Třetí kapitola Fortnite v plném proudu

Autor: olishuPublikováno: 8.12.2021, 1:36

Publikováno: 8.12.2021, 1:36

Sociální sítě

O autorovi

olishu

Je autorem 79 článků

V sobotu proběhl ve Fortnite velký závěrečný event a hned druhý den v neděli odpoledne se spustily servery a začala zbrusu nová 3. kapitola. Její 1. sezóna nese název Flipped a představuje zcela novou mapu, nové lokace, nové zbraně, nové NPC… a plno dalších neprozkoumaných míst a novinek.

Přes půlku mapy je momentálně napadaný sníh, který časem pomalu z mnoha míst odejde, ale jinak je mapa – co se týče přírodních biomů – krásně členěná. Své oblíbené lokace a místa si užijí jak příznivci mrazu a sněhu, tak i ti, co mají rádi teplo, zeleň nebo písek. Kromě pár známých lokací, jako je Greasy Grove, Shifty Shafts nebo Sunny Steps odhalila mapa místa zcela nová a neznámá. Nejsou to jen města nebo starověké stavby, ale i několik základen, které patří legendární skupině známé jako The Seven. Jejich hlavní svatyně se nachází v tropech a poznáte ji podle obří sochy jejich vůdce The Foundationa. V Daily Bugle (a nejen tam) je zase plno pavučin, které vás odrazí do výšky, nebo naopak zachrání před pádem na chodník. No a hádejte od koho by tam tak mohly být?

Kromě odrazu od pavučin je ve hře možné se při pohybu klouzat, což dost pomůže při cestě z kopce nebo při uhýbání střelby.

Co se změnilo jsou i zbraně. Vymizelo snad všechno staré a známé kromě klasických granátů a světlušek. Jsou nové útočné pušky – Ranger, která je dobrá na dlouhé i střední vzdálenosti a útočná puška MK-Seven, co má vysokou rychlost střelby a praktický zaměřovač pro míření. Pro boj na blízko je pak k dispozici brokovnice Striker, která vystřelí několik broků s vysokým poškozením, ale má za to docela dlouhou prodlevu, než znovu vystřelí. Oproti tomu automatická brokovnice má rychlejší střelbu, ale není tak účinná. Další zbraní, kterou můžete snadno získat je Stinger SMG, Sidearm Pistol a úderná Hunter Bolt-Action Sniper.

V nové kapitole jsou další úplnou novinkou stany. Leží všude možně a dají se dost chytře využít. Můžete si do něj zalézt a nechat se vyléčit, může posloužit jako schovka před nepřítelem anebo si do stanu můžete schovat až tři předměty a použít je v nové hře. Stan má k dispozici dva sloty na předměty a třetí si lze za zlaté bary pronajmout.

Co ve hře nadále zůstalo stejné jsou oblíbená zvířata. Potkáte je všude možně a díky svému masu vám dost ulehčí běh z bouřky, nebo když potřebujete rychlou pomoc po vyhraném zápase. Ale pozor, kam šlapete! Kolují zvěsti, že je na ostrově tajemný neobjevený tvor. A nikdo neví, jestli je to kámoš nebo proradná bestie.

Pokud se vám po vyskočení z busu povede všechno přežít a umístíte se vysoko nebo dokonce vyhrajete, bude vám udělena vítězná koruna, s kterou nastoupíte i do dalšího zápasu. V lobby při čekání na autobus vám bude svítit na hlavě a všichni okolo vás budou vědět s kým mají tu čest. Pokud si v příští hře dokážete svoji korunu udržet, budete odměněni bonusovými XP a dostane exkluzivní emote, který ukazuje celkový počet Crown Victory royaleys, které získáte během sezóny.

Když už teď zhruba víte, co si na vás obrácený ostrov přichystal, tak neváhejte a skočte si tu krásu omrknout sami. Rozhodně to stojí za to nové lokace, hory a pouště alespoň prozkoumat.

04. 12. 2023 • p.a.c.o0

Další novinky do Fortnitu

Kromě všech novinek, které přicházejí do Fortnite Chapter 5 Season 1, se tento týden chystají i další. Těmi hlavními jsou LEGO Fortnite a Rocket Racing. LEGO a Fortnite se spojí v jeden zajímavý celek ve čtvrtek 7. prosince. Hra LEGO Fortnite, jež bude součástí samotného Fortnite, je popisována jako ultimátní LEGO dobrodružství na přežití s rozsáhlými otevřenými světy k prozkoumávání. LEGO Fortnite je určeno pro všechny věkové kategorie a je prvním...

»
04. 05. 2023 • olishu0

Najdi Sílu ve Fortnite

Spolupráci Star Wars s Fortnitem věrní hráči už dávno znají z předchozích let. Jde o speciální – časově omezenou – událost, kterou se tyto květnové dny oslavují. Plní se různé úkoly za odměny. Shop bývá plný ikonických Star Warspostav a do hry se na čas eventu přidávají dobře známé zbraně v podobě světelných mečů a blasterů.

»
13. 03. 2023 • olishu0

Neonový Fortnite v nové sezóně

Před pár dny se ve Fortnite nově představila druhá sezóna a přináší do vcelku poklidné jihovýchodní části mapy plno změn. Máme tu nový biom z feudálního Japonska a asi prozatím největší lokaci ve hře s názvem MEGA City. Toto neofuturistické město má plno neonově osvětlených mrakodrapů, svítících billboardů, ulic a uliček zahalené lehkým deštěm. Město je také obklopeno řadou kolejnic, po kterých se můžete rychle pohybovat a zároveň střílet.

»
25. 01. 2023 • olishu0

Isaac Clarke ve Fortnite

Fortnite je plný herních i filmových postav a zdá se, že tyto spolupráce rozhodně nekončí. Ještě se nám v nové 4. kapitole neodemkl Geralt z Rivie a už je tu další herní legenda. Tentokrát představuje oblíbenou postavu z hororové herní série Dead Space a to právě v čas, protože se blíží vydání remaku této hry.

»
05. 12. 2022 • olishu0

Fortnite začíná 4. kapitolu

V sobotu večer probíhal ve hře Fortnite velký event, který ukončoval 3. kapitolu — ta je prozatím nejkratší, protože trvala pouze rok. A pokud jste v sobotním eventu nechyběli, tak jste na konci viděli zbrusu novou mapu (a to doslova), která na nás bude čekat. Ve hře je nyní celá řada novinek a neznámých míst. Pro ty, co Fortnite dlouho nehráli — ale i pro ty, co po sobotním večeru netrpělivě čekali...

»
19. 09. 2022 • olishu0

Fortnite začíná 4. sezónu

A nebyla by to správná nová sezóna, kdyby si herní mapa neprošla malými změnami, a to jak z herních, tak i z příběhových důvodů. Tato sezóna, která se jmenuje PARADISE, představuje podivnou lesklou tekutinu zvanou Chrom, která začala pomalu, ale jistě požírat ostrov. Spolu s ní přichází postava The Herald—jako tajemný květinový padouch. Samotná mapa má nyní čtyři odlišné biomy. Užijete si jak sníh, klasickou zeleň, poušť tak i přicházející podzim.

»
06. 06. 2022 • olishu0

Vibin – nová sezóna Fortnite je tady

Třetí sezóna v třetí kapitole dnes oficiálně dorazila a opět přináší mnoho změn jak na mapě, v arzenálu, tak ve hře samotné a v nadupaném Battle Passu na vás čeká Darth Vader, Evie ochránkyně Adoru, nebo sám velký archeolog Indian Jones. Sezóna Vibin navazuje na včerejší event „Collision“, který ukončil druhou sezónu a udělal z ostrova jednu obrovskou párty. Tato párty přichází také s několika změnami na mapě v čele...

»
06. 05. 2022 • tonyskate0

Fortnite zdarma v cloudu Xbox

Microsoft včera přišel s překvapivou zprávou, že jeho služba cloudového hraní Xbox půjde za hranice předplatného Xbox Game Pass Ultimate a jeden titul bude možné hrát zcela zdarma. Z titulku už víte, že se jedná o fenomén Fortnite. Xbox totiž spojil síly s Epic Games a tento battle royale si zahrajete skutečně kdekoliv a kdykoliv. Stačit vám k tomu bude účet Microsoft a telefon/tablet s iOS nebo Androidem či počítač s Windows a přístup k internetu. Nemusíte...

»