Lords of the Fallen 2 vyjdou již příští rok

Autor: japoPublikováno: 12.1.2021, 16:27

Publikováno: 12.1.2021, 16:27

Sociální sítě

O autorovi

japo

Je autorem 9 článků

Po nějaké době jsme zaznamenali pár novinek ohledně pokračování akčního RPG Lords of the Fallen. Pocházejí jak jinak, než od polského vydavatele CI Games, kteří pro vývoj tohoto titulu minulý rok založili speciální studio Hexworks. Hlavní novinkou je, že plánovaný termín vydání je rok 2022 na next-gen Xbox Series X|S . Jak se zdá, na starší generaci herních konzolí si již nové akční rpgéčko nezahrajete.

Pokud Vám CI Games nic moc neříká, není až tak divu – relativně známými se stali spíše pro svou sérii Sniper Ghost Warrior. Poslední díl Sniper Ghost Warrior Contracts ale již překonal hranici jednoho miliónu prodaných kusů, jak se nezapomněl pochlubit CEO CI Games Marek Tymiński. Zmínil také, že Lords of the Fallen 2 je nejambicióznější projekt, na kterém dosud pracovali. Na jeho předchůdci, který vyšel v roce 2014 pracovalo jiné, německé studio Deck13, které mezitím přešlo pod Focus Home Interactive, pro něž vytvořili dvě pokračování The Surge.

Tymiński zmiňuje, že pokračování má mít podtón temné fantasy ala Dark Souls a nabídnout hráčům zcela přepracovaný bojový systém. Nezbývá než věřit, že pokračování bude mít větší úspěch, než první díl, který sice nebyl úplným propadákem (prodalo se celkem 900 tisíc kopií, zřejmě však včetně masivních slevových akcí na Steamu), ale zároveň si na něj po pár letech těžko někdo vzpomíná. Příliš optimistický vývoj dvojka zatím neměla – nejdříve CI Games úplně restartovali vývoj hry interně a dali ho v roce 2018 na starost externímu studiu Defiant Games – kteří začali úplně od podlahy na Unreal Enginu 4, aby pak minulý rok, stále nespokojeni s výsledkem jejich práce, založili vlastní studio Hexworks, které má kanceláře v Bukurešti a Barceloně.

Vývoj Lords of the Fallen 2 budeme dále sledovat a včas o něm informovat. Zatím bohužel nejsou k dispozici žádné nové pořádné obrazové materiály, ze kterých by se dala práce Hexworks posoudit.