Studia People Can Fly a Hangar 13 se rozšiřují

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 16.5.2018, 11:04

Publikováno: 16.5.2018, 11:04

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3219 článků

Upřímně řečeno, ani u jednoho z těchto týmů bychom nečekali, že mají ambice expandovat do další koutů světa. O týmu Hangar 13 se sice spekulovalo ve spojitosti s novým studiem a dalším dílem BioShocku, tomu se ale mělo stát na území Spojených států. Oznámení z kanceláře People Can Fly (Painkiller, Bulletstorm, spolupráce na sérii Gears of War) je pak stejně nečekané, protože polští vývojáři se rozrůstají hned dvakrát. Úsměvné není jen načasování oznámení, ale také fakt, že obě studia míří do stejné země, do Velké Británie.

Hangar 13 míří do Brightonu, kde ho povede Nick Baynes. Ten má bohaté zkušenosti, které sahají čtvrtstoletí zpět a byl důležitou osobou ve studiu Black Rock Studio. V Anglii má jasný, ale rozhodně ne jednoduchý cíl: dát dohromady mladý talentovaný tým, který se bude podílet na vývoji AAA her. Zároveň bude úzce spolupracovat s ostatními pobočkami v Novatu, Kalifornii a Česku. Baynes v lokalitě už nějaký čas působí a je s tamní vývojářskou scénou dobře seznámen. Hangar 13 momentálně pracuje na neoznámené hře pro 2K, tudíž se dá očekávat, že anglická filiálka se zapojí do vývoje hned, jak to půjde.

People Can Fly si vybrali jiné město, a to Newcastle. Zde kanceláře fungují už od září loňského roku a postupně nabírají posily pod vedením bývalých členů Ubisoftu. Tato lokalita je velice lukrativní. Fungují zde studia Sumo Digital či Ubisoft Reflection, které si vybírají mladé talenty přímo z univerzit (Teesside, Newcastle nebo Nothumbria). Druhá pobočka vznikla v domovském Polsku. People Can Fly Rzeszów jsou reakcí na propuštění v CI Games, kterým tak úplně nevyšel třetí díl Sniper: Ghost Warrior. Zhruba třicet tvůrců tak v krátké době našlo nové uplatnění. Všechna tři studia, čítající 150 lidi, teď pracují na fungl nové střílečce pro Square Enix.