Amnesia, Persona 5 a další hry brzy v Game Passu

Autor: tonyskatePublikováno: 18.10.2022, 15:02

Publikováno: 18.10.2022, 15:02

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5530 článků

Tenhle podzim předplatné Xbox Game Pass neskutečně válí, a to i navzdory absenci exkluzivním hrám. Už jen tento měsíc jsme se dočkali středověké rubačky Chivalry II, hororové adventury Scorn a dnes dorazila dlouho očekávaná dobrodružná akce A Plague Tale: Requiem. Obě posledně zmíněné hry jsou navíc v češtině. Tím ovšem říjnová nálož nekončí a v rámci blížícího se Halloweenu nás nyní čekají zvláště hororové kousky, ale i jedna japonská pecka.

Začněme zmíněnou hororovou náloží, kterou představuje především kolekce her Amnesia (20. října), která se skládá z her The Dark Descent, A Machine for Pigs a Justine. Všechny hry vás postaví do situace, kdy se nemůžete bránit a boj o přežití se tak skýtá spíše ve skrývání, plížení a řešení hádanek. To vše ovšem za doprovodu úžasné atmosféry, které se vám dostane pod kůži. U této série ovšem ještě zůstaneme, protože na do Game Passu hned v den vydání zamíří také Amnesia: Rebirth (20. října), tedy zatím poslední díl této série, v němž musíte uniknout z pouštních jeskyní a prastarých hrobek.

Švédské studio Frictional Games nicméně svou nabídku pro předplatné ještě nekončí, protože 20. října dorazí také jejich psychologický horor SOMA, který vás zavede do podvodního výzkumného zařízení PATHOS-II v roce 2104. V rámci předběžného přístupu dojde také na asynchronní hru pro více hráčů Phantom Abyss (20. října), která vás zavede do procedurálně tvořených chrámů s cílem získat posvátné relikvie ukryté ve smrtelných komnatách.

Už tento pátek se pak konečně dočkáme uznávané japonské RPG Persona 5: Royal (21. října), která roky po svém původním vydání konečně zamíří na Xbox. Hra vás zavede do současného Tokia v roli studenta známého pod pseudonymem Joker, který je přemístěn do nové školy poté, co čelí falešnému obvinění z napadení a je v podmínce. Během školního roku on a další studenti zjistí, že mají speciální schopnosti, prozkoumají nadpřirozenou říši Metaverse a bojují s nepřáteli.

Očekávaná je taktéž roguelite střílečka Gunfire Reborn (27. října) s prvky RPG, v níž se hráči zhostí unikátních hrdinů a musí pokořit procedurálně tvořené úrovně s náhodně umístěnými zbraněmi, ať už sami či v kooperaci až se třemi kamarády. Psychologický survival horor Signalis (27. října) vás pak zavede do dystopické budoucnosti, kdy lidstvo kolonizovalo sluneční soustavu a totalitní režim Eusan vládne skrze naprosté sledování a propagandu.

06. 12. 2017 • Lukáš Urban0

Recenze: Soma

Také nemáte rádi zpoždění? Teď nemyslím takové to několikaminutové, kdy nic nestíháte kvůli líné dopravě nebo vlastnímu podcenění časové rezervy. Bavím se o více jak dvou letech, během kterých zapomenete i na působivější věci, než je vydání sci-fi hororu z dílny Frictional Games. Ti nedočkavější, včetně mě, Somu odehráli mezitím jinde a ostatní žánroví maniaci našli za tu dobu kvalitní náhrady. Proč tedy vůbec věnovat čas, a především peníze hře, která...

»