Záběry z motocyklového simulátoru RiMS Racing

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 6.5.2021, 16:13

Publikováno: 6.5.2021, 16:13

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3197 článků

Z vydavatelské stáje Nacon jsme už dvakrát dostali TT Isle of Man od nynějších autorů závodních značek WRC a Test Drive Unlimited. A právě jejich vytíženost s automobily mohla mít za následek, že motocyklové téma přešlo na tým Raceward Studio, které připravuje simulátor RiMS Racing. Ten má vyjít v druhé půlce srpna, přičemž od prvních informací slibuje realistické zpracování jízdního modelu, a stejně tak pojetí úpravy a modifikace strojů.

V případě vyvíjeného projektu nepůjde o kvantitu. Hra slibuje jen osm strojů, konkrétně motorky Ducati Panigale V4 R, MV Agusta F4 RC, Aprilia RSV4, BMW M 1000 RR, Suzuki GSX-R1000R, Honda CBR1000RR, Kawasaki Ninja ZX-10RR a Yamaha YZF-R1. Malý počet modelů má zajistit věrnost do nejmenšího detailu a přesné převedení jízdních vlastností. Ostatně na konečném výsledku vývojáři úzce spolupracují se všemi výrobci. Oproti konkurenci se převtělíme i do mechanika a mašinu rozebereme do posledního dílu, abychom se mohli hrabat v pěti stovkách náhradních a výkonových dílů.

Dalším krokem k autentičnosti je systém MSC (Motorbike Status Check) s jehož pomocí získáme obraz o stavu motorky v reálném čase. Senzory zaznamenají teplotu brzd, opotřebení pneumatik, výkon motoru, fungování tlumičů, zapojení elektroniky a další důležité údaje. Nejen na testy pak poslouží oficiální závodní okruhy a otevřené silnice Spojených států, Norska, Austrálie, Španělska a Itálie.

Pokud právě mračíte obočí, že jedné stopě holdujete, ale nemáte dovednosti na simulaci, nezoufejte. Studio slibuje požitek i méně zdatným hráčům, neboť stroje obsáhnou také moderní systémy elektronických asistentů, s nimiž se na závodní dráhu odváží téměř každý. A přestože gameplay toho moc neukazuje, minimálně pocit z rychlosti působí skutečně autenticky.