Dakar Desert Rally a první minuty ve hře

Autor: DandyCZEPublikováno: 5.10.2022, 8:46

Publikováno: 5.10.2022, 8:46

Sociální sítě

O autorovi

DandyCZE

DandyCZE

Je autorem 178 článků

Vyšla nová závodní hra Dakar Desert Rally a jelikož jsem se na ní fakt hodně těšil, nečekal jsem na nějaké review verze a pořídil. Aktuálně jsem poměrně dost rozčarovaný, jelikož hra působí obsahem dost prázdně a nedodělaně. Asi nejvíc mě rozhodil systém závodů a jejich otvírání. Vše doplnil dost prázdný multiplayer a korunku tomu dala nulová možnost editací vaší stáje. Ještě bych zmínil, že nabídnuté obtížnosti nabízejí poměrně dost rozdílné nároky a požitek z jízdy pro vás. Říkám to nerad, ale na první pohled se mě hratelně nejvíc zamlouvala nejlehčí obtížnost, jenže tam AI spíš jezdí Dakar Destruction Derby a jezdíte pohromadě, takže odkaz na systém závodů na Dakar nula, střední obtížnost už tohle omezí, ale zase vám úplně vypne rádce, takže musíte jezdit podle omalovánek, které vám naznačují kde je cesta, sledovat to v tom rychlém sledu je pro mě dost nekomfortní. Obtížnost simulace se odemkne až po cca 6 hodinách ježdění, a to jsem ještě nestihl.

Co ale víme jistě, že autoři si na mapě nechali velký prostor na dodatečný obsah a s ním snad přiletí tuna záplat. Zatím tomu dám čas a recku bych měl dotlačit příští týden. Volant je zatím bez odezvy, ale to by se mělo upravit, dle menu s tím určitě počítají.

Tak pojďte se podívat, jak se mi to opravdu špatně hrálo, ale abych nebyl negativní, věřím, že se hru podaří poladit a těším se až jí o víkendu zase provětrám a trošku potrénuju, co jsem viděl okolo, dá se to jezdit.

16. 10. 2022 • Cryptah0

Dakar Desert Rally s XkoGuru

Dakar Desert Rally je hra, která ve mně zanechala spousty kladných ale i záporných myšlenek. Vzhledem ke všem světovým i tuzemským recenzím asi už nyní víte, o čem hovořím. Hra a její prezentace, kterou jsme dostali před jejím vydáním od vývojářů vypadala skvěle a nejeden fanoušek závodů v písku se na hru moc těšil. Nyní tu máme vydání a máme tak možnost hru posoudit a podívat se, zda je vše, tak...

»
13. 10. 2022 • DandyCZE0

RECENZE: Dakar Desert Rally

Pro příznivce motosportu se na konzolích objevila velmi zajímavá hra, které nabízí pohled na méně tradiční stroje v chytlavé grafice a neobvyklém prostředí. Takže jak to dopadlo?

»
21. 09. 2022 • p.a.c.o0

Dakar Desert Rally ukazuje osmdesátkové klasiky

Dakar Desert Rally nabídne opravdu spoustu plochy, na níž budeme závodit. Mimo současných závodních vozů se v rámci Deluxe Edice hry nebo jako součást Season Passu vydáme do minulosti. Konkrétně do osmedesátých let minulého století, kdy se na dakarské rally ukázaly legendární speciály. Ve hře se objeví dva z nich a to konkrétně DAF Truck Turbo-Twin a Peugeot 405 Turbo 16, kterého tehdá řídil Ari Vatanen. I s těmito legendárními kousky se nám...

»
17. 08. 2022 • p.a.c.o0

Největší písečné dobrodružství s Dakar Desert Rally

Přijde vám open world v závodních hrách dostatečně velký? Třeba takový Forza Horizon nabízí opravdu rozsáhlý svět plný možností. Dle posledních informací to však nebude nic v porovnání s chystaným Dakar Desert Rally. Jak název napovídá, čeká nás další ztvárněné těchto legendárních a nesmírně náročných závodů, které mají nabídnout zatím největší závodní open world svět. Jeho součástí bude 30 rychlostních zkoušek z ročníků 2020 – 2022 s autentickými vozidly. Hra dále slibuje realistickou fyziku a...

»
12. 12. 2021 • Lukáš Urban0

Příští rok vyrazíme opět na Dakar

Ano, pokus o zajímavě zpracovaný věhlasný závod, který patří k těm nejnáročnějším vůbec, tu už byl. Ačkoliv nabídl oficiální licence a pár opravdu originálních prvků, jako navigaci a nutnost opustit vůz pro opravy, v jádru patřil spíš k těm méně povedeným. A to především pro malé zkušenosti tvůrců a možná až přílišná očekávání hráčů. Ovšem teď se tématu chopilo studio stojící za terénní značkou MudRunner/SnowRunner a ohlašuje Dakar Desert Rally.

»