V prosinci nás vyděsí The Callisto Protocol

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 3.6.2022, 8:41

Publikováno: 3.6.2022, 8:41

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3180 článků

Hráči odkojeni vesmírem, ve kterém je nikdo neuslyší křičet, určitě netrpělivě vyhlíží modernizovaný Dead Space. Ti optimističtější dokonce jednou za čas nechají sloužit mši za pokračování Alien Isolation. Přesto by ale nikdo neměl zapomínat na další potencionální hit, který se pomalu dokončuje za zdmi studia Striking Distance. Kde mimochodem sídlí i pár zkušených lidí stojících za zrodem série Dead Space. Sci-fi horror The Callisto Protocol byl prvně oznámen dechberoucím nakouknutím do věznice budoucnosti, kde se nejspíš něco podělalo. A my teď bezpečně víme, že 2. prosince zjistíme co.

Místo zapovězené civilizaci nese jméno Black Iron a nachází se na jupiterově měsíci Callisto. Že je to daleko? Aby také ne, když do tohoto „nápravného zařízení“ míří to nehorší, co se kdy narodilo pod druhem homo sapiens. To je samo o sobě dost děsivé i bez podivných mutantů, kteří se na základně objevili po výpadku systémů firmy United Jupiter Company. A když k tomu připočteme vás v kůži Jacoba Leeho, jehož cesta ven vede přes pomatenou elektroniku a rostoucí populaci monster, rýsuje se poctivý atmosférický horor, o němž se bude dlouho mluvit.

Tvůrci chystají boj o přežití postavený na kombinaci různých stylů boje a různých zbraní. Pomyslným hrotem arzenálu se stane gravitační zbraň používaná dozorci. Co dříve mělo udržet pořádek ve věznici, se nyní stane esem v rukávu. Nezbývá než se začít těšit na dávivá sousta knedlíků v krku, na propocené ruce a netvory, jejichž končetiny se stanou ozdobou hal a chodeb. Těšíte se?

10. 06. 2022 • Lukáš Urban0

The Callisto Protocol ukazuje až příliš živý vesmír

Je to tam dámy a pánové. Odkaz populární značky Dead Space, která ožije v lednu příštího roku připravovaným remakem, se našel v hororu dnešní doby, pod jehož tvorbou je podepsáno studio Striking Distance. To, jak jistě víte, okupují duchovní otci Dead Space a v nové hratelné ukázce je to znát víc než kdykoliv předtím. A už teď je jasné, že měsíc dělící od vydání The Callisto Protocol a modernizovaný Dead Space, připraví půdu...

»