Bungie opouští Activision, Destiny si ponechá

Autor: tonyskatePublikováno: 11.1.2019, 8:38

Publikováno: 11.1.2019, 8:38

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5600 článků

Přes noc zahýbala herním průmyslem velká novina o ukončení partnerství mezi herním studiem Bungie a vydavatelstvím Activision. Původní tvůrci série Halo, kterým Microsoft navrátil nezávislost, v roce 2010 podepsali desetiletou smlouvu se společností Activision Blizzard, jejímž cílem bylo vytvořit zbrusu novou značku, kterou se nakonec stalo Destiny. Už tehdy bylo oznámeno, že samotnou značku bude vlastnit Bungie, ovšem korporaci zůstanou vydavatelská práva. Partnerství ale nebylo úplně nejlepší a mezi oběma společnostmi už bylo dlouho napětí, a to už i v době před vydáním prvního Destiny.

Původem toho napětí bylo plnění smlouvy, které udávalo, že každý podzim po vytvoření série musí vyjít nová hra nebo rozšíření, což dovedlo série tam, kde je. Destiny 2: Forsaken sice dokázalo napravit reputaci u hráčů, ovšem nenaplnilo finanční očekávání Activisionu. Teď bylo oficiálně oznámeno, že partnerství je u konce, ale naštěstí v dobrém. Destiny samozřejmě zůstane studiu Bungie a budou na ni převedena i veškerá vydavatelská práva, takže vývojáři budou mít nad značkou úplnou kontrolu.

Říkáte si, že to zní možná moc dobře, ale dle oficiální zprávy studia Bungie, dokázalo celkově Destiny nabídnout přes 50 milionů her a rozšíření hráčům po celém světě. Prodeje série tak byly více než slušné, což máme potvrzeno zvláště u první hry, která tehdy byla nejúspěšnějším startem nové značky s obratem více než půl miliardy dolarů. To dle uniklé smlouvy byla investice, kterou Activision do studia průběžně vrážel, takže peníze se jim již vrátili a jelikož už pro něj asi není Destiny dostatečně finančně atraktivní, nechali jej jít a ještě zůstanou u hráčů za ty hodné.

Activision teď prochází těžkými časy, ať už to je snižování výdajů v Blizzardu nebo zanechání značek Skylanders a teď i Destiny. Snad se jim podaří zaměstnant studia High Moon a Vicarious Visions, jež podílela na rozšířeních a obsahu pro Destiny 2.

Přesun práv ještě chvíli potrvá, ale Bungie budou pokračovat v budování své série, držet se slíbených věcí a v následujících měsících samozřejmě nebudou chybět různé akce ve hře apod. Určitě se můžeme těšit i na nějaké zajímavé oznámení, ale momentálně si můžete být jistí, že Destiny 2 bude nadále podporováno. Jestli se dočkáme Destiny 3, to je zatím ve hvězdách, ale každopádně lze očekávat zcela novou hru, která vznikne v rámci investice 100 milionů dolarů od čínské společnosti NetEase.

11. 09. 2022 • HusekD0

Novinky okolo Destiny 2

Další týden sešel časem, a tak nadešla chvíle, aby se s námi Bungie podělilo o novinky a updaty ve svém pravidelném TWABu. Výčet novot je tentokrát kratší, než na jaký jsme byli zvyklí v posledních týdnech a měsících, proto se nezdržujme a pojďme rovnou na ně.

»
05. 09. 2022 • HusekD0

Destiny 2: Crucible PvP

Nová pirátská sezóna je v plném proudu, nové rekordy padají jeden za druhým a tak se s námi Bungie v novém vydání TWAB (The Week at Bungie) dělí o jednu zásadní novinku implementovanou v rámci nové sezóny Season of Plunder v úterý 23.8. v herním PvP režimu zvaném Crucible. Tentokrát v podobě úprav implementovaných do 6v6 matchmakingu Control.

»
23. 08. 2022 • HusekD0

Destiny 2: Showcase, ARC 3.0 a Temnota za rohem

Destiny 2 od vydání posledního datadisku Witch Queen prožívá takovou malou renesanci a oživení. Není se čemu divit. Poslední příběhové rozšíření je považováno (a zaslouženě) za to nejlepší, co dosud herní galaxie svým Ochráncům nabídla. Poslední měsíce sebou rovněž přinesly reworky subclass typu Void a Solar. A právě dnes večer došlo k další události, která nesouvisí jen s dalším herním reworkem.

»
27. 05. 2022 • lindros88cze0

Destiny 2: Season of the Haunted – Duality Dungeon

Destiny 2 dostává výraznější update Duality Dungeon. Na našem Discrodu v posledních dnech rezonuje hodně hra Destiny 2, proto je dobré zmínit, že k nám míří poměrně velké rozšíření. Abyste se ovšem mohli zapojit do všeho, bude vyžadován trošku zkušenější tým, a tak je potřeba grindit a grindit. Atmosférický trailer nabídne pohled na chystané věci a možná přitáhne i nové hráče nebo ti dřívější opráší konzole, strhnout internet (instalace této hry patří k tomu nejrozsáhlejšímu)...

»
15. 02. 2022 • p.a.c.o0

Destiny 2: The Witch Queen v launch traileru

Již příští týden přinese Destiny 2 nové dobrodružství nazvané The Witch Queen. A jelikož jde o velké obsahové rozšíření, nesmí chybět launch trailer, který by měl všechny vojáky opět přimět ke hraní. Mimo nového příběhové obsahu nebude chybět také nová třída, zbraně a další hromada novinek. DLC otevře své brány 22. února.

»
01. 02. 2022 • p.a.c.o0

Destiny 2: The Witch Queen ukazuje nové zbraně

Přidávání nového obsahu do Destiny 2 stále nekončí, kdy na programu je rozšíření s názvem The Witch Queen. Ještě předtím, než 22. února vyjde, se můžeme podívat na nový trailer. Jeho prostřednictvím se podíváme na nové zbraně, kterými si naši Guardiani budou kosit cestu skrze hromady nepřátel. Najdeme mezi nimi i velice zajímavé kousky, díky nimž bude při troše šikovnosti možné sekat nepřátele a přitom vystřelit projektily na střední vzdálenost. A...

»
01. 02. 2022 • Lukáš Urban0

Bývalí tvůrci Halo patří nově Sony

Nebývá tu dobrým zvykem, že bychom psali o akvizicích jiných firem, než je Microsoft. Jednak nebývají pro Xbox důležité a, bez jakýchkoliv posměšků, nejsou ani tak mamutí jako v případě amerického kolosu, natož aby měly výrazný vliv na herní průmysl. Tentokrát však uděláme výjimku, neboť nákupní hody se dotkly studia Bungie, tedy těch, kteří přivedli na svět kultovní značku Halo.

»
08. 12. 2021 • p.a.c.o0

Výroční obsah pro Destiny 2

Bungie letos slaví velký milník v herním světe, jelikož společnost zde působí již 30 let. K této příležitosti se můžeme těšit na hromadu nového obsahu, který bude navíc k dispozici zcela zdarma. Počínaje dneškem můžeme začít sbírat speciální zbraně a vybavení. Po omezený čas jsou pak připraveny aktivity pro 6 hráčů. V nich budou prozkoumávat jeskyně kolem kosmodromu, které budou ukrývat další zajímavý loot. Začněte tedy slavit!

»