16.9.2019 • tonyskate0

Xbox Release List 16. 9. 2019

Podívejte se na pravidelný přehled novinek a právě vyšlých her pro konzole Xbox One. Neschází samozřejmě ani různé digitální tituly, které si můžete stáhnout ze služby Xbox Live. Tento přehled vám názorně prozradí, co právě vyšlo, co brzy vyjde a také které hry obsahují češtinu, což je samozřejmě důležité.

»
15.9.2019 • Lukáš Urban0

Iceborne sbírá první miliony

Mezi hraním všech těch stříleček, sportů a dalších novinek, nám utekl první milník herního rozšíření pro Monster Hunter World. Iceborne si bez větších problémů připsal prvních dva a půl milionu kopií. Jestli mu rozjezd vydrží podobně, jako v případě základní hry, nejspíš se statistiky budou přepisovat ještě několikrát. Poslední díl lovecké série totiž aktuálně hlásí více jak třináct miliónů kopií, což ho řadí mezi nejúspěšnější části série. Dodatek se dočkal velice…

»
15.9.2019 • CryLineT0

Kdo je záhadná postava v Tales of Arise?

Ne všechny hry na Tokyo Game Show zavítají na Xbox. Oslava japonských videoher cílila spíše na konkurenční hardware. Pro Tales of Arise to ale neplatilo. Jako jedna z mála JRPG vyjde v širokém zastoupení, proto si ji můžeme připomenout. Krátká ukázka cílí na Alphena se Shionne. Krátce před závěrem vidíme záda další postavy, avšak o koho jde, nevíme. Připomeňme si, že Tales of Arise nás zavede na planetu Dahna. Po dlouhé generace…

»
14.9.2019 • Lukáš Urban2

Kompletní balík The Walking Dead s bonusy a vylepšením

Fanoušci Telltale a jejich nemrtvé série mají důvod k radosti. Společnost Skybound Games, která se značky chopila po krachu původních autorů, vydala kompletní edici herní značky The Walking Dead. To znamená, že dostanete čtyři sezony, odnož 400 Days a minisérii Michonne. Dohromady více jak padesát hodin ve dvaceti třech epizodách. A to rozhodně není málo. Celý balík stojí 1429 Kč, což se může zdát hodně, nicméně vydavatel komplet v mnohém vylepšil.

»
14.9.2019 • Lukáš Urban1

Pekelný Devil’s Hunt v nové ukázce

Dobro proti zlu, světlo kontra temnota nebo démoni tváří tvář andělům. Variací na dvě strany téže mince nás potkávají dlouhá desetiletí. Někdy to vyřeší války, jindy strategické činy a občas se na to musí ručně stručně. Devil’s Hunt je právě z poslední kategorie a propůjčí nám postavu Desmonda. Chlápek si duši pěkně zašpinil, a tak jeho posmrtný osud vede rovnou do pekel. Souhrou okolností však přišel k nadlidským dovednostem, díky nimž se…

»
13.9.2019 • Lukáš Urban0

Hororová adventura Close to the Sun příští měsíc

Her s hutnou atmosférou, dobrým příběhem a vyladěnou hratelností příliš není. Šanci rozšířit jejich řady na konzolích dostane už příští měsíc titul Close to the Sun. Nepoletíme v něm k naší hvězdě, nicméně o přiblížení k nedosažitelnému rozhodně půjde. Píše se totiž alternativní historie, ve které se Nikola Tesla dočkal mnohem většího uznání. A to tak velkého, že postavil plavidlo Helios. To působí dojmem archy, do níž jsou soustředěny největší kapacity vědeckých oborů. Také…

»
13.9.2019 • Lukáš Urban0

The Surge 2 a vir ničící město

Druhý díl náročné akční RPG se kvapem blíží. Už 24. září se opět ponoříme do světa upravených existencí, jejichž lidské já se ztrácí pod nánosem kybernetických vylepšení. Nově The Surge 2 připomíná, proč vlastně budeme bojovat za město Jericho, co má na svědomí virus deFrag a kdo je Athena. Neznámá slečna vodí ústřední postavu temnými uličkami, zatímco padají nepřátelé, zábrany a vaše limity. Opět vás totiž čekají tuhé souboje plné…

»
13.9.2019 • tonyskate0

Výroční The Game Awards 2019

Veletrh gamescom je již za námi a my jakožto příznivci Xboxu už vyhlížíme akci X019, která bude zahájena 14. listopad a doufejme, že přinese řadu zajímavých novinek a třeba zase i nějakou tu akvizici. Všichni ostatní, samozřejmě včetně nás, ovšem pokukují po každoročních videoherních cenách The Game Awards, které doprovází řada premiér, ať už nových či oznámených her. Letos bude tato akce slavit výročí, jelikož se jedná už o pátý…

»

Nejčtenější články

13.9.2019 • tonyskate2

Anthem v kolekci her EA Access

Předplatné EA Access sice není zdaleka tak zajímavé jako Xbox Game Pass, ale přesto má rozhodně své zákazníky, zvláště ty, kteří fandí sportovním hrám. Dnešní přírůstek ovšem cílý na příznivce kultovního studia BioWare, jelikož jejich poslední počin, akční online RPG Anthem, bylo dnes uvedeno do knihovny her The Vault. Předplatitelé EA Access si tak mohou tuto zahrát zcela neomezeně a snad tak dojde k oživení serverů. Anthem při vydání provázely různé potíže a největším problémem byl nedostatek obsahu, což už je teď samozřejmě lepší, zvláště po sezónní akci Cataclysm, která se již blíží ke konci, takže dlouho neváhejte. Ovšem pochybujeme, že by EA odstranila ze hry tak velkou porci obsahu a nejspíše její valná část zůstane i po skončení sezóny.

»
13.9.2019 • p.a.c.o4

Dojmy z bety: Ghost Recon Breakpoint

Betaverze jsou super. V době, kdy demoverze hrají již tak páté housle, má člověk alespoň nějakou možnost si danou hru vyzkoušet v předstihu a tvůrci mají jedinečnou možnost si vyzkoušet servery a vyzkoušet na hráčích, jak se jim bude hrát. Ghost Recon Breakpoint má za sebou uzavřenou betaverzi, které jsem se po výborných zážitcích z putování po Bolívii ve Wildlands velice rád zúčastnil. Čekal jsem, s čím se tvůrci nakonec vytasí, po všech těch prohlášeních. Předvedený výkon bety ale nebyl to, co jsem tak nějak očekával.

»
12.9.2019 • p.a.c.o0

Pouťové DLC obohacuje Overcooked 2

Kdo si myslel, že vývojáři Overcooked 2 si již vyplácaly všechny nápady a nemohou nikoho překvapit dalším bláznivým obsahem, ten se trochu přepočítal. Naznačuje to alespoň trailer k dalšímu DLC, které nás vezme na bláznivou pouť. Dohromady nás čeká 15 nových úrovní s pouťovou tématikou, čtveřice nových kuchařů a nové recepty přinášející ty pravé laskominy pouťové gastronomie od donutů po hot-dogy. Chybět nebude to pravé zběsilé tempo z fastfoodů a co by to bylo za pravou pouť (americkou), kdybychom nikoho nevystřelili z děla, že? DLC Carnival of Chaos je právě ke stažení, kdy majitelé Season Passu ho mají v ceně. Ostatní si ho mohou buď dokoupit samostatně nebo si pořídit celý Season Pass, díky němuž dostanou všechna tři DLC.

»
12.9.2019 • CryLineT0

Dragon Ball Z: Kakarot zná datum vydání

Nejobsáhlejší, největší a nejvěrnější. Taková má být nová adaptace anime Dragon Ball Z. Goku se díky ní dočká velkolepé RPG, kterou si po právu zaslouží. Autoři chtějí citovat hned z několika epoch. To jim umožní manipulovat s bohatým zástupem slavných postav. Některé pomohou, jiné zkříží cestu. Snad se otevřený svět tentokrát podaří. Mangám přílišná volnost často neprospívá. Tvůrci buď vypráví nebo bojují. Málokdy se jim podaří obě části spojit.

»
12.9.2019 • p.a.c.o6

Truck Driver veze launch trailer

Všichni řidiči kamionů nástup, Truck Driver je téměř tady. Hra sice vychází až za týden, ale již dnes tady máme launch trailer, který bude doprovázet její vydání. Prohlédneme si v něm nejrůznější kamiony, náklady a také počasí, protože řidiče kamionu hned tak něco nezastaví. Vůbec poprvé si toto řemeslo budeme moct vychutnat i na konzolích, kdy zakázky nebudou tak obyčejné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Takže kdo se chystá 19. září usednout za volant a rozvést všechno to zboží?

»
12.9.2019 • Lukáš Urban0

XKO MAG a tlachání o měsíci září

Jelikož jsme zjistili, že náš debatní kroužek může vycházet víckrát než jen jednou týdně, zařazujeme pravidelné okénko o novinkách dotyčného měsíce. Někdy to bude lepší, jindy trochu horší. To však nezáleží na nás, ale na vývojářích a jejich plánu vydávání her. Naštěstí září je hodně bohaté a pár věcí už nám rukami prošlo, tudíž je nový díl i malým opáčkem některých recenzí. Pokud upřednostníte video před podcastem, dostane se vám ukázek dvou her. Jednou je Control a druhou Gears 5. Za gameplay děkujeme nejmenované spojce, která nám zachránil záď. Ani jeden jsme totiž neměli čas hry natočit. A tak říkáme, darovanému koni na zuby nekoukej, i když je má křivé.

»
12.9.2019 • Lukáš Urban6

Sea of Thieves vítá nové výzvy, mazlíčky a mikrotransakce

Pirátská hra doběhla další metu ve štafetovém závodě o hráčskou přízeň. Nejnovější aktualizace přichází hned s několika novinkami, které byly v dlouhodobé přípravě. Začněme však těmi, jejichž přítomnost se váže na měsíční úkoly. Tentokrát se nebudeme honit za střelným prachem nebo relikviemi, leč se vydáme po stopách truhel s mrtvolnou tematikou. Reaper’s Grave Voyages přinesou zajímavou kořist, bohatou odměnu a nějaké ty dublony. S tím souvisí nový černý trh, který si otevřel Duke. Očekávat v něm můžete neobvyklé předměty a kosmetická vylepšení.

Tolik k pravidelnému obsahu a teď zvířátka. Update Smuggler’s Fortune konečně přidává domácí mazlíčky. Zatím jen papouška a opici, avšak v několika variantách a se širokou možností personalizace. Mazlíka si tak můžete vyšperkovat a obléct podle radosti. Co za to? Zvířátko si pojmenujete a pak se klidně spolehněte, že se od vás nehne, ať půjdete kamkoliv. Na lodi mu patří stanovené místo. Pokud vás přesto nakonec omrzí, má své místo v příslušné truhle. A ochránci zvířat pláčou.

A vy možná budete také, protože další novinkou je Pirate Emporium. Místo, kde jsou seskupeny jen exkluzivní záležitosti, po nichž srdce piráta může jen prahnout. To znamená zmíněná zvířata, jejich oblečení, doplňky pro loď či emoce pro postavu. Má to ovšem háček. Na nové tržnici se nehandluje ve zlatě, ale s pomocí starověkých mincí. Ty jsou novou in-game měnou za skutečné peníze, tudíž si je můžete koupit ve Storu. Mince lze získat také zabitím speciálního kostlivce, jehož objevení předznamená unikátní hudba. Ale buďte rychlý, raubíř má na spěch.

Rare tak plní dávné sliby. Ať obsahové, tak finanční. Už na začátku bylo jasně řečeno, že mikrotransakce jednou dorazí. Jen vývojáři nebyli schopni říct, čeho se budou týkat. Možná nastal čas přemýšlet, zda by titulu více nesedl free-to-play model nebo přepracování progresu. Pravidelní hráči musí mít víc zlata než rezervní banka. Bohužel je ve hře až příliš málo možností, jak je vhodně utratit. Navíc nové předměty váže jiná měna, takže jsou mince zase o něco zbytečnější.

»
12.9.2019 • tonyskate0

Příběh a grafika Trine 4

Kouzlená 2,5D plošinovka Trine 4: The Nightmare Prince už pomalu klepe na dveře a tvůrci tak připravili další video ze série vývojářských deníčků. Tentokrát se zaměří na příběh a vizuální styl hry, takže se dozvíme o původu trojice hrdinů a zjistíte například, že Pontius se stal rytířem vlastně úplně náhodou. Taktéž je nám řečeno, co tvůrce vedlo k pohádkovému pojetí celé série a jak finská příroda ovlivnila lokace ve hře. Přikládáme i předchozí vývojářský deníček, jenž se zaměřuje na hratelnost a potýká se tak nejen s prostředími, souboji, ale i hádankami, jež jsou nedílnou součástí série Trine.

»

Poslední videa