Nacon a jeho varianta EA Play

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 8.7.2020, 6:47

Publikováno: 8.7.2020, 6:47

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3197 článků

Bývalé vydavatelství Big Ben se připojilo k letošní „módní vlně“, kdy se místo reálných eventů konají připravené online prezentace. A ne, skutečně nejde o nutnost, aby každý, kdo má pod palcem pár studií, měl vlastní virtuální konferenci. Bohužel si to většina subjektů myslí, a tak se dějí i události jako Nacon Connect. Nudné oznamování započatých projektů a rozdělaných her, které doprovází tlachání vývojářů a minimum gameplay obsahu. Ono, když nic nemáte, není co ukázat. Pojďme si tedy udělat rekapitulaci alespoň toho mála, které by se běžně oznámilo bez většího zájmu a humbuku.

Vampire: The Masquerade – Swansong
RPG od studia Big Bad Wolf nabídne pohled do života upírů soupeřících o moc. Z pohledu třech rozdílných hrdinů budeme sledovat rozpad mocenských sil uvnitř krvelačného klanu. A místo, aby se lidé o upírech nikdy nedozvěděli, propadne celý Boston chaosu. Hra má vyjít příští rok pro nynější i očekávané herní konzole.

RiMS Racing
Nová značka zabředávající do žánru motocyklových simulátorů neukázala absolutně nic. Šéf týmu RaceWard Studio mluvil o reálném závodění, které bude přístupné i nováčkům. V nabídce má být kombinace silnicí, reálných okruhů a samozřejmě licencované mašiny. Projekt znějící jako Ride je v plánu pro příští rok.

Rogue Lords
Další titul příštího roku, který přinese zajímavý nápad. Jako samotný ďábel dáme dohromady skupinu populárních monster a vyrazíme proti lovcům démonů. RPG prvky vylepšující postavy a skládání unikátního týmu. Však to znáte. Hru s tahovými souboji pomáhá tvořit i studio Cyanide a vyjít má pro nynější konzole.

Steelrising
Marie Antoinetta versus Ludvík XVI kontra roboti? Proč ne. Autoři Greedfallu představili asi to nejzajímavější, když se pustili do vlastní varianty historie. V ní bojují o svobodu a právo na život robotičtí hrdinové. Nám padne do rukou dámská varianta jménem Aegis. Ozbrojená osobní stráž Marie Antoinetty, která je ochotná za panovnici padnout. Hratelnost má být více akční než v předešlých studiových hrách a zároveň plynulejší v přechodech mezi herními styly. Datum vydání neznámé, proto nepřekvapí, že se Steelrising podívá jen na příští generace konzolí.

Werewolf: The Apocalypse – Earthblood
Souboj uvnitř vlkodlačího světa není ničím novým. Cyanide titul už párkrát ukázal, a tak se k novým záběrům hodila informace, že Werewolf: The Apocalypse – Earthblood vyjde vedle konzole Xbox One i na tu budoucí. Výjimečně máme i datum vydání, a to 4. února 2021. Dost času koupit si kartáč na pročesávání zkrvavené srsti.

Test Drive Unlimited Solar Crown
Velká očekávání a velké… nic. Autoři WRC nejspíš na novém díle TDU začali dělat skutečně nedávno, protože krom teaseru a pohledu na model v CADu neukázali absolutně nic. Kreativní ředitel Test Drive Unlimited 2 však ujistil, že pokračování ponese všechny znaky série. To znamená velký svět, volnost a množství aut. Titul využije vše, co se vývojáři doteď naučili na WRC. Ve hře samotné půjde o šampionát Solar Crown, kde budou hráči soutěžit proti sobě. Máme tu tedy komunitní zaměření a příslib, že nový TDU nemá mezi hrami konkurenci. Také ale nemá datum vydání a potvrzené platformy.

Roguebook, Tennis World Tour 2 a WRC 9
Konec prezentace patřil oznámení rogu-like deskové hry Roguebook a dvěma očekávaným titulům. Deskovka vás vezme do všemožných dungeonů, abyste si mohli poskládat ideální sadu karet. Tenis pouze připomněl svou existenci, která vyvrcholí zářijovým vydáním. A WRC je jasné jak slunce za bílého dne. Také závodům patří konec léta, konkrétně 3. září.

Pokud vám náš výtah nestačí a toužíte se čtyřicet minut nudit nad stereotypním přednesem a CGI ukázkami, záznam celé akce je zde. Nemáte zač a příjemné usínání. Abychom ovšem byli spravedliví, Nacon se soustřeďuje na AA záležitosti. Za zlatých časů E3 by se připojil k většímu vydavateli a svezl se v jeho dynamičtějším line-upu. Nemá tak s „okázalými“ přednesy zkušenosti a my věříme, že ještě pár viróz a bude to mnohem lepší.

07. 07. 2022 • p.a.c.o0

Test Drive Unlimited Solar Crown až příští rok

Těšíte se na pokračování série Test Drive Unlimited? Tak to jste si jistě nenechali ujít herní akci Nacon Connect, kde se právě tato značka objevila. Předně si řekněme, že do data vydání zbývá ještě hromada času, protože plánovaný datum vydání Test Drive Unlimited Solar Crown leží někde v příštím roce. Bohužel, novinkový trailer Together We Drive toho moc neukázal a zmínil akorát to, že všechna auta půjde nějakým způsobem upravovat tak, aby byla...

»
18. 05. 2022 • p.a.c.o0

TDU Solar Crown až příští rok a pouze na Xbox Series

Hlášení o zpoždění vydání her pomalu neberou konce, jelikož tady máme další kousek, který to v původním termínu nestihne. Takže vážení závodníci, chystaný Test Drive Unlimited Solar Crown vyjde až v příštím roce namísto letošního září. Pro jistotu víme jenom rok, konkrétnější vývojáři nebyli. Důvody odsunu snad už ani zmiňovat nebudeme, protože jsou stejně alibistické, jako vždycky. Bohužel, špatným zprávám není konec, jelikož společně s posunem termínu byla oznámena ještě jedna...

»
06. 07. 2021 • Lukáš Urban0

Nový Test Drive Unlimited replikuje Hong Kong ve skutečné velikosti

První věc, kterou bychom měli zmínit, že ať dopadne nakonec Test Drive Unlimited Solar Crown jakkoli, nová upoutávka je skvěle vystavěná a správný „vábící feeling“. Bohužel ho vzápětí kazí datum vydání, které je vzdáleno více než rok. Ale dlouhý vývoj se ospravedlňuje skutečností, že nás po tropických ostrovech čeká ruch velkoměsta. Autoři série WRC si vzali do mapu Hong Kongu a rozhodli se ji přetvořit ve skromném měřítku 1:1. To...

»
21. 04. 2021 • Lukáš Urban0

Luxus a adrenalin v Test Drive Unlimited Solar Crown

Nynější tvůrce série WRC čeká v budoucnu zkouška ohněm. Z autorů, kteří se specializují na okruhy by se mohli stát noví experti na otevřený svět. Pokud se jim ovšem podaří jejich nynější projekt, kterým není nic menšího než Test Drive Unlimited. Nové závody z otevřeného světa nesou podtitul Solar Crown a díky nové upoutávce z nich vidíme zase o trochu víc. Bohužel nejde o reálné záběry ze hry, ale jen propagační vatu, která ovšem...

»
04. 03. 2020 • Lukáš Urban4

Tvůrci WRC dělají na Test Drive Unlimited

Když vydavatel Bigben koupil práva na Test Drive Unlimited, okamžitě se začalo spekulovat, že značka půjde brzy do vývoje. Oficiálně se nic nepotvrdilo, přičemž vydavatelství dále nakupovalo zašlé série a menší studia. Nedávno firma přijmula jméno Nacom a vzala si předsevzetí, že bude produkovat středně velké hry, které na trhu chybí. Obratem přišlo skromné prohlášení o novém díle Test Drive Unlimited, o jehož osud se postará studio Kylotonn. A teď...

»