eFootball 2022 vyjde na konci září

Autor: p.a.c.oPublikováno: 2.9.2021, 19:10

Publikováno: 2.9.2021, 19:10

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2342 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Datum vydání nového fotbalu od Konami, eFootball 2022, je blíž, než se původně mohlo zdát. Vždyť první verze pro majitele PC a konzolí dorazí již na konci tohoto měsíce. Ano, nebude mít všechen plánovaný obsah, na který časem dojde, ale i tak půjde o velice zajímavou zkušenost. Přeci jenom přechod na free to play model bude asi něčím vykoupen a všichni jsme již velice zvědaví, jak se přechod z premium na freemium model nakonec vydaří.

Co se obsahu týče, tak hned po uvedení na náš čeká šest stadionů, kde se budeme moct utkat buď s AI nebo kamarády za jeden z devíti úvodních týmů. Na výběr bude FC Barcelona, FC Bayern München, Juventus, Manchester United, Arsenal FC, SC Corinthians Paulista, CR Flamengo, CA River Plate a São Paulo FC. Nabídka to sice oproti konkurenci není moc široká, ale zase tu jsou velké a známé kluby z celého světa.

Když jsme zmínili hraní s kamarády, tak samozřejmě nebude chybět online složka. Zatím bude možné hrát pouze v rámci jednotlivých generací konzolí, ale jak všichni dobře víme, i toto bude časem vylepšeno, aby nakonec mohl hrát každý s každým. Další větší update je pak v plánu na podzim a zejména jeho prostředním dostaneme ten hlavní obsah, na který se všichni těšíme.

Půjde především o možnost vytvářet vlastní týmy. Jako základ poslouží jeden ze 600 licencovaných týmů, kam následně nabereme trenéra, vybere dresy, stadion a zejména hráče, s čímž následně vyrazíme do světa. K dispozici budou nejrůznější výzvy, turnaje, události a tak dále, jak jsme u tohoto typu her zvyklí. I proto nese hra název eFootball.

Jelikož bude hra k dispozici v základu zdarma, nebude zde chybět monetizační systém. Ten by měl být nastaven tak, aby nebránil v pěkném zážitky ze hry. Rozdělen bude na mince (eFootball Points), které se budou moct dát získat hraním a na mince (eFootball Coins), které se budou kupovat za reálné peníze. Pokud se balanc opravdu podaří a systém bude fér, jistě zavládne spokojenost na obou stranách. Jsme sami už moc zvědaví, jak to nakonec dopadne.

26. 08. 2021 • p.a.c.o0

eFootball ukazuje gameplay

Ještě to nejspíš nějakou chvíli potrvá, než si hráči zvyknou na velkou změnu názvu fotbalu od Konami. Přeci jenom Pro Evolution Soccer tady s námi byl opravdu dlouho a najednou si máme zvykat na značku eFootball. Nicméně to se určitě srovná, tím spíš, když to bude dobrá hra. Jak bude vypadat v chodu si konečně můžeme díky gameplay videu prohlédnout i my. Dočkáme se například větší svobody při práci s míčem....

»
21. 07. 2021 • p.a.c.o0

Oznámen eFootball od Konami

Včera jsme si představili novou tvář pro fotbalovou hru Pro Evolution Soccer, Neymara Jr., abychom se dnes dozvěděli, že Pro Evolution Soccer končí. Respektive končí tato značka, jelikož Konami do budoucna budou používat pouze značku eFootball. Restart série tak vzali opravdu od podlahy, kdy mimo nového enginu, který bude v dalších letech hru pohánět, se mění také prodejní model celé hry. Ta bude od podzimu free to play, což znamená, že...

»