17.4.2024 • Lukáš Urban0

Microsoft Flight Simulator krouží nad Německem

Byli jste letos už v Německu? My také ne, ale máme chuť zavítat do jihozápadní části, která se stala předmětem nejnovější aktualizace hry Microsoft Flight Simulator. City update s číslem šest se zaměřuje na sedm velkých měst, kterými jsou Mannheim, Heidelberg, Karlsruhe, Stuttgart, Esslingen, Kehl a Štrasburg ležící na německých hranicích. V každém městě byly detailně přepracovány památky, mapové podklady a oblasti, které z ptačí perspektivy stojí za zhlednutí. Pozornosti se dočkalo také…

»
16.4.2024 • p.a.c.o0

Crime Boss: Rockay City zdvojnásobuje hráčskou základnu

Téměř rok po svém prvním spuštění na PC dnes hra Crime Boss: Rockay City slaví největší nárůst počtu hráčů – přibližně dvojnásobek uživatelské základny, protože pro hru byla vydána aktualizace 8.0, která do střílečky z pohledu první osoby založené na loupežích přidává ještě více nového obsahu a vylepšení. Konkrétně jde o nový systém postupu v režimech pro jednoho i více hráčů a možnost získávat XP za plnění misí a zvyšování úrovně,…

»
16.4.2024 • p.a.c.o0

Grounded: Fully Yoked Edition je tu

Grounded bylo uvedeno na trh v roce 2002 a od té doby ho vývojářské studio Obsidian Entertainment průběžně aktualizuje. Pokud nevíte, o co zde je, tak vězte, že ve hře se zmenšíme natolik, že Sluníčko Sedmitečné je obrovská bestie a my běháme po zahradě, sbíráme suroviny a s přáteli online bojujeme proti všemožným broukům a dalším hrozbám. Vzhledem k tomu, že Microsoft vlastní Obsidian, byla hra exkluzivní pro Xbox – až…

»
16.4.2024 • Lukáš Urban0

Game Pass se rozloučí s dalšími hrami

S pravidelnými přídavky do předplatného přicházejí i čistky v podobě starších titulů. I tentokrát se k poslednímu dni v měsíci bude pakovat šest her, a tak mate poslední dva týdnu na to, abyste si dohráli zapomenuté resty. Pakliže odcházející hru stále hrajete, můžete si ji se slevou 20 % zakoupit. A co že končí? Survival 7 Days to Die, už pomalu zaprášené EA Sports NHL 22 a menší hry Besiege, Loot River, Pikuniku a…

»
16.4.2024 • Lukáš Urban0

Do Game Passu míří NHL 24, Another Crab’s Treasure, Orcs Must Die! 3 a další

Ještě než se počasí definitivně rozmyslí, že pustí teplo do našich domovů, a tak nás vytáhne za alergií rozervaný nos ven, zbyde dostatek času na hraní. To si můžete jako vždy zpříjemnit čerstvou dávkou novinek v předplatném Game Pass, kam se chystají boje, sport, a dokonce i samotná smrt.

»
16.4.2024 • p.a.c.o0

A zase těch 60 FPS…

Blíží se další velká exkluzivita pro Xbox, na kterou se těší zástupy hráčů lačnících po brouzdání psychedelickou pamětí a nejrůznějším problémy – Hellblade 2. Já se přiznám, že pro mě to zas tak velká událost není, protože jsem se nedostal ještě ani k prvnímu dílu, takže se do pokračování hrnout nebudu. Nicméně objevují se první preview a informace o hře, které jsou vesměs velice pozitivní. Tedy až na jednu věc týkající…

»
15.4.2024 • HusekD0

RECENZE: Dragon’s Dogma II

Ani se mi tomu nechce při psaní recenze věřit. První díl Dragon’s Dogma dorazil do našich obchodů před dlouhými dvanácti lety. Tehdy si okamžitě dokázal získat srdce spousty hráčů a ke dnešnímu dni se prodalo téměř osm miliónů kopií. Jednalo se o velmi specifické RPG, za kterým stálo asijské studio Capcom. Svým zpracováním a jedinečným přístupem si získal i západní publikum, čímž se odlišoval od své konkurence. Rok od svého…

»
15.4.2024 • Lukáš Urban0

Goons: Legends & Mayhem posouvají hokej do jiných mezí

Electronic Arts má na kontě nejlepší hokejovou hru současnosti, což je pravda z nouze, nikoliv z kvalitativního hlediska. Nikdo jiný na ledový sport nemá licence, ale to neznamená, že by honění puku po zamrzlé ploše nemohlo přijít v méně formální podobě a možná i se zábavnější hratelností. Protože za lepší osud království se hokejkou běžně nebojuje.

»

Nejčtenější články

15.4.2024 • Lukáš Urban0

Fallout 76 se sadou pro přežití ze seriálového Falloutu

S ohledem na to, že Fallout od Amazonu sbírá pozitivní ohlasy od hráčů i běžných diváků, není divu, že poslední díly úspěšné herní série hlásí příval hráčů. Ti budou určitě proudit i z předplatného Xbox Game Pass Ultimate, kde jsou jedním z benefitů Výhody, přinášející zajímavé prvky do již vydaných a převážně multiplayerových her. To je případ i Falloutu 76, kde si svého hrdinu můžete bleskově vylepšit speciálním balíčkem pro přežití.

»
13.4.2024 • Lukáš Urban0

Recenze: Outcast: A New Beginning

„Bože, ty devadesátky.“ Neříkají si jen milovníci starých časů, ale také herní tvůrci, kteří se stále častěji vrací do dob, kdy byly hry ambicióznější, hrdinové hrdinštější a komunita uzavřenější. Je pravdou, že oblast primitivní akční zábavy vykazovala tehdy kulminaci. Náš svět zachraňoval kde kdo, a tak se často cestovalo daleko za oběžnou dráhu, kde čekala vyspělejší mimozemská civilizace na Jardu od bagru, aby ji zachránil s důvtipem barbara a odhodláním tažné muly. Dotyčný samozřejmě neopomněl rozdávat vtipy na počkání, jejichž tupost vyvažoval šarm demoliční koule a chlapácké jméno řezavé jak lazebníkův vercajk. Stýskalo se vám?

»
12.4.2024 • Lukáš Urban0

Tales of Kenzera: Zau z programu EA Originals se blíží

Kdybychom chtěli být až teatrálně dramatičtí, řekneme, že každá temná síla má svou světlou protiváhu. U Electronic Arts je to program začínajících vývojářů nesoucí název EA Originals, pod nímž v minulosti vyšly hry jako A Way Out, Unravel, It Takes Two či Wild Hearts, Tedy většinou hry bez velkých ambicí, ale s obrovským srdcem. Což by mohlo sedět i na akční plošinovku Tales of Kenzera: Zau.

»
12.4.2024 • Lukáš Urban0

Remnant II brzy obdrží druhé rozšíření

Není to tak dlouho, co se do předplatného Game Pass opět dostal Remnant, tentokrát ve svém druhém vydání. A jelikož jsou tomu už čtyři měsíce, možná máte splněno, a to včetně prvního rozšíření, které jste mohli zakoupit samostatně. Že se vám líbilo? Pak se podívejte, zda můžete postrádat ještě pár kaček, protože dřív než čarodějnice tu bude DLC The Forgotten Kingdom.

»
12.4.2024 • Lukáš Urban0

Next-Gen updatu pro Fallout 4 se dočkáme ještě v dubnu

Svět žije Falloutem. A nejde o nadnesenou frázi. Dlouho očekávaný seriál na Prime Video sklízí nadšené reakce a Bethesda dělá první poslední, aby se o jeho legendární post-apo sérii dozvěděli i medvědi za polárním kruhem. Aktualizace pro Fallout 76, tematické gamepady a v neposlední řadě i bezplatný update Falloutu 4 určený především pro konzole nynější generace. A vy asi správně tušíte, co přinese.

»
12.4.2024 • Lukáš Urban0

Autoři Kingdom Come: Deliverence brzy oznámí novou hru

Otázky, co dělalo poslední léta české studio Warhorse, dostanou brzy odpověď. Vývojářský tým oznámil, že 18. dubna představí svůj nový projekt a zprávu doprovodil obrázkem, který hodně naznačuje anebo možná zcela záměrně klame. Je jezdec na koni jasným teaserem pokračování Kingdom Come? Nabízelo by se to, nicméně momentka klidně může odkazovat jen na název studia a my se příští týden dočkáme vesmírného sci-fi eposu nebo závodní hry s hlemýždi. Minimálně druhá varianta by mohla být v případě tuzemského týmu zajímavým zážitkem.

»
11.4.2024 • Lukáš Urban0

Focus se po čase projel ve Forze Motorsport.

Nová generace Forzy Motorsport možná zase není tak nová, jak bychom si někteří přáli. Zatím, co multiplayerový hráči většinou hlásí pozitivní zážitky, milovníky kariéry celkem úspěšně otravuje umělá inteligence a její nové strojové učení. Ať už patříte mezi tu či onu skupinu, nemůžete si rozhodně stěžovat na špatnou podporu, která o hru pečuje s měsíční pravidelností. Však se podívejte, co vše se od nového roku ve hře změnilo. Že nevíte? Od toho je tu Focus.

»
11.4.2024 • Lukáš Urban0

Sandboxová detektivka Shadows of Doubt oznámena pro konzole

Už i na poli titulů, kde se sází na důvtip a rozum v hrsti začíná být trochu těsno. Jakmile se chopíte role vyšetřovatele, většinou máte jasně daný cíl, cestu a prostředky k úspěšnému vyřešení situace. Jenže to už nestačí, a tak se do proměnných přidává sandboxové prostředí, které je procedurálně generované, všude přístupné a fungující jako jeden velký simulátor lidské společnosti. Variace na stará dobrá osmdesátá léta vám přinese nevšední případy, jejichž řešení je čistě na vaší představivosti. Například společně s oznámením konzolové verze hry byla do předběžného přístupu na Steamu přidána mise The Sharpshooter Assassin, kde je cílem nebezpečný sniper. Ten se ukrývá ve výškových budovách, kam má však přístup jen ta nejvlivnější smetánka. A vy se jí buď pokusíte stát nebo si najdete svou vlastní cestu. Koncept zní zajímavě,  a tak se ho snad dočkáme ještě letos.

»

Poslední videa