Oznámené Xboxové premiéry pro letošní rok

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 17.1.2021, 14:43

Publikováno: 17.1.2021, 14:43

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3285 článků

Když si minulý rok sbalil své dvě dvojky a nuly, nejspíš si každý na moment přál, aby leden přinesl starý svět. Ten, v němž se v pátek debatovalo při chlazené dvanáctce. Ve kterém se domácí nedostatky řešily okamžitým nákupem a kde kluby, kina, a stadiony lákaly na prodej vstupenek pro další den. A především svět, kde se vydavatelé s vývojáři nemohou schovávat za pandemii, coby univerzální argument pro odložení hry. Bohužel zůstalo jen u přání, a proto oficiální seznam očekávaných konzolových premiér roku 2021 berte částečně s rezervou. A raději hodně velkou. Kdyby se ale nakonec všechny tituly proměnily na realitu, nebyl by to zase tak špatný rok. Jeho reálné obrysy se totiž teprve rýsují a herní divize Xbox určitě schovává pár tahů na později. Připomeňme si, že jde o hry exkluzivní v rámci konzole Xbox. To znamená, že jde i o časové exkluzivity nebo konzolové premiéry.

Made by Xbox Game Studios
Patrně ta část projektů, která nás zajímá nejvíce, protože ji přinesou týmy patřící pod Microsoft. Jako první se samozřejmě vybaví Halo Infinite. Pokračování, které má za sebou bouřlivý rok a hned několik klíčových událostí. Pár dlouholetých členů 343 Industries odešlo, aby zase jiní přišli. Když se po nezapomenutelném traileru a oznámeném odložení vrátil i bývalý tvůrce kampaně, bylo jasné, že Master Chief má do finální podoby hodně daleko. S ohledem na všechny spekulace kolem působí i letošní rok poměrně směle, ale budeme autorům věřit.

Dalším v pořadí je halucinogenní plošinovka Psychonauts 2 od DoubleFine Productions. Namítněte, že nejde o extra očekávanou hru a její fanoušci vás roznesou. Dokud jste nevyzkoušeli, nepochopíte oblibu… a možná ani poté ne. Nic to nemění na faktu, že půjde v nabídce Xbox Game Pass o horké zboží, které pomůže zaplnit skromnější nástup dalších exkluzivit.

Já vím, že Asobo nepatří do rodiny vlastněných studií, a tak je v této kategorii trochu ze známosti, ale u Microsoft Flight Simulator asi nikdo nepočítá s vydáním na jiné konzole. Ostatně i u nás se výčet srazil na Xbox Series X|S, neboť předešlá generace by už simulátoru nestačila. Už teď je jasné, že v oblasti ovládání přijdou drobné ústupky. Přesto by mělo jít o hru, kvůli níž se vyplatí přemýšlet nad konzolí Xbox.

Pozůstatky loňska
Tady se připomenou hry, u nichž to loni vypadalo na spadnutí a přeci to nedopadlo. Ať už proto nebo pro tamto. Nejblíže hraní má horor The Medium, jehož prosincové vydání ustoupilo Cyberpunku a nejspíš dobře udělalo. Poslední proma na polskou atmosférickou adventuru slibují pořádný knedlík v krku a možná i nadílku v trenclích.

Kde nic, Tunic. Roztomilá liška s mečem a štítem měla také přijít už minulý rok, ale nestalo se tak. Nezávislá scéna trpí nynější situací ještě víc, proto jsou její odklady tolerovány trochu benevolentněji. U Tunic hrají svou roli také očekávání, protože projekt je přirovnáván k The Legend of Zelda, což je žánrová špička ze stáje Nintendo. Bylo by tedy rozhodně fajn mít něco podobného i u nás.

To si takhle dáváte večeři s drahou polovičkou a za dvanáct minut už patříte na stůl patologa. Co všechno se může přihodit za necelou čtvrthodinu přednese interaktivní thriller 12 Minutes, jehož smysl je v opakující se časové smyčce. Krom zajímavého konceptu těší i účast známý herců v pozici dabérů. Konkrétně jde o jména James McAvoy, Daisy Ridley a Willem Dafoe.

Trochu z říše slibů a fantazie pochází Scorn. Hororová úchylárna pro fanoušky Vetřelce a děl H. R. Gigera má vývoj už poměrně dlouhý, přičemž koncept vydání se dost často měnil. Nakonec bychom ale měli letos dostat kompletní hru, navíc s konzolovou exkluzivitou. Zrovna zde jde o tvrzení, kterému neradno věřit. Jestli Microsoft neposkytl tvůrčí síly, původní tým nejspíš nebude schopný znásobit pracovní tempo a dostát slibům. Ale víra umírá poslední.

The Gunk měl pěknou upoutávku. A pak se na něj nějak zapomnělo. Dobrodružství od autorů série SteamWorld má pojednávat o hledání surovin na nehostinných planetách a o následném obchodu s nimi. Tedy až do doby, než se rádoby mrtvá planeta promění na živoucí organismus plný krás a nebezpečí. Ve výčtu prvků nebude chybět akce a ani logika, což je v podobných hrách vítaný mix.

Cyberpunk loňským rokem neskončil. Dozvuky tu budou ještě dlouho, a to i v případě akční hry The Ascent. Sami nebo v kooperaci zkusíte pobít gangy, abyste mohli vystavit finální verdikt nad hnusnou korporací. Taková tematická klasika, která se pokusí využít výkon konzolí především na rozlišení a vyšší framerate.

Vezměte si kytaru, tmavé brýle, a hlavně léky na uklidnění. Plošinovka The Artful Escape spravovaná vydavatelstvím Annapurna Interactive měla už také vyjít, a to jako sonda do mysli kreativního umělce. I když… v tomto případě má kreativita hlubokou příchuť LSD, ale to paradoxně může být ta největší přednost. Na každý pád, letošní vydání snad klapne, protože první ukázka vyšla už v roce 2017.

Prý to má 650 miliónů registrovaných uživatelů. Ne, nejde o seznamku pro hráče, ale o střílečku CrossfireX. Za tak velkou pozornost vděčí multiplayeru, avšak v době příchodu na konzole Xbox má titul nabídnout i filmovou kampaň. Něco podobného jako Battlefield nebo Call of Duty, jen s méně kecy okolo. Jak se vydaří ještě uvidíme, ale v oblasti hry více hráčů by mělo být o zábavu postaráno.

Ti další
Samozřejmě toho na konzole míří mnohem víc. Brzy se dostaví remasterovaná kolekce Yakuzy, kterou v březnu doplní šestý díl The Song of Life. Vše samozřejmě v Xbox Game Pass. Fandové kooperace mohou stále vyhlížet nový Warhammer 40 000, konkrétně Darktide, který mají na starosti tvůrci povedené rubačky Vermintide 2. Milovníci zimních sportů a snowboardu najdou zálibu v Shredders, kdežto trochu reality přinese Lake a jeho příběh o dilematu mezi osobními touhami a životními jistotami. Kompletní seznam očekávaných premiér najdete zde a já ještě jednou dodávám, berte ho s rezervou. Při nynější situaci se na jistotou nehraje a odklad může přijít i týden před vydáním. Dalším aspektem je fakt, že Microsoft drží velké letošní premiéry stále pod pokličkou, proto se určitě dočkáme i nějakých překvapení.

 

19. 09. 2023 • DandyCZE0

Soutěž: Microsoft Flight Simulator v Roudnici

Zdravíme všechny piloty. Máme možnost vás dostat na akci Xbox CZ která je zaměřena na #MicrosoftFlightSimulator2020 .

»
25. 08. 2023 • DandyCZE0

Microsoft Flight Simulator přilétá s Dornier X

Microsoft Flight Simulator oslavila třetí výročí a přinesla nové aktualizace a obsah. Do hry byla přidána aktualizace měst v západní Evropě a nový letoun ze série „Legend“, Dornier Do X, který byl znovu vytvořen s pomocí německé skupiny, která staví repliku tohoto letadla.

»
02. 08. 2023 • DandyCZE0

Soutěž o vstupenky na letecký den: Legendy Nebes

Máme pro vás soutěž o rodinnou vstupenku na ✈ letecký den #legendynebes se spoustou doprovodného programu pro celou rodinu od organizátorů LEGENDY NEBES.

»
27. 07. 2023 • Lukáš Urban0

Microsoft Flight Simulator vylepšil Česko

Jak jsme v týdnu informovali, Microsoft Flight Simulator dostal další World Update, který je pro nás důležitější než ty předešlé. Je v něm totiž začleněno Česko a Slovensko, spolu s dalšími pár státy, což dělá z letů nad tuzemskými kopci zajímavější podívanou. V novém Focusu vám připomeneme, jaká velká města se dočkala detailní opravy a mimo nezůstanou ani četné památky, jejichž návštěva se v prázdninový čas přímo nabízí. Nezapomínáme ani na placený dodatek zahrnující klenot z Aera...

»
25. 07. 2023 • lindros88cze0

Československá letadla do MFS

Microsoft Flight Simulator oznámil přidání nové rodiny letadel do své nabídky a nás může těšit, že se jedná o místní zástupce. Konkrétně o model Aero Vodochody Ae-45 a Ae-145. Tato dvoumotorová dolnoplošná užitková letadla byla vyvinuta v Československu na přelomu 40. a 50. let 20. století a stala se oblíbenými pro svou rychlost, vytrvalost a všestrannost.

»
04. 05. 2023 • Lukáš Urban0

Co nového přibylo v oblíbených hrách?

Často se ve Focusu zaměřujeme na hry jako celek, ale málokdy na jednotlivé dodatky. A když už ano, je jich málo. Proto jsme se rozhodli věnovat updatům a novým obsahům celé jedno vydání, protože poslední dobou bylo hned několik zajímavých nebo dokonce klíčových updatů. Většinou jde samozřejmě o hry ze stáje xboxových studií, ale najde se i pár stálic, které mají speciální květnový obsah.

»
28. 04. 2023 • p.a.c.o0

Velký update Oceánie a Antarktidy v MFS

Microsoft Flight Simulator rozšiřuje krásu tohoto simulátoru o nové fascinující krajiny. Oceánie, známá jako kontinent i geografická oblast, se rozkládá na severní, jižní, východní a západní polokouli a tvoří ji odlehlé korálové ostrovy, dlouhé úseky bílých písečných pláží, vysoké sopky, rozsáhlé vnitrozemské oblasti neobydlených deštných pralesů a obydlená města pyšnící se moderními architektonickými divy. Antarktida je pro letce vysněnou destinací, která nabízí dobrodružství, intriky a nekonečné výhledy na nedotčené pobřeží...

»
28. 02. 2023 • lindros88cze0

Antonov An-225 Mriya ve Microsoft Flight Simulatoru

Do hry Microsoft Flight Simulator dorazil největší dopravní letou Antonov An-225 Mriya, který byl zničen při válečném konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou.

»