Port Royale 4 brzy dostane velký update

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 27.11.2020, 8:43

Publikováno: 27.11.2020, 8:43

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2972 článků

Být králem Karibiku není sice nejlehčí, ale je to rozhodně zábava. V recenzi jsme obchodování v koloniálním ráji chválili a nebýt grafické chudosti oproti PC verzi, nebylo by téměř co vytknout. Autoři ale mají jiný názor a pod heslem „vždy je co vylepšit“ připravili bezplatný update, s nímž hra dostane nové herní prvky. Zatím je k mání jen pro počítače, ale brzy by měl dorazit i na konzole. V pěti desítkách vylepšení se ukrývají jak technické záplaty, tak premiérové funkce.

Velice zajímavá je možnost založit vlastní komunitu nebo dokonce národ. Je ovšem zapotřebí dosáhnout nezávislosti, což se evropským velmocím nemusí líbit. Vaše ambice mohou vést až k válečnému stavu a násilnému obsazování přístavů. V tom rozhodně pomohou vylepšené námořní bitvy či blokády. Hráče s temnou duší potěší záškodnická činnost. Jsou libo kobylky požírající konkurenční úrodu? A co takhle uměle vytvořená poptávka po určité surovině? Jen pozor, aby se úmysl neobrátil proti vám.

27. 09. 2020 • Lukáš Urban1

Recenze: Port Royale 4

Některé hry vycházejí v obměněných variantách co rok a jiné na sebe nechávají čekat. Jsou totiž značně specifické, s žánrově omezenými možnostmi a velice úzkým profilem hráčů. A tak vyjdou klidně jednou za generaci, jako budovatelská strategie z dob kolonizace. A přestože si i po osmi letech zachovala svou tvář, je dostatečně ojedinělá, aby vás mohla zajímat.

»