O značce Silent Hill teď bude hodně slyšet

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 20.10.2022, 9:09

Publikováno: 20.10.2022, 9:09

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3205 článků

Třebaže v noci nebyl úplněk, ba nebylo ani spatřeno větší množství padajících hvězd, plnila se přání. A to těm hráčům, jejichž srdce už léta touží po návratu Silent Hillu. Konami to rozjelo ve velkém a v příštích měsících, létech, možná i dekádách, hodlá pravidelně obohacovat hororový žánr. O remaku klasiky Silent Hill 2 jste už slyšeli, ale to je, dá se říct, jen špička ledovce.

Nejvíce informací v tuto chvíli víme o Silent Hill f. I když to nutně neznamená, že by šlo o titul brzkého vydání. Spíše naopak. Děj se bude odehrávat v 60. letech minulého století v Japonsku a má ukázat překrásný, leč velice děsivý svět. To potvrzuje i ukázka, kde se krása květin mění doslova v horor. Na hře pracuje studio NeoBards Entertainment, které je známo spoluprací s Capcomem, kde posledních pět let dělalo na remasterech značek Devil May Cry a Resident Evil. O námět „efka“ se postará spisovatel Ryukishi07 známý romány s nadpřirozenou a kriminální zápletkou.

Podobně tajemný je také Silent Hill: Townfall, který byl oznámen podivnou vysílačkou. O něm vlastně víme ještě méně než v případě výletu do Japonska. Nicméně s ohledem na vydavatele a studio se dá očekávat spíše menší titul zaměřený na příběh a minimalistické herní prvky. Za projektem stojí tým No Code, který můžete znát díky Stories Untold a Observation. O vydání se pak postará Annapurna Interactive. Ani v tomto případě neznáme datum vydání. Dokonce nejsou potvrzeny ani platformy nebo časová exkluzivita určitého výrobce konzolí.

Do třetice Silent Hill a do třetice velká neznámá. Ascension má být interaktivní streamovací série, která spojí fanoušky hororové série, aby pomohli utvořit nový příběh. Zní to zajímavě a ještě zajímavější je množství produkčních týmů. Na titulu pracují hned čtyři týmy, a to Genvid, Behaviour Interactive, Bad Robot Games a dj2 Entertainment. Pokud vás zajímají postřehy vedení jednotlivých týmů, pod oznamovacím trailerem najdete i kratičké rozhovory.

Silent Hill se vrátil mohutný a v plné síle. Otázkou zůstává, nakolik jde jen o „krmení pro fanoušky“ a co z toho jsou hry hmatatelné v blízkém horizontu. Moderní doba nepřeje brzkým oznamováním, protože první data vydání takřka vždy odsunou odklady. Snad není trojice titulů jen na papíře nebo v brzké fázi vývoje.