Microsoft představuje Project xCloud

Autor: p.a.c.oPublikováno: 8.10.2018, 16:46

Publikováno: 8.10.2018, 16:46

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 1708 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Na letošní E3 se Microsoft vytasil s prohlášením, že další generace konzolí by mohla mít dvě verze. První bude výkonná konzole tak, jak ji známe dnes, která bude stále vlajkovou lodí firmy. Kdo však nebude chtít investovat do nové konzole, mohl by se spolehnout na streamování obsahu, v tomto případě her, do nějakého zařízení. Dnes streamovací budoucnost získala konkrétnější obrysy, jelikož Microsoft představil Project xCloud, na němž aktuálně celou věc testuje.

Největším nepřítelem streamovacích služeb je samozřejmě internet, respektive infrastruktura pro streamování. Aktuálně firma hlásí datacentra v 54 zemích světa, ale v průběhu příštího roku by chtěli trial verzi spustit ve 140 zemích. Zda mezi nimi bude i ta naše těžko odhadovat, ale vzhledem k počtu zemí to není nereálné. Následná představa je taková, že na svém zařízení, ať je to chytrá televize, tablet či pouhopouhý mobil si zahrajete současné i budoucí herní pecky z konzole Xbox.

U příležitosti představení Project xCloud bylo zveřejněno i video, kde se mimo těch klasických frází „hraní do každé rodiny“, „vidíme v tom budoucnost“ a „každý chce mít možnost si všude zahrát Halo“ objevují i záběry toho, jak to funguje. Lidé tak na mobilu hrají poslední Forzu nebo třeba Sea of Thieves. To, jestli má cenu hrát takovéto hry na úhlopříčce mobilu je věcí jinou. Nicméně služba byla oznámena a my tak můžeme sledovat, jak by to mohlo vypadat, když to obrovská firma s ještě větším kapitálem vezme do ruky a bude chtít nám všem přinést streamované hraní. Na soudy je ještě hodně brzo, ale rozhodně se v komentářích podělte o své pocity z možnosti streamovat AAA tituly do libovolného zařízení a nevlastnit přitom konzoli fyzicky.

 

 • SoulCaliber

  Takže už nie len „Kdekoľvek “ ale aj
  “ Načomkoľvek “ 👍😊

 • Martin Dvořák

  Osobně bych se spokojil, pokud by se do mobilu streamoval zvuk a voicechat.

 • Rado Dračí Bojovník

  chtělo by to mobilní net bez omezení!!!

 • Tex-Calder

  Jako dodatkovou moznost hrani proc ne, ale v zakladu chci konzoli a velkou televizi. Ale uvidime, co noveho tento napad prinese v budoucnu.

 • ReMark3Dcz

  Opet MS ponekud zaspal dobu, nvidia na tom uz jede dobre 4 roky a dalsi sluzby taktez… NEXT 🙂

  • p.a.c.o

   Já jsem si teda nějak nevšiml, že by lidé v mém okolí prodávali PC nebo konzole a kupovali Shield, aby mohli hrát skrze GeForce NOW a další podobné služby. Takže rozhodně nezaspali a navíc budou mít skvělou vlastní infrastrukturu… Nebo se pletu a je to tak rozšířené, až jsem si toho nevšiml?

   • ReMark3Dcz

    no praveze o to neni nijak valny zajem, ale vydelavat to musi. Kazdopadne u ostatnich sluzeb je prave vyhodou multiplatformni moznost hrani, takze lze hrat exkluzivity PC/XO/PS Kazdopadne jako bonus ano, ale kdyz si clovek chce kvalitne zahrat, stejne skonci v pohodli vlastniho obyvaku. Samozrejme ciste muj nazor. Kazdopadne se s tim piplaji stejne dlouho jako se slibovanym Hololens

  • Kdyz MS prisel s cloudem a pomoci hram a vyvojarum, tak se vsichni mohli po***tentovat, že budou muset být stále připojeni. MS tak nuceně celý proces opozdil, ale podle mě se mu velmi věnoval a služba bude prvotridni. MS lze obcas vytknout hodne veci, ale zrovna sluzby a jejich provedeni patri ke spiscce, takze nezbyva nez doufat. Pro me nicmene s ohledem na dostupnost kvalitniho internetu, je to pohled do daleke budoucnosti.