Ovivo a kouzlo černobílé

Autor: CryLineTPublikováno: 23.6.2019, 11:28

Publikováno: 23.6.2019, 11:28

Sociální sítě

O autorovi

CryLineT

CryLineT

Je autorem 68 článků

Za každou hrou se ukrývá příběh. Taková kronika, kterou píší plány, úspěchy a nezdary. Ale také kolegialita, přátelství, touha a pocit zadostiučinění. Historie logické hry Ovivo začala před pěti léty. Tři lidé, kteří se nikdy předtím nepotkali a neměli zkušenosti s vývojem her, zkusili uspět v petrohradském game jamu. Tak se nazývají akce, kde se týmy kreativců snaží vytvořit herní model v šibeničním časovém horizontu. Nově vzniklý spolek tehdy stvořil Black and White Game. Neobyčejnou logickou hru v obyčejném černobílém zobrazení.

Následovala výhra lokálního game jamu, pozitivní ohlasy okolí a přejmenování na Ovivo. Dvoubarevný svět, ve kterém prim hraje rozdílná gravitace, však existoval jen v základní verzi. Nezkušení autoři potřebovali pomoc s dalším postupem a především finance. Zkusili tak štěstí v soutěži Imagine Cup. Tu Microsoft pořádá pro začínající autory her. První místo přitom nebylo nic jiného než grant na rozvoj projektu. Teď už se story rovná pohádce o chudé dívce, kterak k princi přišla. Tým známý dnes jako Sometimes You vyhrál, projekt dokončil, dostal ho na další platformy a teď se chystá na Xbox One.

Jestli máte rádi šťastné konce, minimalismus a přemýšlivé hry, předobjednejte si Ovivo za 199 Kč. Hra vychází už 3. července.