Vetřelci se vrátí příští rok v Aliens: Dark Descent

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 10.6.2022, 6:54

Publikováno: 10.6.2022, 6:54

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3205 článků

Víte, jak tvrdili trpaslíci v pohádce Tři veteráni, že to budou s námi lidmi zkoušet zas a znova? Tak podobnou politiku teď razí držitel práv na Vetřelce, který se spojil s vydavatelstvím Focus Entertainment, pod nímž letos vyšly Aliens: Fireteam Elite. A jelikož letošní akční kooperace nestačila, dostaneme příští rok xenomorfy s podtitulem Dark Descent. Nicméně jako strategii v reálném čase.

Jestli máte pocit, že se někdo snaží pojmout univerzum Aliens jako Warhammer 40 000, nejste sami. Ne, že by Gigerovy uslintané děti neměly co nabídnout pro každý herní žánr. Ba naopak, jen se tak nějak předem obáváme o osud projektu, jehož tvorba byla zatím úspěšně utajena. Přitom filmová upoutávka šlape skvěle a má ten správný vetřelčí nádech. Vyplívá z ní, že se staneme veliteli jednotky mariňáků na měsíci Lethe, kde vegetí nejenom celá řada vetřelců, ale také poskoci společnosti Weyland-Yutani.

Synonymem úspěchu se pak stane taktika, předvídavost a přizpůsobitelnost. Poslední vteřiny videa patří gameplay záběrům a šance na solidní hru tam jsou. Jak se podařila ale zjistíme až v průběhu příštího roku. Oznámeno je pro nynější i minulou generaci konzolí.