26.5.2019 • chaosteorycz0

Dvorní skladatel studia Rare získal ocenění za Sea of Thieves

Anglický kreativní podnik Rare funguje téměř třicet pět let a je jasné, že většina jeho osazenstva není původní. To ostatně platí i pro skladatele Robina Beanlanda, který se k vývojářům zařadil v roce 1994. Od té doby se podílel na více než dvou desítkách titulů, do nichž namátkou patří Donkey Kong Country, GoldenEye 007, Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts či Conker’s Bad Fur Day. Za poslední zmíněnou hru dokonce získal před osmnácti lety…

»
26.5.2019 • CryLineT1

Recenze: Team Sonic Racing

„Nové závody s ježíkem? Sem s nimi!“ Podobnou reakci provázelo zjištění, že král dlouhých sprintů opět usedl za volant. Přemýšleli jste vůbec nad tím, proč Sonic potřebuje auto, když by v teoretické rovině byl první po svých? Já také ne, protože jsem vděčná za další infantilní postavičky, které se v neméně infantilních autíčkách snaží získat zlatavý pohár. Zřídka kdy totiž narazíte na lepší rodinou hru, než jsou arkádové závody s dětskou grafikou a otevřenou přístupností.

»
25.5.2019 • chaosteorycz1

Lovci monster oslavují čtyři miliony hráčů

Bylo tu Evolve a stále tu je Monster Hunter World. Ale je tu i F2P hra Dauntless, a právě té se týká pozvolné navyšování hráčů. Titul, který najdete ve Storu zcela zdarma, dává dohromady až čtyři hráče a ti se pak pokoušejí zlikvidovat velké monstrum. Za hrou ze světa Shattered Isles stojí Phoenix Labs, kdežto o distribuci se starají všemi milované Epic Games. Počet hráčů je počítán napříč všemi platformami,…

»
25.5.2019 • chaosteorycz0

Chaosbane vnáší světlo do dalšího příběhu ze světa Warhammer

Možná jste to ještě ani nezaregistrovali, ale 6. června vychází Warhammer: Chaosbane. Tentokrát na něm pracuje Eko Software s dohledem Bigben Interactive a nepůjde o akční hru z vlastního pohledu, ale o hack and slash RPG. Nová ukázka vás zavede do světa, jehož pánem jsou síly Chaosu. Po vyčerpávající válce téměř vše padlo do spáru temné magie, avšak několik hrdinů má ambice převrátit misky vah opět na stranu hodných. Titul bude možné…

»
24.5.2019 • chaosteorycz3

Recenze: Layers of Fear 2

Je každý umělec blázen? Je každý blázen umělec? A je snad umění forma šílenství? Před třemi léty si podobné otázky položil polský kreativní celek, načež vznikla skromná analýza pomateného, nebo neskutečně nadaného, malíře jménem Layers of Fear. Zjištění, že tahy štětce občas vede lidská tragédie, nechalo pootevřené dveře do světa, kde jedinci hodni obdivu představují oběti vlastní výjimečnosti. Hvězda stříbrného plátna míří na scénu, ale dočká se bouřlivých ovací?

»
24.5.2019 • chaosteorycz1

Train Sim World rozšiřuje Tees Valley

Na konzolích se simulátorům daří o poznání méně než na PC, a tak jsme rádi, když se někdo rozhodně svůj produkt podporovat i mimo počítače. Řeč je teď o vlacích, s nimiž už nějakou dobu operuje studio Dovetail Games. Základ Train Sim World vás má navnadit, abyste pořídili další linky, které jsou vybírány z celého světa. Poslední dodatek reprezentuje trať mezi městy Darlington a Saltburn. Dvacet sedm mil dlouhá trať přináší díle…

»
23.5.2019 • lindros88cze0

RECENZE: Sniper Elite V2 Remastered

Říkáte si zase další remaster? Už tomu tak je a možná nám jen pánové ze studia Rebellion chtějí zkrátit čekání na pátý Sniper Elite. Každopádně tento měsíc už je tomu sedm let, co do obchodů dorazil Sniper Elite V2 a my se teď mrkneme na zoubek jeho remasteru pro Xbox One.

»
23.5.2019 • chaosteorycz3

Taktičtí mutanti dostanou nášup

V minulém roce vyšlo hned několik dobrých tahovek a Mutant Year Zero mezi ně rozhodně patřil. Oblast Švédska, kde se po globální katastrofě potulují mutující hrdinové, kteří hledají vysněný Ráj, ale rozhodně neodvyprávěla všechno. Expanze Seed of Evil byla původně slíbena na konec června, nicméně nakonec dorazí o měsíc později. Nový příběh představí dosud neviděné zlo, které má moc ovládat bytosti ve svém okolí. Původní hrdinové by to však měli dosti…

»

Nejčtenější články

23.5.2019 • tonyskate1

Film Just Cause od autora Johna Wicka

Německá produkční společnost Constantin Film oznámila, že získala práva na film podle herní série Just Cause, a to samozřejmě s nadějí na vytvoření celé filmové série. Natáčení má začít během příštího roku a o scénář se postará Derek Kolstad, jež má na triku úspěšnou trilogii John Wick, v níž zazářil Keanu „Neo“ Reeves. Produkovat pak bude Robert Kulzer, jehož jméno je spojeno se značkou Resident Evil. Samozřejmě s tou filmovou. Na celém projektu se pak bude podílet i sám vydavatel Square Enix a doufejme tedy, že i herní tvůrci ze studia Avalanche budou mít k projektu co říct. Více zatím nevíme. Kdo by se podle vás hodil na roli Rica Rodrigueze?

»
23.5.2019 • tonyskate0

Ancestors: The Humankind Odyssey vyjde v prosinci

Nová hra od původního autora série Assassin’s Creed, kterým je Patrice Désilets, se zaměří na lidskou evoluci napříč neogenní Afrikou, a to v období před dvěma až deseti miliony lety. Jako primát budete zkoumat teritorium a vyvíjet se, aby pokročil váš klan z jedné generace k další. Předchozí video se zaměřilo na průzkum, zatímco to dnešní se soustředí na rozšíření klanu, aby se mohl vyvíjet dále. Jsou zmíněny potřeby jako voda, jídlo, úkryt k přežití či vypořádání se se strachem. Současně jsme se dozvěděli i datum vydání, které je zatím staveno na prosinec. Na PC už sice hra vyjde koncem srpna, ale na konzolích si budeme muset počkat. Aspoň budeme vědět, do čeho půjdeme, jelikož zatím Ancestors: The Humankind Odyssey vypadá „všelijak“.

»
23.5.2019 • tonyskate0

Jízdní řád E3 2019

Herní veletrh E3 už pomalu klepe na dveře a jelikož jej Sony vynechá, Microsoft a Xbox do toho jistě šlápnou naplno. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na ostatní konference či přenosy, které obohatí letošní ročník veletrhu. Jsou mezi nimi známí hráči jako Bethesda či Ubisoft, ale i ti menší jako třeba Devolver Digital. Dali jsme proto pro vás kompletně přehled všech konferencí, které se na E3 2019 uskuteční a tučně jsme zvýraznily ty, které byste si neměli nechat ujít, ačkoliv některé nemají úplně vhodný čas. EA opět uspořádá svou vlastní akci, ovšem tentokrát bez tradiční konference, takže vám pak naservírujeme rovnou nové trailery. Každopádně vše odstartuje už tradičně Microsoft se svou konferencí Xbox E3!

»
22.5.2019 • p.a.c.o4

RTS Ancestors Legacy dorazí na Xbox One v létě

Všichni vyznavači real-time strategií by mělo zpozornět, jelikož následující novinka je určena právě jim. Do světa konzolí se chystá Ancestors Legacy od Destructive Creations, která dorazí toto léto. Co se časového zařazení týče, připravme se na hru inspirovanou naší historií, konkrétněji se bude jednat o středověk. Hra bude kombinovat prvky budování základny, práci se surovinami a samozřejmě bitvy. Všechno by mělo pěkně a detailně vypadat díky Unreal Enginu 4 a s akčním nádechem za použití cinematic kamery. Kampaň nás protáhne skrze středověkou Evropu, kdy na výběr bude z Vikingů, Germánů, Slovanů nebo Anglosasů. K podmanění co největšího území nebude stačit jenom hrubá síla, ale budou potřeba také znalosti a dovednosti taktiky, využívání herního prostředí a dalších aspektů. Jenom tak se staneme vítězem. Že by na Xbox One konečně dorazila pořádná strategie pro všechny natěšené budovatele a vojevůdce v jedné osobě?

»
22.5.2019 • p.a.c.o0

Jarní update Just Cause 4 je tu, DLC již brzy

Svět Just Cause 4 s příchodem jara a nastávajícího léta čekají novinky. Tou první z nich, která je již k dispozici, je jarní update hry. Ten je důležitý zejména pro technickou stránku a měl by alespoň částečně napravit pošramocenou pověst hry. Ta byla mimo jiné způsobena ne úplně pěknou grafikou. Jarní update tak má vylepšit jak grafickou stránku (zejména práce se světlem jako nasvětlení herního světa, interakce světla s objekty a další značné vizuální upgrady), tak i některé herní prvky a mechaniky. K tomu se dočkáme lepšího ničení soch, vlakových mostů, úpravy heat systému nebo nových objektů k ničení.

Druhou částí novinky jsou informace o chystaném DLC „Los Demonios“, které je druhé v pořadí. Mimo Rico a Javiho v něm budou hrát hlavní roli démoni, které tak nějak náhodou vypustil archeolog organizace Black Hand. Temné síly obsadily ostrov Solis, útočí na kde koho a tak bude na Ricovi, aby všechny démony zahnal zase zpátky, než bude pozdě. Celá herní mechanika má připomínat oblíbené osvobozování území z Just Cause 3, což nezní vůbec špatně. Majitelé Gold edic hry mají DLC v ceně, a navíc si ho zahrají již 26. června. Zbytek hráčů se do boje s démony bude moct vydat 3. července, kdy oznámení jak jarního updatu tak DLC doprovází trailery.

 

»
22.5.2019 • chaosteorycz0

První část The Dark Pictures Anthology na konci srpna

Hráči, kteří mají pro strach uděláno, jistě netrpělivě vyhlíží sérii hororů The Dark Pictures Anthology, kterou otevře Man of Medan. Parta přátel, toužící najít starý vrak válečného letadla, najde mnohem víc, když narazí na loď duchů. Specialitou hororu, za jehož vydáním stojí Bandai Namco, je filmové ztvárnění a znovuhratelnost spočívající v nových volbách. Průvodcem bude kurátor, jehož speciální sestřih je dostupný pro předobjednávky.

»
22.5.2019 • tonyskate2

Druhá vlna květnových novinek pro Xbox Game Pass

Květnová nabídka her pro předplatné Xbox Game Pass je opět velmi solidní. Ať už je to skvělá střílečka Wolfenstein II: The New Colossus, MMORPG Black Desert, strategie Surviving Mars, umělecká sci-fi Tacoma či rodinná zábava LEGO Batman 3. To ovšem není zdaleka vše. I minulý měsíc jsme se dočkali druhé vlny her a bude tomu tak i v květnu. Sice jej tvoří převážně nezávislé tituly a jedna hra, bez které bychom se obešli (Metal Gear Survive), ale věříme, že některé hráče potěší uznávaná taktická RPG The Banner Saga či asymetrický multiplayer Dead by Daylight. Nesmíme ale zapomenout na dvě naprosté novinky, mezi něž se řadí revoluční strategická střílečka Void Bastards (29. května) a průzkumná záležitost Outer Wilds (30. května) o sluneční soustavě uvězněné v nekonečné časové smyčce.

»
22.5.2019 • chaosteorycz0

The Sinking City v obětí mytologických chapadel

Frogwares pouští do světa další gameplay ukázku z detektivního hororu The Sinking City. Vedle kompozic, které jsme už měli možnost vidět v předešlých materiálech, je dán větší prostor mytologii Cthulhu. Teprve s ní dostává titul ten pravý hororový náboj, který má aspekt přivodit husí kůži. Jelikož je zaplavený Oakmont koncipovaný jako otevřený svět, už teď je jisté, že nás čeká výpravnější hra než v případě loňského Call of Cthulhu. Výrazná převaha detektivního žánru pak slibuje komplikovanější příběh a velký důraz na vlastní volby. Trochu zbrkle prozatím působí střelba, která snad ve výsledku nepojme větší prostor. Připomínáme, že hra není oficiální adaptací. Dílo H. P. Lovecrafta využívá jako inspiraci k rozšíření známého univerza. V prodeji od 27. června s českými titulky.

»

Poslední videa