Další NFS odloženy ve prospěch Battlefield 6

Publikováno: 2.3.2021, 8:36

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5212 článků

Někdy před rokem společnost Electronic Arts oznámila, že se závodní série Need for Speed vrátí do rukou studia Criterion Games, zatímco Ghost Games bude pokračovat jako podpůrné studio pro ostatní projekty. Přesto si na nové NFS počkáme alespoň o rok déle. Kdyby totiž EA dodržela tradiční dvouletý harmonogram, vyšla by hra letos na podzim, ovšem tam má společnost v plánu důležitější titul, a to Battlefield 6.

S ohledem na komplikovaný vývoj z domova se tak hodí každá ruka a Criterion Games proto vypomohou s vývojem nové střílečky, což není nic nového a se studiem DICE už spolupracovali nejen na Battlefieldu (režim Firestorm), ale i na Star Wars Battlefront. Battlefield 6 tedy odsune další Need for Speed, které tak vyjdou na podzim příštího roku, nejpozději však v březnu 2023, kdy skončí daný fiskální rok společnosti EA.

Nemusíte se ovšem obávat, že byste se nedočkali nových závodních her. EA nedávno koupila studio Codemasters, které se soustředí čistě na automobilové hry, takže závodů bude dostatek a absence NFS jistě nezamrzí. Třeba naopak zkušení vývojáři z Codemasters přidají ruku k dílů a navrátí sérii zašlou slávu.