Příští hra s vetřelcem dostane podtitul Blackout

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 25.11.2018, 12:17

Publikováno: 25.11.2018, 12:17

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3284 článků

Což nutně neznamená, že to bude multiplayerová rubačka se zaměřením na battle royale. To jen připomínáme pro ty, které okamžitě napadl poslední díl Call of Duty. Blackout totiž znamená plošný výpadek elektřiny, z čehož lze usuzovat, že by se nový Vetřelce mohl opět zaměřit na dusnou atmosféru, při které vystraší víc temnota než bestie samotná. Nic jiného než fantazie a spekulace nám zatím nezbývají, protože vše čerpáme jen z registrace názvu Alien: Blackout. Za ním stojí studio 20th Century Fox, držitel a vlastník práv na ikonické monstrum. V popisku registrace vyčteme standardní údaje, a to, že jde o hru/software/audiovizuální médium, využívající žánry drama, sci-fi či dobrodružství. Zároveň je tam několik poznámek o online prvcích.

Pojďme spekulovat ještě chvíli. Práce na neznámé hře z vetřelčího univerza byly oznámeny už v první polovině letošního roku. Potvrzeným studiem se stal tým Cold Iron Studios, v jehož čele stojí tvůrci her City of Heroes nebo Star Trek Online. Ti nabrali ještě další zkušené vývojáře, jejichž jména se objevila pod Borderlands, BioShock Infinite, Doom a Metroid Prime 3. Soudě jen podle těchto indicií, by jejich Vetřelec měl být kovaná střílečka se zaměřením na multiplayer. V tomto směru se nabízí mnoho variant, od hry typu Overwatch, až po experiment v podobě Fallout 76. Mimochodem kooperativní vetřelec v otevřeném světě nezní vůbec špatně.

Hodně fanoušků by si přálo návrat mladé Ripleyové. Bohužel, Alien Isolation neměl dostatečně štědrou finanční odezvu. Studio Creative Assembly se navíc dušuje, že rozhodně nedělá na dalším titulu s dravým emzákem. Na druhou stranu kutí taktickou střílečku z vlastního pohledu, což není tak úplně daleko od původního konceptu. První filmový Vetřelec byl také komorní survival, ze kterého o pár let později James Cameron vytvořil adrenalinový akční nářez. Proč by tedy v Creative Assembly nemohli zkusit něco podobného? Colonial Marines už pomalu odvál čas a křehotinka s pořádným arzenálem by klidně mohla mariňákům ukázat, jak se na ty mrchy musí.

Je možné, že mlhu tajemství odvanou The Game Awards 2018, na nichž má být představena nová hra. Ta podle teaserů zatím až nápadně koketuje právě s motivy, které známe z Vetřelce. Snad nás případná premiéra 6. prosince nezklame.