí několika původních zaměstnanců Telltale remasteruje. První epizoda Sam & Max: Save the World vyšla na Xbox letos v srpnu. Proč si ale kupovat remaster, když originály se hrají poměrně dobře ve zpětné kompatibilitě? Pro začátek proto, že nová verze vypadá a hraje se jako hra z roku 2021 a ne 2007.

Vývojáři přepracovali osvětlení, zvětšili textury a vylepšili synchronizaci rtů. Původní zvuk, který byl komprimován, aby se udržela malá velikost stahování, byl remasterován a znovu zakódován z původních zdrojových souborů. Nová verze má navíc grafiku v rozlišení ve 4K na konzoli Xbox One X a Xbox Series a také přepracované ovládání na gamepadu, které funguje mnohem lépe než v původním portu. Další změnou je přiblížení hry ke vzhledu a atmosféře komiksů Steva Purcella. Se Stevovým přispěním byly upraveny všechny modely postav, včetně Sama a Maxe. Díky novému hlavnímu menu a úvodní titulkové sekvenci působí hra jako jeden soudržný celek namísto pěti samostatných epizod. Mnoho scén bylo prošpikováno novými hereckými výkony a kamerou a skladatel Jared Emerson-Johnson přispěl osmi novými jazzovými skladbami, které hrají někteří z původních hudebníků.

Pokud jste hru Sam & Max: Save the World nehráli, nejspíš vás bude zajímat, zda můžete začít druhou sezónou. Sam & Max: Beyond time and Space je samostatná hra, ale některé opakující se postavy, vtipy a dějové prvky se přenášejí z první sezóny.

Hra začíná nečekanou zásilkou ze Severního pólu: obřím bojovým robotem, kterého poslal sám Santa Claus, aby Sama a Maxe zničil. Zdá se, že se starý Santa zbláznil a sabotuje Vánoce dárkem, který by zalarmoval Komisi pro bezpečnost spotřebitelských výrobků do nejvyšší pohotovosti. Je ale jasné, že tohle není žádný problém. Na případu totiž pracuje duo nezávislé policie.

Zachránit Vánoce ale nestačí. Hra zavede Sama a Maxe portálem na ostrov obývaný hašteřivými moai, dětmi z baru a sopkou, která se chystá vybuchnout. Pak je čeká odbočka do Stuttgartu, kde se utkají s emo upírem, který má zálusk na Samovu a Maxovu duši. Na konci pěti dílného příběhu budou naši detektivové cestovat časem, překážet ve vesmíru a nahlížet za oponu, která odděluje mrtvé od živých. Když se ale setkají tváří v tvář s démony, kteří rozhodují o Pekle s.r.o., je možné, že se nezávislá policie dostala na konec své cesty.

Sam & Max: Beyond Time and Space je dobrodružná hra se spoustou podivných míst k prozkoumávání, podivných postav k pokecu a matoucích hádanek k vyřešení. Hra rozpozná, když se hráč někde zasekne a poskytne mu malé nápovědy – ty lze zesílit, pokud chcete víc pomoci, nebo naopak vypnout, pokud chcete hádat zcela sami. K dispozici jsou také čtyři řidičské minihry s obtisky, které můžete sbírat pro detektivní vůz, 12 achievementů a nové Easter eggy, které pobaví dlouholeté fanoušky Sama a Maxe.

Hra Sam & Max: Beyond Time and Space je od včerejšího dne k dispozici k zakoupení na Xbox Store, tak se nebojte a naskočte do vozu DeSoto, který vás vezme na zábavnou jízdu. Už napoprvé získala hra ocenění adventury hry roku od IGN a nyní vypadá a zní ještě lépe.

12. 08. 2022 • p.a.c.o0

Akční RPG Soccer Story v Game Passu

Nabídka Game Passu se v letošním roce rozšíří o velice zajímavý kousek. Fotbal totiž zná každý z nás, ale musíme se přiznat, že akční RGP s fotbalovou tématikou si tak úplně představit nedokážeme. A právě takový zážitek se pokusí nabídnout nově oznámená hra Soccer Story. Velká korporace Soccer Inc. sebrala všem lidem fotbal a na našem hrdinovi bude, aby ho vrátil zase pěkně zpátky. Cestou budeme řešit nejrůznější puzzle, zahrajeme si minihry...

»
12. 08. 2022 • DandyCZE0

Novinky v Xbox Game Passu – Vaření, výlet do Říma a na Mars

Game Pass se rozšířil o tři zajímavé hry, ale musíme uznat, že PCčkaři na tom budou tentokrát trošku lépe, ale vy stejně ještě teď vaříte mozkové závity u Two Point Campus, který vyšel tento týden. Pokud nechcete vařit mozek, tak si zapněte stahovaní Cooking Simulator a pusťte se do vaření sami. Nezapomeňte se pochlubit vaší prací v komentářích anebo na sockách.

»
28. 06. 2022 • p.a.c.o0

High On Life obohatí Game Pass v říjnu

High On Life bude hodně ujetou hrou, už jenom pro to, že za ní stojí tvůrci seriálu Rick a Morty. Jak bylo vidět na oznamovacím traileru, v této FPS se nám do ruky dostanou opravdu živé zbraně, které budou dýchat a mluvit. Součástí soubojů s mimozemskými kartely budou také nejrůznější herní kraťasy, jako třeba „Guy In A Hole“, který si můžeme prohlédnout níže. Důležitější zprávou však je, že High On Life...

»
28. 06. 2022 • tonyskate0

Syberia: The World Before vyjde v češtině

Tradiční adventura Syberia: The World Before před nějakou dobou dorazila na PC a sklízí tam nadšené ohlasy, což nás po nepovedeném třetím díle opravdu těší. Na verzi pro konzole si ještě musíme počkat, ale víme, že na Xbox Series X|S hra dorazí v listopadu tohoto roku a verze pro Xbox One pak až začátkem toho příštího. A jak bylo nyní potvrzeno, všechny verze budou mít české titulky a lokální distributor nám...

»
27. 06. 2022 • p.a.c.o0

Nový gameplay z Benedicta Foxe

Na Xbox & Bethesda Games Showcase se nám ukázala velice pěkně stylizovaná adventura s prvky Lovecraft metroidvania, která jistě přitáhla pozornost mnoha hráčů. V novém gameplay videu se podíváme o něco podrobněji na hlavního hrdinu Foxe a jeho démonického kamaráda. Ten Foxovi umožní využívat nadpřirozené schopnosti, jako třeba možnost vstoupit do myšlenek zesnulých, což nás přenese do surrealistického prostředí. Tato prostředí nabídnou vlastní zvrácené hrozby, které bude třeba překonat. The Last Case of Benedict...

»
23. 06. 2022 • tonyskate0

Stavebnictví v Construction Simulator

Německé vydavatelství Astragon Entertainment už stojí za pěknou řádkou simulátorů, ačkoliv na konzole se podívaly jen některé. Teď se studiem weltenbauer připravují novou verzi hry Construction Simulator, která neponese číslovku, což nevadí, protože podle traileru vypadá velmi slušně a snad se tak bude i hrát. Simulátor stavebnictví nově nabídne kooperaci až pro čtyři hráče, pestrou škálu vozidel i strojů a zajímavé herní prvky. Slíbeny jsou také dvě rozlehlé mapy, po...

»
22. 06. 2022 • tonyskate0

Snadné achievementy s Game Passem

Jedna se zatím posledních epizod pořadu Xbox CZ se opět zaměřila na nabídku her v předplatném Xbox Game Pass, ovšem trochu jinak. Nejedná se totiž o představení novinek, nýbrž o výběr jedenácti her, které nabízí snadno získatelné achievementy. Takže pokud máte zájme zvýšit své skóre, zahrajte si třeba logickou plošinovku Pedestrian, šílenost Deeeer Simulator či některou z jiných her, které vám doporučí přiložené video.

»
21. 06. 2022 • p.a.c.o0

Fall Guys konečně dorazil

Po všech slibech a neurčitých datumech jsme se konečně dočkali. Dnes totiž došlo k vydání očekávané zábavné taškařice s názvem Fall Guys. Společně s vydáním pro další platformy přešla hra na free to play model, takže si ji může zahrát každý zájemce. V obchodě však naleznete poznámku, že ke hraní je potřeba vlastnit členství Xbox Live Gold pro online hraní. To je trochu v rozporu s posledně oznámenou politikou ohledně her...

»