Podle Tchaj-wanu nás čeká remasterovaný Alan Wake

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 5.9.2021, 14:00

Publikováno: 5.9.2021, 14:00

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3095 článků

Že by se další nesplněný sen stal realitou? To už se nejspíš dozvíme poměrně brzy. Tchajwanský e-shop Rakuten totiž do své nabídky zařadil titul Alan Wake Remastered a přidal k němu datum 5. října. Pokud se tedy nejedná o nějaký blbý vtip, modernizovaná verze oblíbené hororovky se už příští měsíc podívá na konzole nové generace. Pro dlouholeté fanoušky Xboxu nejde o tak velkou událost, neboť máme zpětnou kompatibilitu. Největší důvod k radosti tak mají majitelé konkurenční konzole, pokud po Alanovi dlouhá léta pokukovali.

Jelikož nejde o oficiální zprávu, netušíme, co přesně remaster bude zahrnovat. Nicméně je plně v rukách autorů, tedy finských Remedy, kterým Microsoft práva na značku před dvěma léty přenechal. Podle zákulisních analytických informací by pak k oficiálnímu oznámení mělo dojít během příštího týdne. Přidáváme dobový trailer jako připomínku originálu.

09. 09. 2021 • tonyskate0

Alan Wake Remastered v říjnu

Tento týden jsme se dočkali oficiálního potvrzení, že akční thriller Alan Wake od finských borců ze studia Remedy, se po více než deseti letech dočká remasteru. Vydá jej Epic Games a jelikož už dříve bylo řečeno, že smlouva s touto společností zahrnuje i druhý, větší projekt ze stejného světa, je prakticky jasné, že už započal vývoj plnohodnotného pokračování a snad na Alan Wake 2 nebudeme muset čekat moc dlouho. Nicméně dnes...

»
07. 09. 2021 • Lukáš Urban0

Alan Wake Remastered skutečností

A oznámil ho sám Sam Lake. Zákulisní šepty z herního průmyslu opět nelhaly a remasterovaný Alan Wake se stává skutečností. Oficiálně ho oznámil šéf studia Remedy a nezapomněl připomenout, že už je to dlouhých 11 let, co se příběh populárního spisovatele poprvé objevil na konzolích Xbox. Tehdy jako ryzí exkluzivita, která později zamířila na PC a následně, po několika letech, pozbyla platnosti, když studio Remedy převzalo od Microsoftu práva na hru.

»