RECENZE: Disney Infinity 2.0 pro Xbox One

Autor: lindros88cze Publikováno: 31.10.2014, 16:22

Publikováno: 31.10.2014, 16:22

Sociální sítě

O autorovi

lindros88cze

lindros88cze

Je autorem 112 článků

Disney loni vydalo velký titul Disney Infinity, který byl jejich odpovědí na Skylanders a je pravda, že asi jako jediní na to mají, protože vlastní nespočet různých značek, jež jsou známy především díky animovaným filmům. Letos jsme se dočkali pokračování, jež se zaměřuje především na superhrdiny z komiksového světa Marvel, což ovšem není jedinými novinkami v Disney Infinity 2.0…

Pro ty, kteří nejsou s Disney Infinity z roku 2013 obeznámeni, jedná se o akční dobrodružnou hru s otevřeným světem a spoustou možností. Oproti jiným hrám je hlavní rozdíl v tom, že potřebujete skutečné figurky, kdy každá je samozřejmě vymodelována podle známých postaviček Disney, abyste za ně mohli hrát. Umístěním figurky, jako je třeba Jack Sparrow z Pirátů z Karibiku či Buzz z Příběhu hraček, na herní základnu, jež je součástí balení, se herní postavička objeví ve hře a můžete za ni hrát.

Kupovat lze také herní sady, které umístěním na herní základnu, zpřístupní herní světy, které můžete zkoumat. Většinou je doprovází i dvě odpovídající figurky v jednom větším balení jakožto série. Jako třeba Piráti z Karibiku, Úžasňákovi, Auta či Příšerky s.r.o. Získáte tak kompletní balení včetně postaviček a jejich světů, úkolů, zkrátka se jedná o kompletní balení. Pro Disney Infinity 2.0 se tvůrci rozhodli zahrnout komiksové superhrdiny, kdy startovní sadu tvoří Avengers (Iron Man, Thor a Black Widow) a k dokoupení je pak Spider-Man a Strážci Galaxie.

Avenger_Thor_1_1398877002

Nesmíme také zapomenout na Power Disky, jež jsou taktéž prodávány samostatně, aby se tak vaše peněženka zapotila. Tyto disky přidávají vlastnosti nebo schopnosti vašim postavám a vašim virtuálním světům ve hře. Například mohou poskytnout vozidla, jako třeba Aladinův kouzelný koberec anebo bonusy, jako jsou schopnosti pro získání více peněž během kampaně atd.

Původní hra zaručeně dokázala okouzlit a především děti nad ní žasnuly, ovšem měla i své chybky. Hratelnost byla trochu omezená, a to i při zkoumání různých herních sad či světů s různými postavami, jež postrádali pestrost a vlastně tak ničím extra nevyčnívali. Zatímco kreativní část hry, v níž mohli hráči postavit své vlastní světy a vlastně i hry, byla sice skvělá, ale také trochu podivná a občas přehnaně komplikovaná, a to jak pro mladší, tak i pro starší hráče.

Disney Infinity 2.0 se zaměřuje na tyto nedostatky. Například se nyní nabízí systém úrovní pro vaše postavy, které přichází s více jak 30 vylepšitelnými schopnostmi a postavy také nyní mají specifické dovednosti. Kapitán Amerika například má útok, v rámci kterého hodí svůj štít a pokud máte tuto dovednost vylepšenou, tak se pak štít může odrážet od nepřátel, a tak zasáhnout větší skupinu nepřátel. Hra vám navíc umožní maximálně vylepšit asi 20 dovedností, takže postavy budou unikátní a na vašem rozhodnutí bude záležet. A co je lepší, že postup vaší postavy je vázán i na skutečnou figurku, nežli na uloženou pozici, takže když si vezmete figurku jinam, tak vám pak vyskočí už vaše unikátní postava. Ti co už mají nasbírané nějak figurky z původní hry, tak se o ně nebojte a budete je moci používat i ve 2.0, a dokonce se postavičky dočkají i menších vylepšení a stromu schopností, i když nenabídnou speciální schopnosti a nebudou tolik animované jako ty nové.

Avenger_IronMan_2_1398876994

Souboje jsou také podstatně a nejenom proto, že jsou součástí hry akční postavičky ze světa Marvel. Nepřátel jsou nyní chytřejší a postupně se stupňuje obtížnost, jež se odvíjí od vašeho postupu hrou a vylepšení vašich postav. Nadále se jedná o směs soubojů zblízka i na dálku, ovšem nyní jsou zajímavější a pestřejší, než předtím, zvláště díky novým specifickým pohybům postav.

Disney Infinity 2.0 působí také jako mnohem větší hra a herní prostředí jsou nyní asi čtyřikrát větší, než oblasti z první hry. Taktéž působí uceleněji a jsou více detailní, a nabízí více aktivit, do kterých se můžete zapojit. Nová sady Marvel taktéž obsahují zajímavé příběhy, a to samé lze říct i o Strážcích Galaxie, jež působí jako řádná plošinovka. Herní sada Avengers, jež je součástí startovní sady (základního balení hry) je sice povedená, ale není natolik strhující a spíše sází na otevřený svět, který ale nedosahuje svého potenciálu. Nicméně sady Spider-Mana a Strážců Galaxie, které jsou k dokoupení, už jsou podstatně lepší a stojí za zvážení.

DonaldDuck_ToyBox_Screens3_1407851171

Editor úrovní neboli Toy Box, jak je nadále nazýván, byl v nové hře taktéž znatelně vylepšen. V první hře byl editor neintuitivní a tudíž frustrující, zvláště při budování mechanismů, což znamenalo vynaložení velkého množství času a trpělivosti, abyste mohli vytvořit svou vlastní mapu tak, jak jste si ji představovali. Součástí nové hry jsou „chytří stavitelé“, kteří vám pomohou zalidnit města, zalesnit prostředí či vytvoří neviditelné bariéry, aby vaše postavy přestali padat z okraje cest či obecně z mapy. Konečně je také k dispozici možnost zpět, tedy možnost vrátit váš krok při stavění.

Finální výsledek je mnohem přístupnější, a jelikož je tahle série především o fantazii a tvořivosti, tak je to vítaná změna, která doufejme, otevře dveře všem hráčům a především online komunitě. Taktéž jsou součástí již vytvořené mini-hry, které nabízejí zcela jinou hratelnosti než samotná hra a mohou vás tak inspirovat a především vám ukázat, čeho všeho jde v Toy Boxu dosáhnout. Například můžete tvořit závodní hry, dungeon z horního pohledu či si uděláte hru ze žánru tower defense.

Video z první hry, ovšem principy se nezměnili

Disney už také oznámilo nové sady, jež budou inspirovány sériemi Rebelka a Lilo & Stich, díky kterým získá hra na délce a zajímavosti. Původní titul byl repetitivní a nenabízel moc pestrosti ve hratelnosti, ovšem nové pokračování má mnohem větší potenciál. To samozřejmě znamená i více předmětů k nakoupení, ale aspoň jsou figurky opravdu pěkné a možná jejich sbírání propadnete, jak se budou hezky vyjímat na poličce.

Aladdin&Jasmine_ToyBox_Screens3_1407404182

Hra samozřejmě není perfektní. Tutoriály jsou nadále trochu matoucí a stále není kladen dostatečně velký důraz na herní editor Toy Box, i když je tentokrát už přístupnější. Některé herní mechanismy jsou ještě také nedotažené, jak například ovládání vozidel a neschází ani grafické chyby, kdy vám postavy projdou skrze objekty anebo se zaseknout v neviditelných částech.

8
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Celkově ale Disney Infinity 2.0 působí mnohem lépe, než původní hra. Prostředí jsou nyní pestřejší a plné akce. Hratelnost se dočkala řádných zlepšení stejně jako samotné postavy, a to nemluvě o možnosti povolit uzdu fantazie v režimu Toy Box. Pro děti se určitě jedná o jasnou volbu a možná i pro vás, pokud fandíte tomuto žánru.
18. 01. 2019 • p.a.c.o2

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown

Nejdříve chtěl člověk umět létat jako pták, aby se mohl vydat do oblak. Přes balóny a první letadla jsme se dostali až k dnešním moderním strojům, jejichž bojové a letové vlastnosti jsou úžasné. O to smutnější je fakt, že her s leteckou tématikou je jako šafránu. Přitom hlad po tomto žánru rozhodně je, takže každá další oznámená hra je očekávána nemalou enklávou virtuálních pilotů, kteří jenom čekají, až budou moct usednout do...

»
14. 12. 2018 • lindros88cze0

RECENZE: The Council

Od doby, kdy studio Telltale Games přišlo s vydáním příběhových her po epizodách, jsme se dočkali mnoho her, které se této konkrétní receptury držely. Nicméně jak už dnes víme, je třeba určitá opatrnost a zbytečně to s projekty nepřehánět, abyste neskončily právě jako pionýři z Telltale, ačkoliv tam za to mohlo neschopné vedení. Každopádně dnes se podíváme na zoubek mysteriózní epizodické adventuře The Council, která se konečně dočkala závěrečné epizody a my si...

»
12. 12. 2018 • p.a.c.o0

RECENZE: Just Cause 4

Otevřené světy nabízejí nespočet možností, jak nám přinést různorodá dobrodružství a nejspíš i proto jsou v dnešní době tak populární. I já se do těchto světů rád vydávám, ale je tu jeden z nich, který se svou nekonečnou akcí tak trochu vymyká všem ostatním. Série Just Cause na to jde cestou výbuchů, bláznivostí a světem, v němž se můžeme vydat, kam nás jenom napadne a vyzkoušet, co všechno v něm je možné, byť je...

»
08. 12. 2018 • chaosteorycz1

Recenze: Jagged Alliance: Rage!

Vytahovat na světlo staré značky je stejně moderní, jako nosit brýle a kšandy po dědovi a hrát si na hipstera. Dle hesla: „Když to nejde zremasterovat, udělej další díl“, dostáváme opětovně série, jejichž existence byla už dávno součástí minulosti. A zcela právem, protože v posledních podobách dokázaly sami sebe dostat do slepé uličky.

»
04. 12. 2018 • p.a.c.o0

RECENZE: RIDE 3

Vývojáři z italského studia Milestone mají mezi hráči již nějaké to jméno, protože stojí za celou řadou známých značek. Jejich kvalita je sice velice rozporuplná, ale když řeknu, že se jedná o lehce nadprůměrné tituly, nejspíš to přesně vystihne jejich status. Ne každé studio je schopné chrlit hry stejným tempem, jako to dělají právě Milestone a ještě u nich zajistit nějakou kvalitu. Vždyť jenom letos jsme od nich již dostali tři...

»
30. 11. 2018 • p.a.c.o3

RECENZE: Battlefield V

První a druhá světová válka jsou oblíbená témata pro herní zpracování, na která se dá pohlížet z několika úhlů. Nejpočetnější zpracování mají na svědomí střílečky, kam se tyto ozbrojené konflikty našich dějin hodí asi nejvíce. Jeden čas byla děsně „cool“, až hráči začali být přejedeni touto tématikou a vývojáři naštěstí posunuli válku do moderní doby. Já sám si nejsem jist, zda jsem již zapomněl na všechny druhoválečné hry, abych byl nadšený...

»
29. 11. 2018 • chaosteorycz4

Recenze: Darksiders III

Je jedno, jak moc se snažíte změnit osud. Pokud se tak má stát, stane se. Bláboly kartářky uzené v mlžném oparu levného kuřiva neberte na lehkou váhu, protože něco málo na nich bude. Nevěříte? Co Sarah Connorová a oddalování soudného dne? Nebo Glum, jehož osud byl navěky spojen s prstenem? A co nastolení rovnováhy na bojišti, kterému andělé a démoni říkají Země? Téma jak vystřižené pro Roberta Langdona nebo Constantina, mají v tomto...

»
26. 11. 2018 • chaosteorycz0

Recenze: Achtung! Cthulhu Tactics

Kdykoliv se Němci zapletou s okultismem, smrdí to sírou nebo pořádně nevrlými démony. Že byl Hitler přinejmenším fascinován magií a vším, co by mohlo z onoho či jiného světa pomoci jeho armádě k vyhraní války, je známým faktem. Však spousta her, filmů a komiksů s tímto motivem pracuje. Jenže co kdyby Lovecraft nebyl jen skvělý fantasta, ale také spisovatel popisující skutečný kult a reálná monstra? Pak by válečné fronty možná páchly rybinou.

»