Mrazivý horor Conarium míří na konzole

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 5.1.2019, 12:03

Publikováno: 5.1.2019, 12:03

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3218 článků

Hrátky s psychikou, nehostinné prostředí Antarktidy a H. P. Lovecraft jako námět honby za odpověďmi, které jsou ještě děsivější než otázky. Tak by se dal definovat horor studia Zoetrope. Depresivní příběh o skupině vědců, která v bílém pekle zkoumá „hranice přírody“, začíná v kůži Franka Gilmana. Probuzen v divné místnosti vidí divné věci a cítí divné emoce. Má také divné vzpomínky, jejichž obsah se skládá ze smrti, průběhu expedice a skutečnostech, které se jen těžko dají vysvětlit racionální cestou. Rozlousknout, co jsou sny, co vize a co krutá realita, bude vaším úkolem.

Námět hry je čerpán z předlohy V horách šílenství a vy už příští měsíc můžete zjistit, zda se vývojáři drželi psychologického hororu se silnými sci-fi prvky nebo uhnuli jedním z nastavených směrů. Přestože jsme na konzolovou verzi Conarium museli nějaký ten týden čekat, náplastí nám může být větší péče v oblasti optimalizace, která přinesla dva režimy hraní. Xbox One X vás nechá hrát buď při rozlišení 1080p, které podpoří frekvence 60 fps nebo s hodnotou poloviční, avšak s větším rozlišením. Níže se můžete podívat na trailer doprovázející loňské vydání na PC.

18. 04. 2019 • Lukáš Urban0

Recenze: Conarium

Za okny bílé peklo, v hlavě prázdno a okolo pusto, že by se dalo za hranice vyvážet. To je úvod, ze kterého můžete připravit deset a jednu hru navíc. Psychologické drama o následcích nezřízeného pití. Lyrickou baladu na téma Moje samota, moje radost. Depresivní pohled do nitra nedobrovolných exulantů na Sibiř. Anebo hororový thriller s psychologickou zápletkou, tedy v případě, že se hraje podle H. P Lovecrafta.

»
23. 01. 2019 • Lukáš Urban0

Konzolové Conarium dostalo datum vydání

Že bílé peklo, jak se často nazývají mrazivé končiny našeho světa, dokáže samo o sobě přivodit člověku šílenství, není pochyb. Pokud se ale k zimě přidá ještě hororový um H. P. Lovecrafta, je zaděláno na hodně hutný knedlík v krku. Conarium čerpá z obojího, když si za předobraz vybralo dílo Hory šílenství, které vývojáři poupravili k obrazu svému. Hory tak vystřídala Antarktida, díky čemuž může hra lehce připomínat kultovní sci-fi horor Věc. Zda i...

»
16. 07. 2016 • Lukáš Urban0

Dílo H. P. Lovecrafta ožije ve hře Conarium

Hororovým hrám se daří jak snad nikdy před tím. Pouští se do nich jak malá, nezávislá studia, tak giganti dávno zapsaní ve videoherních příručkách. Do první kategorie patří studio Zoetrope Interactive, které pod dohledem vydavatelství Iceberg Interactive vypustí začátkem příštího roku hru Conarium. Její děj bude vycházet z románu V horách šílenství, jenž patří mezi povinnou četbu Lovecraftových fanoušků a svým tématem se otírá o mýtus Cthulhu. Příští rok nás tedy čekají...

»