Baba Yaga dostane vlastní hru

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 11.5.2019, 16:40

Publikováno: 11.5.2019, 16:40

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3025 článků

Zbývá pár dní do premiéry třetího dílu akční série John Wick, ve které Keanu Reeves opět potvrdí, že žánru neohrožených hrdinů s přesnou muškou ještě neodzvonilo. Zda bude Parabellum skutečně posledním rozloučením s Wickem a zároveň předáním zabijáckého světa do rukou televize, teprve uvidíme. Na pole videoher však Baba Yaga teprve míří, a to v trochu nečekaném podání. Žádná variace na Maxe Paynea, hongkongský Stranglehold nebo krvavý Manhunt. Podávat se bude akční strategie, pojímající značku jako uměleckou šachovou partii.

Za vývoj John Wick Hex se postavil Mike Bithell. Jméno vám možná známo není, ale tituly Thomas Was Alone či Volume pravděpodobně ano. Jde o člověka, kterému voláte v případě, že hledáte netradiční zpracování tradičního tématu. Jak už bylo řečeno, hra se zaměří především na promyšlenou eliminaci a choreografii přestřelek. Tvůrčí tým úzce spolupracuje s filmaři, aby výsledný dojem působil stejně jako film. O bohatou hratelnost se mají postarat pestré lokace a postupně otevíraný arzenál. Z herců svým herním protějškům propůjčí hlas určitě Ian McShane a Lance Reddick. S ostatními se zatím jedná.

Co dodat. Studio Lionsgate je s filmy úspěšné jak práškovací letadlo v hurikánu, a tak není divu, že chce jeden z mála úspěchů prodat i mimo plátna a televizi. A ač by představený materiál spíše sedl na mobilní telefony, je oznámen pro PC a nespecifikované herní konzole. Uvidíme, zda dokáže věčně namíchnutý Keanu Reeves zapůsobit také na hráče. Kdy, není v tuto chvíli jasné.