FORZA 7 XBOX CHALLENGE #4 Laguna Seca

Publikováno: 11.6.2020, 9:18

Sociální sítě

O autorovi

DandyCZE

DandyCZE

Je autorem 178 článků

Máme pro vás ohlédnutí za třetím závodem na Suzuce a pozvánku na Laguna Seca.

Ve třetím závodě se startovalo v opačném pořadí a dost jsme se jako organizátoři báli, jak jezdci zvládnou start a především první zatáčku. Jezdci ale potvrdili, že v šampionátu startuje špička jezdců na konzoli Xbox a vše se odstartovalo na jedničku. Během závodu, kdy se favorité museli prodírat startovním polem jsme nezaznamenali žádnou zásadní nehodu, kterou bychom museli dlouho řešit. I Objevilo se pouze několik menších závodních incidentů, které řešíme spíše domluvou.

Samotní favorité to neměli vůbec lehké a kvalitu pole potvrdil i fakt, že se jezdcům nepodařilo protlačit přes celé sportovní pole. Naopak jsme měli možnost na streamu sledovat i souboje šesti aut, a to kolo na kolo. Tyto souboje se neodehrávali na začátku závodu, jak by si někdo mohl myslet, ale během celého závodu, takže diváci viděli start a pak díky napínavosti si skoro nevšimnuli, že už je konec závodu.

Své první vítězství si odnesl Kuželkovic, která zvládl závod výborně a nedal soupeřům moc šancí. Velmi dobře zajel i JirkaBruss, který si naopak skoro celý závod užil pod vlivem adrenalinu, asi se nenašlo moc kol, kdy by s někým nebojoval, snad jedině zastávka v depu mu dala chvíli oddechnout, ikdyž znáte mechaniky 😊, nakonec to byla čtvrtá pozice.
I favorité závodu Unplished a Vivid Speed si užívali pěknou dávku adrenalinu. Cílem bylo nenechat si soupeře moc ujet a pokud možno dojet z posledních míst co nejlépe. Nakonec to byly pozice 5 a 6 a myslím, že u obou jezdců bude panovat velká spokojenost.

Celý šampionát se nese v duchu, že na jeho startu a organizaci se podílí hned několik závodních klubů, jezdci kromě své osoby často reprezentují i danou soutěž a mají tak značné zkušenosti s ježděním online. Najdou se ve startovním poli i jezdci, kteří nejsou v závodní komunitě úplně známí a přesto si v šampionátu vedou velmi dobře. Řeč je o jezdcích Blutwort, FreeLaker a Cemada. Uvidíme, jak se jim povede do dalších závodů.
Je skvělé, že závodní tempo neopouští ani jezdce na chvostu pole. Pokud sledujete naše závody, můžete vidět, že se soupeří všude a o to nám šlo především!

Průběžné pořadí 

Neodpustím si menší kuriozitu závodu, kdy se většina jezdců bojí nástrah zatáček a apexů, ale nejvíce poškození si vybrala zídka u boxů, do které se trefili hned dva jezdci a svým mechanikům přivodili hodně perné chvilky. Zejména leštění plechů v podání  TurretedBlocka ho stálo dosavadní skvělé umístění v závodě.
Moderátoři Caby a Zoty podali špičkový výkon a v pozávodním studiu si pozvali zatím nejmladšího jezdce šampionátu EricaJuristu (14). Sám osobně před tímto klučinou smekám, jeho rozhled ve 14 letech je prostě úžasný.

Po třetím závodě už můžeme trošku prozradit, že velký vliv na umístění byla i volba auta. Jezdci měli 14 dní během kvalifikací na to, aby se rozhodli, jaké auto si vezmou do šampionátu. Toto zásadní rozhodnutí je nyní provází a bude provázet až do konce šampionátu. Zatím se zdá, že volba BMW byla tou nejlepší, kdy především brzdy nabízejí asi tu největší výhodu. Držet krok se snaží Corveta, která naopak má největší sílu na rovinkách, ale zatím na spíše technických tratích nedokázala svoji výhodu úplně potvrdit. Za očekáváním a trošku v problémech se zatím zdá volba Hondy, Nissanu a Fordu. Hodně jsme věřili, že lehká Honda si na technických tratích bude užívat svých možností, ale například na Suzuce ji doslova trápili apexy.

Dost bylo minulosti a čeká nás čtvrtý závod na nádherné trati Laguna Seca, přijďte se v neděli od 20:00 podívat a podpořit svoje favority, oblíbence nebo prostě jenom tak juknout a podpořit jezdce. Kromě toho pro diváky je vždy připravena nějaká soutěž, takže v neděli na startu ahoj!

Sledovat můžete na těchto kanálech:
Hlavní stream https://www.facebook.com/xbox.cz/
Alternativní https://www.youtube.com/xkotv
Alternativní https://www.twitch.tv/ttr_tv/
Alternativní https://mixer.com/kaja2804

Odměny v Forza 7 Xbox Challenge (komunitní závody)

  • 8000 Kč na nákup závodního vybavení nebo třeba adrenalinového zážitku
  • 3000 Kč na nákup závodního vybavení za 2. místo a další ceny v hodnotě 2000Kč
  • 1500 Kč na libovolný nákup do Microsoft Store za 3. místo

Kalendář závodů

Mugello Full       24. 5. 2020
Silverstone GP  31. 5. 2020
Suzuka Full         7. 6. 2020
Laguna Seca       14. 6. 2020
Circuit de Spa    21. 6. 2020
Nürburgring GP        28. 6. 2020

Projekt Xbox Challenge pro vás připravilo Comm4u s partnery XboxCZ, TTR TV, Xboxweb, Czech Console Racing, Race Academy

01. 09. 2021 • tonyskate0

Xbox Game Pass brzy opustí 5 her

Nálož novinek pro předplatného Xbox Game Pass jsme si už představili. Je sice nezávislejšího rázu, ale řekli bychom, že si něco najdete. Přesto se také musíme podívat na tituly, které nás v polovině září opustí a jeden z nich to zabalí už 13. září, a to Red Dead Online, tedy online složky Red Dead Redemption 2. Poté budou následovat exkluzivní závody Forza Motorsport 7, které budou současně vyřazeny z prodeje a už jsme...

»
30. 07. 2021 • tonyskate0

Forza Motorsport 7 bude stažena z prodeje

Asi už jste si na to zvykli nejen u sportovních, ale také u závodních her, že jsou průběžně stahovány z prodeje z důvodů vypršení licence na auta, tratě či hudbu. Opustili nás už tak starší díly sérií Forza Motorsport i Forza Horizon a teď je na řadě Forza Motorsport 7. K ukončení jejího prodeje dojde 15. září 2021 od tohoto dne už si nebude možné hru, ani její balíčky zakoupit, a stejně tak...

»
29. 09. 2020 • tonyskate1

Forza Motorsport 7 a další brzy v Game Pass

Před chvíli jsme vás informovali, že EA Play se stane součástí Xbox Game Pass Ultimate 10. listopadu, tedy ve stejný den, kdy vyjdou konzole Xbox Series X/S. To ovšem nejsou jediné dobré zprávy týkající se předplatného Xbox Game Pass, protože pro vás máme i další potvrzené hry. Jak už víte, tento týden se dočkáme parádní střílečky DOOM Eternal (1. října), které jsme se dočkali tak rychle díky akvizici Bethesdy.

»
30. 06. 2020 • DandyCZE5

Známe šampiona Forza 7 Xbox Challenge

Máme za sebou opravdu povedený šampionát, který by mohl položit základ pro naši závodní sekci, která by tak doplnila, již skvěle rozjetou sportovní komunitu FIFA a NHL!

»
24. 06. 2020 • DandyCZE0

Forza 7 Xbox Challenge #6 Nurburgring

Máme před sebou poslední závod, kde se rozhodne i šampionovi Forza 7 Xbox Challenge, a také rozdáme ceny v hodnotě 20. 000 Kč! Buďte ready a přijďte se podívat.

»
19. 06. 2020 • DandyCZE0

FORZA 7 XBOX CHALLENGE #5 SPA

Máme před sebou předposlední závod, před jehož startem se nám hodně vyrovnala tabulka.

»
04. 06. 2020 • DandyCZE3

FORZA 7 XBOX CHALLENGE #3 SUZUKA

Víkend před námi a série Forza 7 Xbox Challenge se přesouvá na Suzuku. Máme za sebou dva odjeté závody a pořadí se nám již začíná třídit.

»
29. 05. 2020 • DandyCZE0

Forza 7 Xbox Challenge #2 Silverstone

V druhém závodě se podíváme na věhlasnou trať Silverstone. První závod nám ukázal hned několik favoritů, takže se máme opět na co těšit!

»