MS testuje webovou verzi xCloudu

Autor: p.a.c.oPublikováno: 16.2.2021, 6:33

Publikováno: 16.2.2021, 6:33

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2881 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Project xCloud asi nemusíme na našem webu nijak zvlášť představovat. Streamované hraní od Microsoftu již delší dobu moc pěkně funguje na mobilech nebo tabletech s Androidem. Mnoho z vás volá po verzi pro PC a jak se zdá, vývojáři již webovou aplikaci interně testují. Server The Verge dokonce nabízí pohled na to, jak aktuálně prostředí v prohlížeči vypadá.

Streamování zatím běží na prohlížečích s Chromium, což jsou Chrome a Microsoft Edge. Stejně jako pro mobilní hraní stačí mít Gamepad a aktivní členství Game Pass. Pak už by nám nemělo nic bránit ve hraní. Výhodou nového řešení bude podpora Apple produktů, na kterých služba zatím moc nefunguje. Mimo mobilních zařízení by zároveň tato verze měla být tou, která se stane součástí Windows 10 aplikace.

Pokud vše půjde podle plánu, mělo bychom se ještě během jara dočkat veřejné verze pro testování. Aktuální rozlišení bude nejspíš FullHD, jelikož platformou pro běh je aktuálně Xbox Series S, ale neměl by tedy být problém xCloud rozběhnout i ve 4k. Díky tomu by se streamované hraní dostane mezi ještě širší publikum a rozhodně je oč stát, protože aktuální verze na mobilech a tabletech funguje velice pěkně a to i na slabším internetovém připojení.