Startuje šestá sezóna Xboxweb ligy ve FIFA ProClubs

Autor: VoryPublikováno: 7.2.2021, 15:00

Publikováno: 7.2.2021, 15:00

Sociální sítě

O autorovi

Vory

Je autorem 24 článků

Šestá sezóna Xboxweb ligy (dále jen „XBL“) je již za dveřmi. První hrací den je naplánován na úterý 9. 2. 2021. Dnes, (7. 2., v době příprav tohoto článku) je již jisté, že soutěž odstartuje s šestnácti účastníky, což je historické maximum. Třináct českých a slovenských klubů doplní tři zahraniční týmy. Již tradičními účastníky XBL se stali ruští CCCPro esports a polští Poland Crew 2, a v nové sezóně tomu nebude jinak. Třetí a poslední zahraniční tým není v tuto chvíli ještě znám. Zájemců o účast je však podle sdělení admin týmu XBL celá řada. Úkolem adminů XBL je teď pečlivě vybrat tým, který bude schopen náročnou XBL odehrát. V minulosti se již několikrát stalo, že právě zahraniční týmy byly mezi prvními odstoupivšími z rozjeté soutěže. V poslední sezóně toho byli jasným důkazem polští Destiny. Navýšení počtu účastníků XBL je jen jednou z mnoha změn. Na jednání manažerů klubů XBL na konci roku 2020 byla odsouhlasena jedna z doslova revolučních novinek. Po pěti sezónách budou od nadcházející sezóny začátky zápasů pevně stanoveny. Hracími dny budou úterý, čtvrtek a neděle. Začátky zápasů jsou nastaveny na 21:00 h.. Ačkoliv jsou tato kritéria dosti striktní, stále mají manažeři možnost přeložit si zápas na jiný den a hodinu. Důležité je, aby byla všechna naplánovaná utkání odehrána nejpozději do nedělní půlnoci. Podmínkou přeložení zápasů je samozřejmě souhlas obou zúčastněných týmu, konkrétně jejich manažerů. Další novinkou, dovolíme si tvrdit zásadní, je nový model ligového poháru, který odstartuje během sezóny a poprvé se bude hrát vyřazovacím způsobem. Jediné utkání tak rozhodne o tom, kdo postoupí do dalších bojů. V případě nerozhodného výsledku budou zápasy pokračovat prodloužením a případně penaltami. Hracím dnem ligového poháru byla stanovena neděle od 21:30 h..

Přesná startovní listina XBL není v tuto chvíli ještě známa, ale již teď víme, že do šesté sezóny nenastoupí tým Zicon eSports, který se v poslední den registrací do XBL, tedy v sobotu 6. 2. 2021, rozhodl do soutěže nevstoupit. Vzápětí však přišla zpráva o vzniku nového týmu Rulerbreakers, pod vedením manažera eKoVy Klepy. Do nové sezóny XBL však můžeme přivítat i další nové týmy. VFK Patriots manažera Stanka, EFC Bohemia pod vedením manažera VesperalDoora nebo Double Trouble v čele s manažerem Thai Mingem. Celková bilance je tedy plus čtyři nové české nebo slovenské týmy. V celkovém kontextu tak počet účastníků XBL narostl oproti poslední sezóně o dva na konečný počet šestnácti týmů.

Když se podíváme na pohyb na hráčském trhu, tak logicky nejaktivnější byli v tomto směru v posledních hodinách Rulerbreakers, kteří koupili z eKoVy eSport hned čtyři hráče v čele s velmi zkušeným borcem Čurgim. Rulerbreakers se dále zaměřili na hráče Ziconu, odkud si přivedli do týmu Vevinka a Maaaxiiika. Jako volní hráči pak doplnili soupisku Rulerbreakerů bývalý manažer Ziconů WissamEmre a JeronymentCZ. Velmi mladým týmem jsou rovněž EFC Bohemia, kteří vznikli odloučením čtyř hráčů z FK SEVERKA. Na založení tohoto klubu se podílel hlavně bývalý manažer Seveřanů Mára a nový manažer EFC VesperalDoor. Nový management EFC začal lovit zejména ve vodách bývalých hráčů FKS. Novými úlovky jsou tak Kudlinos, Hlohi, Tmunzig a pravděpodobně je doplní i univerzál Vanis. Příležitostí pro EFC je rozhodně konec Ziconů, kteří měli ve svém kádru řadu zajímavých hráčů v čele se Swaggym, Totíkem či Bukys. Právě Bukys se ihned po informaci o konci Ziconů objevil v hledáčku několika týmů XBL. Mezi hlavní zájemce patří i jeho bývalý klub FK SEVERKA. Kam budou nakonec směřovat Bukysovo kroky není jasné, ale už teď je jisté, že ani tento skvělý hráče nezůstane dlouho bez angažmá. Mezi velmi zajímavé přestupy můžeme rovněž zařadit návrat nesmlouvavého obránce RocketKinga, který po krátkém angažmá v eKoVy ukončil kariéru a nyní se vrací do XBL v dresu Chemiků Litvínov Town. Chemici hlásí i další návrat, a to křídelníka Čihuse, kterému se angažmá v AFC Galacticos nevydařilo úplně podle jeho představ. Právě Galacticos přišli v pouze mezi sezónami o celou řadu opor v čele s Nightmarem, který se stal součástí nového týmu Double Trouble tvořeného z velké části hráči slovenského národního týmu. Pro tým manažera Fanatika bylo stěžejní udržet středního obránce Yoggiho, což se mu nakonec podařilo. Velké návraty hlásí také tradiční severočeský klub FK SEVERKA, když se na jeho soupisku vrací zkušení záložníci Sonny a Kelli, které doplnil produktivní útočník Tutas. Kluby byly na přestupním trhu skutečně aktivní. Pokusili jsme se pro vás vybrat jen několik těch nejzajímavějších přestupů. V neděli 7. 2. 2021 o půlnoci však přestupní období končí. Kluby budou moci podepisovat jen volné hráče. Další přesuny hráčů mezi kluby budou možné až v polovině sezóny nebo při uplatnění VPG Premium účtu, které se však může provést pouze jednou za sezónu.

Nová, šestá sezóna XBL opět přinese velkou porci skvělých zápasů, které můžete pravidelně sledovat na Twitch kanálech jednotlivých klubů. Bude zajímavé sledovat, jak se prosadí nové týmy v čele s Patrioty či EFC Bohemia nebo Double Trouble. Favorité jsou jasní. eKoVy, FCVP eSports a XboxWeb Esport. Kdo se k nim přidá? Odborníci Pro Clubs vidí velký potenciál v týmu Severky, který se pravidelně umísťuje těsně za stupni vítězů. Někteří mohou překvapit, Litvínov Town nebo Rulerbreakers nebudou chtít hrát druhé housle. Nová sezóna XBL slibuje na prahu svého počátku velmi dobrou zábavu plnou vyrovnaných zápasů!

Jak se již stalo tradicí, budeme vám pravidelně přinášet přehled těch nejdůležitějších událostí z právě uplynulého týdne. Sledujte webové stránky www.xboxweb.cz ať vám nic neunikne. Na Facebooku najdete noviny SEVEŘAN, které mapují zajímavé události ze světa eSportu, zejména s prostředí Xbox FIFA Pro Clubs.

Těsně před startem nové sezóny XBL začíná rovněž XBox Pro Clubs ME 2021 pod hlavičkou VPL, na kterém se představí národní tým Česka i Slovenska. Hned na úvod se tyto týmy utkají ve dvojzápase v rámci bojů skupiny C. Začátek zápasů je v neděli 7. 2. 2021 od 21:00 h. V dalších utkáních skupiny, pak narazí tyto výběry na mužstva Německa a Albánie. Do vyřazovacích bojů postoupí první dva týmy z každé skupiny.

Milí čtenáři, fanoušci eSportu a vášniví Xbox hráči, za redakci Xboxwebu vám přeji příjemnou zábavu nejen u sledování šesté sezóny Xboxweb ligy FIFA 21, ale hlavně u toho, co vás nejvíce baví!

Vory