Recenze: Immortal Redneck

Autor: chaosteorycz Publikováno: 6.3.2018, 16:15

Publikováno: 6.3.2018, 16:15

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 1697 článků

Rádi vzpomínáme na hry z 90. let. Na ty tituly, které ještě dnes skloňujeme, když chceme vypíchnout legendárnost toho či onoho projektu. Tehdy, když ještě pojem hráč bylo synonymem podivína, který leze z pokoje jen v případě, že vypadnou pojistky, byly všechny naprostými novinkami. Ždímali z tehdejších strojů maximum a zároveň posouvali žánry do nových mezí. To nostalgie, ta mrcha zpropadená, dává dnešním vývojářům možnost rýžovat na remasterech. A to i takových, na nichž nebylo za dvacet let téměř sáhnuto. Nechci na nikoho ukazovat, ale to on, nedávno vydaný Turok by měl být odstrašujícím případem. Přitom stačí málo a na prověřených principech může vyjít temperamentní hra s naprosto pitomou zápletkou.

Ne, vážně. Nebo máte nějaké rozumné vysvětlení, jak se z vidláka toužícího vidět egyptské památky stane mumie s kvérem v ruce? No, protože studio Crema to tak potřebovalo a víc vědět nemusíte. Také vás nemusí zajímat, proč se dotyčný nebožák probouzí v hrobce uprostřed údolí, kde ho obklopují tři pyramidy. Důležitý moment přichází až v době zjištění, že zatímco faraóni měli na poslední cestu kanopy a bohatství, vy máte brokovnici, pistoli a pár štanglí dynamitu. Jelikož cesty vedou jen do pyramid, je jasné, že vás nečeká soukromá prohlídka po místech posledního odpočinku egyptských vládců.

Immortal Redneck není ničím jiným, než modernější variací na stařičký Doom nebo Quake. Každá pyramida má několik pater, kdežto vaším úkolem je vyšplhat se až nahoru a zabít hlavního bosse. Celá stavba, skládající se z nepřeberného množství místností, je protkána téměř čtyřmi desítkami nepřátel a jedním menším „šéfem“. Autoři respektují jehlanovitý tvar, tudíž základnu tvoří nejvíce místností. Jsou náhodně poskládány a není výjimkou, že z nich vede vícero cest. Nemyslete si, že vezmete do zaječích, jakmile se na vás vyřítí větší množství protivníků, než jste čekali. Východy se odemykají až po likvidaci všech žab, hrobek, hadů, lebek, válečníků a jiných překážek, které zprvu s Egyptem snad ani nesouvisí.

V rámci tvůrčích možností jsou levely nápadité a nepostrádají atmosféru. Potřebné zpestření obstarávají Skill Rooms, kde jde střelba stranou. Místo ní přichází na řadu něco málo z plošinovek a nástrahy toužící vás upéct či naporcovat. Zdá se to všechno primitivně jednoduché a pokud jste dodnes přeborníky v FPS žánru, asi vám hra na moc dlouho nevydrží, ale všichni ostatní velice rychle skončí zpátky v hrobce. Hra je záměrně dělána stylem jdu-zemřu-vylepším-opakuji, a tak do té doby, dokud vrchol pyramidy nepadne. Proto postavě po zabití zůstávají všechny nasbírané cennosti, to aby je mohla ve stromě dovedností utratit za vylepšení zvyšující zdraví, rychlost nebo průraznost. Speciálními položkami jsou bohové, kteří vám mohou propůjčit zbraně a taktéž speciální schopnosti.

Je celkem milé vidět Amunet, jak mezi její oblíbené zbraně patří SMG, vrhací nože a útočná puška, když Thoth nedá ani ránu bez energetických zbraní. Každý bůh má rozdílné statistiky, takže to není jen o tom, jaký typ zbraní vám vyhovuje, ale i o stylu hraní. Nicméně na hledání máte času, kolik jen potřebujete a mě bavilo jít si na jistou smrt jen proto, že potřebuji více zlata na dalšího člena božstva. Hra má dobré tempo, duší dobře odkazuje na 90. léta a nepotřebuje přitom parazitovat na úspěšné značce. Jediný problém tak vidím v tom, že pro část hráčů půjde o „prázdnou“ egyptskou kryptu s přehnanou obtížností, zatímco jiní Immortal Redneckem proletí jak tajfun.

Titul vám nedá nic zadarmo a na nějaké berličky nebo automatické doplňování zdraví zapomeňte. Co nepopadá z protivníků, to nemáte. Ani munice se nepočítá na tuny, takže bezhlavou palbou docílíte jedině toho, že zbraně budou vhodné leda tak k vrhu. Není to výtka, to chraň Anup, ale jen upozornění pro ty, kteří si pod arkádovou střílečkou představí krvák, při němž se nehnou z místa a nedají ruku ze spouště. Fakt je ale ten, že po dohrání, respektive dobytí třech pyramid, nemá hra už absolutně nic, čím by zaujala. Umožní vám sice vylepšovat skóre v nekonečné pyramidě, příliš zábavné to však není.

Mimo řečené vlastně není hře co vytknout. Grafikou sice nevybočuje, ale ani neuráží. Odladění je na dobré úrovni a za svoje peníze dostanete přesně to, co Xbox Store slibuje. Pokud bych přeci jen jednu věc mohl změnit, volil bych bohatější soundtrack. Ten aktuální je trochu nevýrazný a nejde příliš na ruku dění na obrazovce. Nejdůležitější ovšem je, že máte chuť se k hraní vrátit.

8
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivost

Verdikt

Hledáte-li svižnou střílečku z vlastního pohledu, která vám dá vzpomenout na minulé dekády, už jinam nechoďte. V Crema jdou na to od lesa a typickou koridorovku prodávají v egyptském kabátu, za přispění mytologických bohů. Že si otestujete postřeh, mušku a krátkodobé plánování je jistá věc, zabrat ale dostane i vaše trpělivost. Hodnocení nakonec sráží jen fakt, že by Immortal Redneck zasloužil pompéznější závěr a důmyslnější náplň po dohrání než jen vylepšování statistik. Zrovna čištění pyramid by režim více hráčů slušel.
  • SoulCaliber

    Ešte jedno slovo “ Ziggurat „

23. 09. 2018 • chaosteorycz1

Recenze: Wenjia

Za porostem hustým, že by se dal kácet, jsou zbytky dávných památek. Nežije v nich zlý obr, ba ani zakletá princezna. Jsou pomyslnou hranicí příbytku bílého tvora, jehož dobré srdce čeká chrabrá budoucnost. Lesnaté království je totiž posledním útočištěm, kde ještě nepáchá ničivé škody zlá síla. Už tušíte? Ale žádný Falko, tohle přeci není Nekonečný příběh. Také ne, Křemílek s Vochomůrkou mají jinou směrovačku. Že by tedy Ori? Řekněme, že to už...

»
22. 09. 2018 • p.a.c.o0

RECENZE: NBA 2K19

Sportovní nadšenci mají po herní stránce rozhodně z čeho vybírat a záleží jenom na preferencích každého hráče, jaký sport nebo sporty má rád. Výhodou virtuálního sportování je fakt, že člověk může i nadále pěstovat pivní břich a nemusí se bát, že by dělal nějaké pohyby či akce, díky nimž by o něj přišel. Navíc se za sportem může vydat za jakéhokoli venkovního počasí a samotné pořízení her vyjde ve výsledku levněji,...

»
20. 09. 2018 • tonyskate1

RECENZE: My Brother Rabbit

Adventur není nikdy dost. Tohoto hesla se držíme už řadu let. Přesto se ale stále méně vyskytují tradiční point-and-click adventury a nahrazují je jejich akčnější či logičtější variance. My Brother Rabbit z obrázků působí jako point-and-click záležitost, ovšem jedná se jen o chytrý kabátek, pod kterým se skrývá klasická hledačka.

»
19. 09. 2018 • chaosteorycz10

Recenze: Super Street: The Game

Občas se na hru těšíte, třebaže v nitru tušíte, že vás při vydání čeká čelní náraz do betonového pilíře. Ale naděje umírá poslední. I tým s malým počtem členů, malým rozpočtem a malými tvůrčími možnostmi může vytvořit dílo, které hrdě zvedne vhozenou rukavici, kolem níž všichni kráčí s odstupem. Rukavice ovšem nesmí být boxerská a vylitá olovem.

»
16. 09. 2018 • tonyskate7

RECENZE: Shadow of the Tomb Raider

Očekávané ukončení trilogie novodobé Lary se konečně dostalo do našich rukou. Je ovšem tak velkolepé jak se nám tvůrci a vydavatel během výrazné kampaně snažili namluvit? O tom se více dočtete v naší recenzi, ale rozhodně jsme se opět dočkali parádního dobrodružství.

»
15. 09. 2018 • chaosteorycz1

Recenze: Immortal: Unchained

Do rezavé mačety už taky. Už to tam skoro bylo. Chybělo méně, než by se do hlavně pistole vešlo a ta třímetrová reklama na steroidy by padla jak nepoužívaný komín. Hodina usilovné práce se právě stala smutnou vzpomínkou a já nemám nic. Jak si teď vylepším vybavení, když jsem všechno nechal na místě smrti? Saprlot, tohle by se slušným lidem dělat nemělo. No nic, když to zkusím ještě jednou, nic...

»
15. 09. 2018 • p.a.c.o1

RECENZE: The Golf Club 2019 featuring PGA TOUR

Letošní sucho v průběhu léta jistě zaznamenal každý a celá řada lidí z něj neměla radost. Mezi tyto jedince bych zařadil i správce golfových hřišť, kteří se museli, mimo útoků syslů na hřiště, vypořádat i se suchem. Udržet bezchybný green nebo farway nebylo jistě snadné, ještě že plevelu kolem hřiště, nebo písku v písečných pastích je to úplně jedno. Ono sucho by se dalo krásně vztáhnout i na hry s golfovou tématikou, kterých poslední...

»
14. 09. 2018 • DandyCZE4

RECENZE NHL 19

Venku je dneska zataženo a prší, snad nám ten led neroztaje. Starosti v letošním díle NHL 19 můžete mít různé, ale všichni jsme zvědaví, jak se to hraje. A od toho je tady moje recenze, jež vám prozradí, jak si tento ročník stojí v očích hokejového maniaka, který nevynechal žádný díl od jeho prvního vydání v době mamutů. Série NHL v posledních letech čelila oprávněné kritice, že herní engine je stále stejný a že...

»