Otevřený svět Hanwellu pozlobí vaše nervy

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 13.7.2019, 11:38

Publikováno: 13.7.2019, 11:38

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2970 článků

Při pohledu na příští týden to vypadá, že se o novinky v digitálním obchodě asi neporveme. Něco logického, něco plošinovkového a něco divného. Lehkým vybočením je až závěr týdne, kdy se na Xbox podívá horor Welcome to Hanwell. Očekávaný Blair Witch a Man of Medan jsou daleko, a tak by letně znějící titul mohl chvíli zabavit.

Při detailním průzkumu zjistíte, že se hra chlubí otevřeným světem, městem Hanwell. Obytná plocha blízko Londýna byla centrálou pro specializovaný ústav, který bojoval s Anomáliemi. Tak se říkalo potvorám, jejichž původ lze jen odhadovat. Původní místo poslední záchrany však padlo a karty se obrátily. Co bylo útočištěm je nyní semeništěm nadpřirozených jevů, od nichž se okolní svět distancoval.

Welcome to Hanwell je pouze pro jednoho hráče a už to může být trochu problém. Ukázka působí jako mix Silent Hill, Outlast a Evil Within. Akorát že s rozpočtem na demoverzi pixelovky. Celé město má být dostupné, což znamená také budovy či parky. Střelných zbraní ve městě nejspíš příliš nebude, ale postavě evidentně stačí vše, co najde. Ostatně průzkum a přežití jsou hlavní aspekty hry. Pokud hru přeci jen budete chtít zkusit, 19. červenec je váš den.