Mrazivý horor Conarium míří na konzole

Autor: chaosteoryczPublikováno: 5.1.2019, 12:03

Publikováno: 5.1.2019, 12:03

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 1983 článků

Hrátky s psychikou, nehostinné prostředí Antarktidy a H. P. Lovecraft jako námět honby za odpověďmi, které jsou ještě děsivější než otázky. Tak by se dal definovat horor studia Zoetrope. Depresivní příběh o skupině vědců, která v bílém pekle zkoumá „hranice přírody“, začíná v kůži Franka Gilmana. Probuzen v divné místnosti vidí divné věci a cítí divné emoce. Má také divné vzpomínky, jejichž obsah se skládá ze smrti, průběhu expedice a skutečnostech, které se jen těžko dají vysvětlit racionální cestou. Rozlousknout, co jsou sny, co vize a co krutá realita, bude vaším úkolem.

Námět hry je čerpán z předlohy V horách šílenství a vy už příští měsíc můžete zjistit, zda se vývojáři drželi psychologického hororu se silnými sci-fi prvky nebo uhnuli jedním z nastavených směrů. Přestože jsme na konzolovou verzi Conarium museli nějaký ten týden čekat, náplastí nám může být větší péče v oblasti optimalizace, která přinesla dva režimy hraní. Xbox One X vás nechá hrát buď při rozlišení 1080p, které podpoří frekvence 60 fps nebo s hodnotou poloviční, avšak s větším rozlišením. Níže se můžete podívat na trailer doprovázející loňské vydání na PC.

 • VencaF

  takovy mix hry Bioshock a filmu The thing

 • Petr J.

  Rozhodně je to můj šálek kávy 🙂 .Budu doufat,že na tu to hru, zde naleznu i recenzi a nedopadne to jako s „exluzivitou“ ASHEN .

  Chápu,že na Xbox One bylo před novým rokem mnoho exkluzivních titulu a proto se na Ashena nedostalo 😀

  Mé hodnocení této hry je 7,5/10 před patchem. Niní 8/10 i když, jsou tam stálé mouchy. Můj první dojem byl rozpačitý, než mě hra ukázala co v ní je.Rozhodně ji mohu doporučit hráčům, co by si chtěli vyzkoušet,žánr her Dark Souls.
  Ashen vás v tom nenechá samotného a dá vám do vínku doprovod v podobě spolubojovníka,když se ho naučíte využívat v konfliktech,tak je hraní zábavou. Přeji všem pěknou zábavu.

 • Piro

  To bude zase na xo v aj a na ps v cz… 🙁

  • Petr J.

   To jako fakt, nebo jen ironie ?