Třetí kapitola Fortnite v plném proudu

Autor: olishuPublikováno: 8.12.2021, 1:36

Publikováno: 8.12.2021, 1:36

Sociální sítě

O autorovi

olishu

Je autorem 55 článků

V sobotu proběhl ve Fortnite velký závěrečný event a hned druhý den v neděli odpoledne se spustily servery a začala zbrusu nová 3. kapitola. Její 1. sezóna nese název Flipped a představuje zcela novou mapu, nové lokace, nové zbraně, nové NPC… a plno dalších neprozkoumaných míst a novinek.

Přes půlku mapy je momentálně napadaný sníh, který časem pomalu z mnoha míst odejde, ale jinak je mapa – co se týče přírodních biomů – krásně členěná. Své oblíbené lokace a místa si užijí jak příznivci mrazu a sněhu, tak i ti, co mají rádi teplo, zeleň nebo písek. Kromě pár známých lokací, jako je Greasy Grove, Shifty Shafts nebo Sunny Steps odhalila mapa místa zcela nová a neznámá. Nejsou to jen města nebo starověké stavby, ale i několik základen, které patří legendární skupině známé jako The Seven. Jejich hlavní svatyně se nachází v tropech a poznáte ji podle obří sochy jejich vůdce The Foundationa. V Daily Bugle (a nejen tam) je zase plno pavučin, které vás odrazí do výšky, nebo naopak zachrání před pádem na chodník. No a hádejte od koho by tam tak mohly být?

Kromě odrazu od pavučin je ve hře možné se při pohybu klouzat, což dost pomůže při cestě z kopce nebo při uhýbání střelby.

Co se změnilo jsou i zbraně. Vymizelo snad všechno staré a známé kromě klasických granátů a světlušek. Jsou nové útočné pušky – Ranger, která je dobrá na dlouhé i střední vzdálenosti a útočná puška MK-Seven, co má vysokou rychlost střelby a praktický zaměřovač pro míření. Pro boj na blízko je pak k dispozici brokovnice Striker, která vystřelí několik broků s vysokým poškozením, ale má za to docela dlouhou prodlevu, než znovu vystřelí. Oproti tomu automatická brokovnice má rychlejší střelbu, ale není tak účinná. Další zbraní, kterou můžete snadno získat je Stinger SMG, Sidearm Pistol a úderná Hunter Bolt-Action Sniper.

V nové kapitole jsou další úplnou novinkou stany. Leží všude možně a dají se dost chytře využít. Můžete si do něj zalézt a nechat se vyléčit, může posloužit jako schovka před nepřítelem anebo si do stanu můžete schovat až tři předměty a použít je v nové hře. Stan má k dispozici dva sloty na předměty a třetí si lze za zlaté bary pronajmout.

Co ve hře nadále zůstalo stejné jsou oblíbená zvířata. Potkáte je všude možně a díky svému masu vám dost ulehčí běh z bouřky, nebo když potřebujete rychlou pomoc po vyhraném zápase. Ale pozor, kam šlapete! Kolují zvěsti, že je na ostrově tajemný neobjevený tvor. A nikdo neví, jestli je to kámoš nebo proradná bestie.

Pokud se vám po vyskočení z busu povede všechno přežít a umístíte se vysoko nebo dokonce vyhrajete, bude vám udělena vítězná koruna, s kterou nastoupíte i do dalšího zápasu. V lobby při čekání na autobus vám bude svítit na hlavě a všichni okolo vás budou vědět s kým mají tu čest. Pokud si v příští hře dokážete svoji korunu udržet, budete odměněni bonusovými XP a dostane exkluzivní emote, který ukazuje celkový počet Crown Victory royaleys, které získáte během sezóny.

Když už teď zhruba víte, co si na vás obrácený ostrov přichystal, tak neváhejte a skočte si tu krásu omrknout sami. Rozhodně to stojí za to nové lokace, hory a pouště alespoň prozkoumat.

13. 01. 2022 • olishu0

Tornáda a blesky ve Fortnite

Dnešní předpověď počasí na ostrově hlásí pěkné větrno. Pokud uvidíte, že se začíná tvořit tornádo, není to signál k rychlému úprku. Místo toho do něj můžete vběhnout a nechat se přesunout po mapě. Tornáda se derou přes jakýkoli terén, který jim stojí v cestě a ničí stromy, domy, nebo bere auta, ale pro hráče se může stát naopak výhodou. Pokud budete dostatečně blízko, vír vás zvedne a budete se točit dokola, dokud...

»
17. 12. 2021 • olishu0

Fortnite Winterfest 2021 přináší dárečky

Nedávno ve Fortnite začala 3. kapitola a odstartovala z velké části zasněženým novým ostrovem. Pomalu se blíží čas Vánoc a neexistuje lepší doba pro Winterfest a jeho překvapení, než právě teď. V průběhu Winterfestu 2021 čeká na hráče 14 dárků. Pokud jste nováček, který začal hrát Fortnite až teď ve 3. kapitole, tak je to ideální příležitost, jak začít plnit svůj locker novým vybavením. A pokud jste dlouholetým hráčem, je to naopak...

»
10. 12. 2021 • olishu0

Marcus Fenix a Kait Diaz ve Fortnite

Legendární hrdina z Gears of War – Marcus Fenix vstupuje do nové bitvy a bere s sebou Kait Diaz. Oba přicházejí na ostrov jako nejnovější členové série herních legend a berou svoje vybavení ze sady Delta-One. Oba skiny, krumpáče, kluzáky a emoty jsou k dispozici v Item Shopu buď jednotlivě, nebo v sadě a po zakoupení skinu Marcuse na Xbox Series X|S si odemknete další jeho styl.

»
05. 12. 2021 • olishu0

Ostrov Fortnite je naruby

Včera večer proběhl ve Fortnite velký event ukončující 2. kapitolu a bylo se rozhodně na co dívat. Po totální válce proti UFO, zombíkům a samotné The Cube Queen byli hráči zachráněni v záchranné misi vedené Dwaynem Johnsonem, který se odhalil pod maskou The Foundation, což byla pro hráče překvapivá a vtipná chvilka a pak se celý ostrov převrátil…

»
01. 12. 2021 • olishu0

Končí 8. sezóna ve Fortnite

Fortnite je známý svými okázalými a vzrušujícími live eventy. Ať už jsou na začátku nebo na konci sezóny, postupem času se tyto události vyvíjely a staly se velkou podívanou. Začalo to živým raketovým startem v kapitole 1, sezóně 4. A nyní se hráči vydávají na pohlcující vystoupení Ariany Grande nebo Travise Scotta. Nejnapínavější jsou však live eventy zaměřené na samotný děj hry. Události, které ukončují sezónu, patří pak k nejočekávanějším. A stejné to...

»
13. 09. 2021 • olishu0

Osmá sezóna ve Fortnite

Včera večer v očekávaném live eventu skončila invaze mimozemšťanů a pro změnu je zase ostrov plný kostek… Právě začala 8 sezóna druhé kapitoly pod názvem „CUBED“. Kostky, které dříve poháněly obrovskou mimozemskou mateřskou loď, jsou nyní na ostrově a způsobují pěkný zmatek. Jako u všech nových sezón i tato aktualizace znamená kombinaci nových postav, lokací, zbraní, a dokonce i portálů „The Sideways“. Tyto portály jsou temné, zlovolné reality plné monster. Kromě příšer se...

»
08. 06. 2021 • olishu0

Mimozemská invaze ve Fortnite

Nová sezóna ve Fortnite dnes ráno oficiálně začala, a to znamená, že je tu nový Battle Pass, nové zbraně, nové skiny a styly, nové změny na mapě a nové trailery. Stejně tak i v 7 sezóně 2 kapitoly bude zapotřebí pořádných hrdinů, protože tentokrát jde o nebezpečnou invazi mimozemšťanů, kteří dokonce unášeli samotné hráče. Trailer jako prvního hrdinu odhalil Supermana a nejen to. S novým tématem přichází i nové gravitační a laserové...

»
16. 03. 2021 • Lukáš Urban0

Fortnite jako Ready Player One

Jestlipak osazenstvo Epic Games někdy alespoň snilo o tom, že se mu podaří v jedné hře spojit dohromady kultovní hrdiny her a ikonické postavy filmového plátna. V dobách, kdy tvořilo Jazz Jackrabbit určitě ne a nejspíš ani během vývoje původní trilogie Gears of War. Až pět let starý projekt otevřel studiu vrátka, která jsou dnes obrovským hangárem, do něhož co měsíc padají generacemi milovaní hrdinové.

»