Příští rok vyrazíme opět na Dakar

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 12.12.2021, 13:59

Publikováno: 12.12.2021, 13:59

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3185 článků

Ano, pokus o zajímavě zpracovaný věhlasný závod, který patří k těm nejnáročnějším vůbec, tu už byl. Ačkoliv nabídl oficiální licence a pár opravdu originálních prvků, jako navigaci a nutnost opustit vůz pro opravy, v jádru patřil spíš k těm méně povedeným. A to především pro malé zkušenosti tvůrců a možná až přílišná očekávání hráčů. Ovšem teď se tématu chopilo studio stojící za terénní značkou MudRunner/SnowRunner a ohlašuje Dakar Desert Rally.

Než budete jásat a snít o vytříbené deformaci terénu a skutečně náročných tratích, mějte na paměti, že Saber Interactive tvoří vícero menších celků, takže výsledek pořád může dopadnout jako jeho předchůdce. Nicméně první ukázka nic extra neslibuje a servíruje hrubý nástin výsledného projektu. Vidíme tedy hned několik závodních speciálů, které nás mají ujistit, že opět nebudou chybět plné oficiální licence pro sezony 2020 a 2021. Tahače, čtyřkoly, motorky a terénní speciály na pouti po písku a šutrech. Samozřejmě v plnohodnotné kariéře a multiplayeru.

Pro lepší pocit z jízdy plánují autoři proměnlivé podmínky, a to jak dynamické počasí, tak roční období. Rozpálené písečné pláně nebudou jediným nebezpečím, neboť dojde i na lijáky a závěje sněhu. A potěšující je, že se vrátí i nutnost občas sáhnout po vercajku kvůli defektu. Přesné datum vydání neznáme, ale dojít k němu má v příštím roce.