Games with Gold

Autor: waggonPublikováno: 7.5.2015, 9:00

Publikováno: 7.5.2015, 9:00

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 365 článků

Jednou z nejlepších vymožeností Xbox Zlatého (Gold) členství jsou hry zdarma v rámci „Games with Gold“ – každý měsíc hry zdarma. Pokud pravidelně navštěvujete Xboxweb.cz , tak vám žádná hra zdarma neunikne. 

Xbox ONE

Na úvod je třeba říct, že získané hry z tohoto programu vám u ONE zůstanou sice navždy, ale možnost je hrát vyžaduje Zlaté členství, tzn. jestliže členství přerušíte, hry nebudete moci hrát, ale uložené pozice (Save) vám zůstanou a při obnovení Goldu můžete pokračovat tam, kde jste skončili. S příchodem zpětné kompatibility jsme se také dozvěděli velmi příjemnou novinku v podobě toho, že hry zdarma z programu Games with Gold pro X360 (minimálně ty od května 2015) jsou či v nejbližší době budou hratelné i na ONE. To vše znamená, že každý měsíc se můžeme těšit na 4 hry zdarma.  Pro tyto hry ze starší generace platí pravidla popsaná níže.

Stažení, ačkoliv přesnější výraz by byl získání, je velmi jednoduché a můžete jej udělat přes konzoli, či přes web xbox.com (zde NENÍ potřeba mít zadanou platební možnost- Payment Option). Díky tomu, že u ONE již není regionální kódování, nejsou se stahováním problémy.

1Danou hru tedy můžete přidat do své Historie stahování (Download History) ačkoliv ONE ještě nevlastníte. Po zakoupení konzole tak můžete mít již pěknou sbírku her.

Xbox 360

Zde je vaše hra taktéž natrvalo vaše a navíc nevyžaduje Gold členství. Hry jsou rozděleny na 2 skupiny, to znamená, že jsou dostupné vždy od 1. a 16. dne v měsíci (kvůli časovému posunu je to kolem 11hodiny ranní).

Stáhnout je můžete přes konzoli (někdy je nutné hru vyhledat manuálně v sekci Games on Demand) či opět přes web xbox.com (zde je ovšem potřeba mít zadanou platební možnost- Payment option a to kreditní kartu nebo PayPal). Na tomto místě je potřeba zdůraznit, že pokud jste v ČR (respektive máte českou IP adresu) je potřeba mít český Live účet. Pokud máte US/UK účet můžete mít u některých her problém se stažením, díky jinému regionu. To platí především u Games on Demand her (Arkádovky ani DLC nemají region lock). To však lze jednoduše vyřešit migrací do CZ regionu, jenž provedete ve správě vašeho účtu přes možnost „Změna oblasti“. Druhou možností a to složitější je využití VPNky.

Užitečnym odkazem pak určitě bude odkaz na Historii nakupování (Download Purchase) a Frontu stahování (Download Queue).

storage xbox 360

Občas se také některým uživatelům stává, že stahování se samo přeruší. V takovém případě smažte onu stahovanou hru ze Storage (bude označena žlutým trojúhelníkem), vymažte Cache paměť a stáhněte ji znovu (Download Again).

 

  • Monika

    ahojky, jak dlouho se vám stahovali ty formule? 🙂

  • Martina

    Ahoj, neví někdo, jak stáhnu hry, které mám v historii nakupování, ale do konzole se ne a ne stáhnout? V historii mam 31her, ve frontě jednu (ostatní jsem z fronty smazala v domnění,že to bude možná tím, že je plno, ale tak se to nevyřešilo). Včera se mi hry stahovali, ale dnes ne. Poradí někdo? Mám Xbox One a ty hry jsou kompatibilní z X360. Díky