Spekulace: Další exkluzivita od studia Obsidian

Autor: tonyskatePublikováno: 4.11.2021, 19:38

Publikováno: 4.11.2021, 19:38

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5465 článků

Studio Obsidian Entertainment je naprosto neskutečně rozjeté a je to díky financování Microsoftu, které nyní nemusí řešit, když je společnost na podzim 2018 koupila. V současnosti vyvíjí akční fantasy RPG Avowed, což bude takový Skyrim ze světa Pillars of Eternity, pracují na dalších aktualizacích mini survivalu Grounded a v létě oznámily další projekt, jímž je The Outer Worlds 2, tedy pokračování ulítlé sci-fi RPG.

Tím ovšem výčet projektů v tomto studiu nekončí a už dříve jeden z hlavních vývojářů studia, Josh Sawyer (Fallout New Vegas), potvrdil, že nějaký ten rok pracuje na vlastním projektu, což bude opět RPG, ovšem chce u něj docílit, aby neobsahoval souboje. Herní novinář Jeff Grubb teď přišel s několika střípky o tom projektu. Dle všeho na něm pracuje poměrný malý tým a nadále platí, že nebudou přítomny souboje. Hra pak má být zasazena do Evropy v 16. století a RPG bude pojednávat o řešení vraždy.

Budete tak vyšetřovat vraždy, vyslýchat lidi a budovat případ. Můžete podezřelé obvinit z vraždy a hra nejspíše bude pokračovat, i když někoho obviníte chybně a dojde na následky. Rozhodně to zní zajímavě, skoro trochu jako RPG hit Disco Elysium, který nedávno vyšel na Xbox, o čemž si můžete přečíst v naší recenzi. RPG projekt Joshe Sawyera by pak měl vyjít už příští rok.