RECENZE: Disney Infinity 2.0 pro Xbox One

Autor: lindros88cze Publikováno: 31.10.2014, 16:22

Publikováno: 31.10.2014, 16:22

Sociální sítě

O autorovi

lindros88cze

lindros88cze

Je autorem 110 článků

Disney loni vydalo velký titul Disney Infinity, který byl jejich odpovědí na Skylanders a je pravda, že asi jako jediní na to mají, protože vlastní nespočet různých značek, jež jsou známy především díky animovaným filmům. Letos jsme se dočkali pokračování, jež se zaměřuje především na superhrdiny z komiksového světa Marvel, což ovšem není jedinými novinkami v Disney Infinity 2.0…

Pro ty, kteří nejsou s Disney Infinity z roku 2013 obeznámeni, jedná se o akční dobrodružnou hru s otevřeným světem a spoustou možností. Oproti jiným hrám je hlavní rozdíl v tom, že potřebujete skutečné figurky, kdy každá je samozřejmě vymodelována podle známých postaviček Disney, abyste za ně mohli hrát. Umístěním figurky, jako je třeba Jack Sparrow z Pirátů z Karibiku či Buzz z Příběhu hraček, na herní základnu, jež je součástí balení, se herní postavička objeví ve hře a můžete za ni hrát.

Kupovat lze také herní sady, které umístěním na herní základnu, zpřístupní herní světy, které můžete zkoumat. Většinou je doprovází i dvě odpovídající figurky v jednom větším balení jakožto série. Jako třeba Piráti z Karibiku, Úžasňákovi, Auta či Příšerky s.r.o. Získáte tak kompletní balení včetně postaviček a jejich světů, úkolů, zkrátka se jedná o kompletní balení. Pro Disney Infinity 2.0 se tvůrci rozhodli zahrnout komiksové superhrdiny, kdy startovní sadu tvoří Avengers (Iron Man, Thor a Black Widow) a k dokoupení je pak Spider-Man a Strážci Galaxie.

Avenger_Thor_1_1398877002

Nesmíme také zapomenout na Power Disky, jež jsou taktéž prodávány samostatně, aby se tak vaše peněženka zapotila. Tyto disky přidávají vlastnosti nebo schopnosti vašim postavám a vašim virtuálním světům ve hře. Například mohou poskytnout vozidla, jako třeba Aladinův kouzelný koberec anebo bonusy, jako jsou schopnosti pro získání více peněž během kampaně atd.

Původní hra zaručeně dokázala okouzlit a především děti nad ní žasnuly, ovšem měla i své chybky. Hratelnost byla trochu omezená, a to i při zkoumání různých herních sad či světů s různými postavami, jež postrádali pestrost a vlastně tak ničím extra nevyčnívali. Zatímco kreativní část hry, v níž mohli hráči postavit své vlastní světy a vlastně i hry, byla sice skvělá, ale také trochu podivná a občas přehnaně komplikovaná, a to jak pro mladší, tak i pro starší hráče.

Disney Infinity 2.0 se zaměřuje na tyto nedostatky. Například se nyní nabízí systém úrovní pro vaše postavy, které přichází s více jak 30 vylepšitelnými schopnostmi a postavy také nyní mají specifické dovednosti. Kapitán Amerika například má útok, v rámci kterého hodí svůj štít a pokud máte tuto dovednost vylepšenou, tak se pak štít může odrážet od nepřátel, a tak zasáhnout větší skupinu nepřátel. Hra vám navíc umožní maximálně vylepšit asi 20 dovedností, takže postavy budou unikátní a na vašem rozhodnutí bude záležet. A co je lepší, že postup vaší postavy je vázán i na skutečnou figurku, nežli na uloženou pozici, takže když si vezmete figurku jinam, tak vám pak vyskočí už vaše unikátní postava. Ti co už mají nasbírané nějak figurky z původní hry, tak se o ně nebojte a budete je moci používat i ve 2.0, a dokonce se postavičky dočkají i menších vylepšení a stromu schopností, i když nenabídnou speciální schopnosti a nebudou tolik animované jako ty nové.

Avenger_IronMan_2_1398876994

Souboje jsou také podstatně a nejenom proto, že jsou součástí hry akční postavičky ze světa Marvel. Nepřátel jsou nyní chytřejší a postupně se stupňuje obtížnost, jež se odvíjí od vašeho postupu hrou a vylepšení vašich postav. Nadále se jedná o směs soubojů zblízka i na dálku, ovšem nyní jsou zajímavější a pestřejší, než předtím, zvláště díky novým specifickým pohybům postav.

Disney Infinity 2.0 působí také jako mnohem větší hra a herní prostředí jsou nyní asi čtyřikrát větší, než oblasti z první hry. Taktéž působí uceleněji a jsou více detailní, a nabízí více aktivit, do kterých se můžete zapojit. Nová sady Marvel taktéž obsahují zajímavé příběhy, a to samé lze říct i o Strážcích Galaxie, jež působí jako řádná plošinovka. Herní sada Avengers, jež je součástí startovní sady (základního balení hry) je sice povedená, ale není natolik strhující a spíše sází na otevřený svět, který ale nedosahuje svého potenciálu. Nicméně sady Spider-Mana a Strážců Galaxie, které jsou k dokoupení, už jsou podstatně lepší a stojí za zvážení.

DonaldDuck_ToyBox_Screens3_1407851171

Editor úrovní neboli Toy Box, jak je nadále nazýván, byl v nové hře taktéž znatelně vylepšen. V první hře byl editor neintuitivní a tudíž frustrující, zvláště při budování mechanismů, což znamenalo vynaložení velkého množství času a trpělivosti, abyste mohli vytvořit svou vlastní mapu tak, jak jste si ji představovali. Součástí nové hry jsou „chytří stavitelé“, kteří vám pomohou zalidnit města, zalesnit prostředí či vytvoří neviditelné bariéry, aby vaše postavy přestali padat z okraje cest či obecně z mapy. Konečně je také k dispozici možnost zpět, tedy možnost vrátit váš krok při stavění.

Finální výsledek je mnohem přístupnější, a jelikož je tahle série především o fantazii a tvořivosti, tak je to vítaná změna, která doufejme, otevře dveře všem hráčům a především online komunitě. Taktéž jsou součástí již vytvořené mini-hry, které nabízejí zcela jinou hratelnosti než samotná hra a mohou vás tak inspirovat a především vám ukázat, čeho všeho jde v Toy Boxu dosáhnout. Například můžete tvořit závodní hry, dungeon z horního pohledu či si uděláte hru ze žánru tower defense.

Video z první hry, ovšem principy se nezměnili

Disney už také oznámilo nové sady, jež budou inspirovány sériemi Rebelka a Lilo & Stich, díky kterým získá hra na délce a zajímavosti. Původní titul byl repetitivní a nenabízel moc pestrosti ve hratelnosti, ovšem nové pokračování má mnohem větší potenciál. To samozřejmě znamená i více předmětů k nakoupení, ale aspoň jsou figurky opravdu pěkné a možná jejich sbírání propadnete, jak se budou hezky vyjímat na poličce.

Aladdin&Jasmine_ToyBox_Screens3_1407404182

Hra samozřejmě není perfektní. Tutoriály jsou nadále trochu matoucí a stále není kladen dostatečně velký důraz na herní editor Toy Box, i když je tentokrát už přístupnější. Některé herní mechanismy jsou ještě také nedotažené, jak například ovládání vozidel a neschází ani grafické chyby, kdy vám postavy projdou skrze objekty anebo se zaseknout v neviditelných částech.

8
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Celkově ale Disney Infinity 2.0 působí mnohem lépe, než původní hra. Prostředí jsou nyní pestřejší a plné akce. Hratelnost se dočkala řádných zlepšení stejně jako samotné postavy, a to nemluvě o možnosti povolit uzdu fantazie v režimu Toy Box. Pro děti se určitě jedná o jasnou volbu a možná i pro vás, pokud fandíte tomuto žánru.
13. 11. 2018 • p.a.c.o0

RECENZE: Super Pixel Racers

Závodníci měli v herním světě vždycky dobrou pozici, protože o závodní hry nikdy nebyla, a stále není, nouze. Výběr je opravdu pestrý a záleží čistě na tom, jaký druh závodů si chceme užít a jakou míru realističnosti očekáváme. Spousta hráčů si jistě ráda odpočine při nějakém arkádovém ježdění, a i v tomto segmentu je naštěstí z čeho vybírat. Další adept pro potenciální zájemce mimo arkádové hratelnosti přihazuje také ingredienci, na níž hráči slyší...

»
10. 11. 2018 • chaosteorycz3

Recenze: The One We Found

Často melu pantem, že dnešní herní produkce vychází s balením dětských plen, dudlíkem a návodem pro nejhloupější z hloupých. Všude samé ukazatele, poznámky a vysvětlivky, přes které v konečném důsledku není pořádně vidět to nejdůležitější. Ano, jsou výjimky, a to většinou z nízkonákladové výroby, s nimiž mozkové závity roztočíte jak Wankelův motor. Do této společnosti patří survival The One We Found, který vedle temné atmosféry nabízí i pořádnou dávku logických překážek.

»
08. 11. 2018 • chaosteorycz3

Recenze: 11-11: Memories Retold

Přestože je nám každý rok prostřednictvím médií připomínáno, že první světová válka nebyla karneval v Riu a že jedno pokračování stačilo, hráči neustále touží vyrážet na fronty. Zde hrdinství bagatelizují na pouhou soutěž v rychlejší střelbě a přesnějším oku, aniž by si často uvědomovali, že jejich vrstevníci pokládali život navzdory přesvědčení, navzdory osobním sympatiím. Naštěstí herní svět není jen Call of Duty nebo Battlefield, ale také nezávislá tvorba, která tyto příběhy vypráví...

»
07. 11. 2018 • p.a.c.o3

RECENZE: Kingdom Come: Deliverence – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon

Recenze od naší čtenářky a hráčky Naifa86, děkujeme 😉 Vydání nového DLC hry Kingdom Come: Deliverance, které nese název The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon (Milostná dobrodružství bodrého rytíře Jana Ptáčka), připomínalo ráno po velmi vydařeném mejdanu. Jindra si totiž notnou část příběhu, který prožil při plnění úkolu pro pana Jana Ptáčka, nepamatoval. Herní doba se tak mnohdy zkrátila na cca 2 hodiny, což uznávám, není mnoho. Také se...

»
06. 11. 2018 • chaosteorycz2

Recenze: Tyler: Model 005

Kdo nechtěl mít v devadesátých letech vlastního „Johnnyho Pětku“, byl buď stále ještě pouhou součástí genetického materiálu nebo měl v občance příliš mnoho roků, aby to přiznal. Sympatický robot, kterého zásah blesku přivedl k životu, postupně objevoval lidský svět, a přitom získával informace o své minulosti. A podobný osud má i Tyler, malý robůtek, jehož příběh začíná roku 1955. Shodou okolností za vše opět může nepříznivé počasí.

»
05. 11. 2018 • p.a.c.o10

RECENZE: Red Dead Redemption 2

Musím se přiznat, že jenom na malé procento her se před vydáním těším tolik, jako jsem to měl před příchodem druhého dílu westernové série Red Dead Redemption (dále RDR2). Důvodů, proč jsem se tolik těšil, bylo hned několik. Za prvé, Rockstar vydávají své hry ve velkých časových rozestupech (například mezi RDR1 a RDR2 je časový rozdíl 8 let), takže každá další hra je velkou událostí. Za druhé je to potom...

»
03. 11. 2018 • chaosteorycz1

Recenze: Call of Cthulhu

Lidská mysl a její představivost jsou velmi mocná zbraň. Dokáží tvořit, ale stejně dobře i ničit. Jedněm můžou v určitou chvíli pomoci, aby druhým o pár sekund s radostí škodily. Jsou základním kamenem jakéhokoliv projektu a posledním kotevním bodem lidské osobnosti. A když se “porouchají“, zavedou naši duši do míst, odkud už není návratu. Pak se noční můry stávají skutečností a skutečnost jen bláhovým snem zlomeného chudáka. Vítejte ve světě Howarda Phillipse...

»
28. 10. 2018 • chaosteorycz0

Recenze: Spintires: MudRunner – American Wilds

Jak tráví čas bratranec Ivan, když zrovna nekoštuje nové zásoby domácího destilátu, už víme. Ruská příroda nám před dávnější dobou výrazně připomněla, že sebelepší stroj je tak dobrý, jak zkušený je jeho řidič. Teď je čas nakouknout do pracovní směny strýčka Boba. I on si podniká obklopený divočinou, jen na opačném konci planety a s mnohem lepším obsahem garáže. Na rozdíl od ruského kolegy, on popíjí archivní Tennessee whiskey a koně...

»