Spekulace: Microsoft uvažuje nad koupí Square Enix

Autor: tonyskatePublikováno: 16.4.2021, 8:01

Publikováno: 16.4.2021, 8:01

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5360 článků

Japonská odnož serveru Bloomberg přišla přes noc se zajímavou zprávou, a to že společnost Square Enix by mohla být koupena. Toto vydavatelství zastupuje především věhlasné japonské série Final Fantasy, Dragon Quest či Kingdom Hearts, ale díky expanzi na západ vlastní také značky jako Tomb Raider, Deux Ex či Just Cause. K tomu v některých případech patří i odpovídající studia včetně Crystal Dynamics, jež úspěšně vrátili do hry Laru Croft, ovšem také za sebou mají nepříliš úspěšné Marvel’s Avengers.

Square Enix se tak poslední dobou úplně nevedlo, ale že by to bylo přímo na prodej společnosti… Možná se opět jedná jen o plané vaření z vody, aby vzrostla cena akcií firmy. Nedávno se podobně spekulovalo, že chce Microsoft koupit Discord, což se samozřejmě může nadále stát, ale dost možná z toho také nic nebude. Právě Microsoft má údajně být jedním ze zájemců o koupi Square Enix, což nás po akvizici Bethesdy ani moc nepřekvapuje. Případně by tak zcela změnili pozici Xboxu v Japonsku. Ve hře ovšem je dle všeho i Sony, ale také Tencent a Epic Games.

Vše každopádně berte s velkou nadsázkou a nejspíše z toho nic nebude. Bylo by sice fajn vidět zmíněné série pod záštitou Xboxu, ovšem Microsoft už nakupoval dostatečně a byli bychom neradi, kdyby mu to přerostlo přes hlavu…

UPDATE: Square Enix vyvrátil spekulace a nemá zájem prodat ani část své společnosti, a neobdržel ani žádné nabídky. Přesto cena akcií následkem spekulace vzrostla, a to o 13,80 %.