Abecední vrah bude odhalen v únoru

Autor: chaosteoryczPublikováno: 12.12.2015, 8:54

Publikováno: 12.12.2015, 8:54

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 2226 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Minulý měsíc studio Microids vydalo první vývojářský deníček, kterým láká na nadcházející detektivku Agatha Christie – The ABC Murdes. Ti tématicky znalejší jistě poznali, že jde o populární příběh z pera nejznámější spisovatelky všech dob, v němž detektiv Hercule Poirot musí vyřešit sérii zločinů spáchaných v abecedním pořadí. Minule jsme nahlédli do hratelnosti a okoukali jsme něco málo z herních mechanismů. A v podobném duchu se bude pokračovat i v dalších dvou deníčcích.

Zákulisní nahlédnutí s pořadovým číslem 2 nám prozradí, že hra je určena pro všechny hráče. Žánroví nováčci dostanou malou berličku v podobě podrobného seznámení s herní mechanikou, zatímco ostřílení mazáci se mohou opájet atmosférou detektivní klasiky. Protože tvůrci chtějí, aby hraní bylo příjemné, nikoliv frustrující, bude možné problematickou část hry přeskočit. Jakkoliv je tato funkce diskutabilní, je důležité vědět, že používat ji nemusíte.

Poslední, třetí deníček věnují autoři celý herním postavám. Při tvorbě hlavního hrdiny byli vzpomenuti všichni představitelé jak seriálových, tak filmových detektivů a dá se říci, že herní Hercule Poirot je kombinací Petera Ustinova a Davida Sucheta, s větším zaměřením na druhého zmíněného. Nejednoho potěší, že na hře pracovali fanoušci literárních děl Agathy Christie, což se kladně odrazuje na výtvarné stránce a můžeme vzít jed na to, že i dabing bude jak se patří.

Hráče, kteří mají načteno, popřípadě nakoukáno, čeká ve hře několik překvapení, včetně alternativních konců, ke kterým mohou vést jejich rozhodnutí. Jestli se vám Vraždy podle abecedy zalíbily, udělejte si v diáři poznámku u 4. února 2016. Hra vyjde s anglickým a francouzským dabingem, přičemž ke štěstí vám budou muset stačit titulky bez české podpory.

 

25. 11. 2015 • tonyskate0

Hercule Poirot a Vraždy podle abecedy v únoru

Studio Microids už loni získalo licenci na detektivky se slavným detektivem Hercule Poirotem, kterého stvořila anglická spisovatelka Agatha Christie, známá také jako Královna zločinu. První hra podle těchto proslulých detektivek bude vycházet z případu The A.B.C. Murders, neboli Vraždy podle abecedy. Vydání se pomalu blíží a tvůrci si tak připravili sérii tří vývojářských deníčků, kdy ten první můžete sledovat níže. Dozvíte se především o hratelnosti a herních mechanismech. Občas například...

»
25. 02. 2015 • tonyskate0

Hercule Poirot a Vraždy podle abecedy na Xbox One

Královna zločinu Agatha Christie a její legendární detektiv Hercule Poirot se toto jaro dočkají svého debutu na konzoli Xbox One. Microids, který stojí za adventurní sérií Syberia, a Anuman Interactive se totiž chystají vydat titul The A.B.C Murders neboli Vraždy podle abecedy. Poirot obdrží dopis od jistého „A.B.C“, který oznamuje vraždu, která bude spáchána. Zločinec vyzývá slavného detektiva, zatímco si pohrává s policií. Níže můžete sledovat upoutávku, která vám odhalí...

»