Prison Architect dorazí i na konzole

Autor: p.a.c.oPublikováno: 21.1.2016, 20:44

Publikováno: 21.1.2016, 20:44

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 3191 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Pro všechny milovníky strategií máme skvělou zprávu. Výtečný budovateslko-strategický Prison Architect dorazí i na konzole Xbox One a Xbox 360. Jestli netušíte, oč se jedná, tak vězte, že Prison Architect je hodně komplexní simulátor vězení a všeho dění kolem něj. Vaším úkolem je nejen držet vězně na uzdě, ale snažit se je napravit a něco při tom vydělat. Takhle slovně popsané to vypadá jednoduše, ale praxe je docela jiná a když vám ve věznici vypukne vzpoura, není to žádná sranda.

Navíc oproti PC verzi přinese konzolová verze nějakou tu novinky. Tou první bude mód Prison Warden Mode, v němž bude třeba dohlížet na jednu z předem připravených věznic, takže odpadne plánování a můžete jít rovnou na věc. Druhou novinkou je online World of Wardens, do něhož budou moct hráči dávat své vypiplané věznice a ostatní si budou moci vyzkoušet udržet jejich chod nebo je přivést na okraj zániku. Samozřejmě nebude chybět příběhová kampaň, která slouží zároveň jako tutoriál a nejhranější sandbox mód, v němž se budeme moct vyřádit, co nám jenom bude hrdlo ráčit.

Prison Architect si rozhodně zaslouží vaši pozornost, protože tvůrci z Introversion Software odvedli výtečnou práci a tahle hra je jednoduše skvělá už od doby předčasného přístupu. Jak dopadne konzolový port zatím jisté není, ale po odehrání desítek hodin na PC vám tuto hru můžu s klidným srdcem a za celou redakci vřele doporučit a jsem moc zvědav, jak se Double Eleven s portem poperou. Snad to bude se ctí a i hráči na konzolích si budou užívat po dlouhé době povedenou strategii.