RECENZE: Just Dance 2022

Autor: SeedarCZ Publikováno: 14.11.2021, 18:57

Publikováno: 14.11.2021, 18:57

Sociální sítě

O autorovi

SeedarCZ

SeedarCZ

Je autorem 23 článků

Série Just Dance od Ubisoftu, je asi poslední mohykán her s pohybovou aktivitou, které na konzolích máme. Co nás čeká letos?

Na Xboxu Series S jsem hru s pohybovým senzorem prozatím nezkoušel a první otázka, která mě napadla při instalaci tohoto titulu byla, jak to vlastně celé funguje? Kinect nám už Microsoft nedovolil a vývojáři se chytili asi jediného stébla co se nabízelo. A tím je samozřejmě smartphone. Nebudu chodit kolem horké kaše, po prvním testovacím songu jsem už tuhle otázku hodil za hlavu. Funguje to stejně dobře, ne-li ještě lépe než hraní s kinectem na Xbox One. Nakonec, ovládání s telefonem je dostupné už poměrně dlouho a na vychytání chyb měl vývojář dostatek času. Já dnes hrál s mobilem poprvé, a jsem bez nadsázky nadšený, jak dobře snímání pohybu funguje i bez kamery.

Srovnávat hry s Kinectem na Xbox 360 ale nelze, na ty budeme asi s láskou vzpomínat ještě dlouho.

Takže se nemusíte bát, Just Dance tady s námi jistě ještě nějakou dobu vydrží a své příznivce zásobuje opravdu slušnou zásobou hudby už v základním balíčku. Napočítal jsem něco přes 40 skladeb bez nutnosti cokoli dokupovat, což hodnotím jako dostatečnou porci.

My postarší zde nalezneme i hity minulého století 🙂

Zábavu si zde nalezne každý s chutí trochu protáhnout své ochablé svalstvo od sezení v křesle :)) zde ovšem, více než u jiných her platí, čím víc lidí, tím větší zábava. Tancovat sólo je vcelku o ničem, ikdyž je to v multiplayeru (vyzkoušeno :D).

Pořád tady ale máme skvělou službu, zvanou Just Dance Unlimited. Předplatné, které za velmi příznivou cenu nabídne více než 700 skladeb ke hraní. Pokud vás tedy tento typ zábavy doma baví, jedná se rozhodně o službu, kterou nesmíte vynechat. Navíc, je k dispozici na vyzkoušení na první měsíc zdarma. Licence na hudbu něco stojí, a tyto částky jsou opravdu více než fér.

Asi jedinou novinkou ve hře je režim Sweat. Jakýsi doplněk, jež na základě vaší fyzické aktivity spočítá spálené kalorie, nakonec proč ne. Pokud tuto hru používáte jako náhradu za například posilovnu, tuto variantu ve hře nejspíš uvítáte. Mě osobně ale kalorie příliš netrápí takže tento režim nejspíše nikdy nezapnu.

World Dance Floor (v překladu světové taneční pódium), je pak režim pro více hráčů, který je sice vyřešený elegantně a nějakou tu zábavu nabídne. Nicméně jsou zde rezervy, které by se daly zaplnit a mulťák by se dal určitě pojmout lepším způsobem. Zatančit si tři songy a podle dosaženého skóre určit vítěze není zrovna nápaditý styl, obzvlášť, když je to jediný online režim. Zde by se dalo určitě vymyslet něco navíc. Třeba příští rok 🙂

Nalezneme zde i playlist pro nejmenší tanečníky, kde je hudba samozřejmě pro ty mladší (ovšem nejen pro ně, pozn.red.). Zde ovšem bez Unlimited příliš zábavy nenaleznete. Pokud si ale toto rozšíření pořídíte, je výběr podstatně větší. A režim shuffle a.k.a. tančení nonstop, je zde naprosto geniální.

I tak ale jediným důvodem ke koupi nového dílu, stejně jako u těch předchozích, je aktualizace knihovny skladeb. Hratelnost zůstává stejná, nebo řekněme stejně skvělá jako předchozí roky. Této sérii by slušely spíše každoroční updaty o nové skladby, případně skladby dokupovat jako DLC. Částečně tento problém řeší služba Unlimited, doufejme že je to první krok správným směrem a dočkáme se jakési finální verze Just Dance, která bude poslední a pravidelně aktualizována o nejnovější hity. Tento titul si to rozhodně zaslouží.

8
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Nový díl série je opět skvělý, s opravdu nádherně zpracovaným vizuálem skladeb, skvěle technicky zvládnutým snímáním pohybu s velkým obsahem songů. Komunita této hry je taky dostatečná, ve hře pro více hráčů tak vždy najdete novou motivaci. Jako možnost pro domácí zábavu při pořádání vánoční párty (přece jen, z toho všeho cukroví je třeba se vypotit) je to to nejlepší, co aktuálně konzole nabízejí. Také se může jednat o elegegantní způsob, jak zabavit děti a odpočinout si. Ročník 2022 tak ničím nezklamal, ale také s ničím novým opět nepřišel.
obsahchybí mi české písničky
snadné ovládání playlist pro děti je bez Unlimited poměrně chudý
působivý vizuál skladeb takřka žádné změny oproti předchozím dílům co se způsobu hraní týče
zábavný multiplayer
nekonečná zábava pro všechny věkové kategorie
03. 10. 2022 • DandyCZE0

RECENZE: Construction Simulator 2022

Jsem rád, že vám mohu představit výtečnou budovatelskou hru v které budete mít možnost nasednou skoro do všeho, co se točí kolem stavebnictví a vytvořit úžasné stavby, ale hezky popořádku.

»
27. 09. 2022 • p.a.c.o0

RECENZE: XIII

Herní průmysl prožívá zajímavé období. Na jednu stranu se mu neskutečně daří, co se financí týče. Zisky rostou, prodeje her také a stejně tak se zvětšuje herní komunita. Na druhou stranu je stále častější, že v době vydání hry dostaneme nedodělaný produkt, na kterém vývojáři musejí minimálně další rok pracovat, abychom dostali očekávanou kvalitu. A k tomu je tady záplava nejrůznějších remaků. Už jsem si říkal, že tato mánie bude mít sestupnou...

»
22. 09. 2022 • Lukáš Urban0

Recenze: Destroy All Humans! 2 – Reprobed

Co se stane s mimozemšťanem po invazi na Zemi? Jestli hádáte, že si dopřeje dovolenou jako doživotní zákazník resortu Oblast 51, tak se pěkně pletete. Jeho novým domovem se stal Bílý dům, odkud je obdivován celou Amerikou. To lehce rozladilo Sovětský svaz, který se bojí, že se lehkovážnost Američanů může rozšířit do celého světa, včetně sibiřské oblasti. Ničí tak mimozemskou základnu na oběžné dráze a s ní i kariéru netradičního prezidenta. Nechá...

»
20. 09. 2022 • p.a.c.o0

RECENZE: Hobo: Tough Life

Už jsem si myslel, že simulátory všeho možného mají to nejlepší za sebou, ale evidentně jejich trend stále sílí. A když už si člověk myslí, že ho nic nepřekvapí, objeví se simulátor bezdomovce. Ke cti vývojářů však musím dodat, že jejich projekt, kterému budou věnovány následující řádky, je ve vývoji již nějaký ten pátek, kdy si svou premiéru odbyl na PC platformě v roce 2017. Zde sklidil velice solidní úspěch a...

»
07. 09. 2022 • HusekD0

RECENZE: Steelrising

Studio Spiders je tu s námi již řadu let. Za dobu své existence jsme se od nich dočkali opravdu pestré nabídky her. První titul vydali v roce 2009 a jednalo se o předělávku velmi povedené adventury ze světa Sherlocka Holmese, se kterým jsme se vydali po stopách Jacka Rozparovače na Xboxu 360. Svojí vlastní tvorbu započali až v roce 2011, kdy nám představili akční RPG Faery: Legends of Avalon. Titul...

»
05. 09. 2022 • DandyCZE0

RECENZE: F1 Manager 2022

Svět Formule 1 v minulých dnech nabídl novou hru z tohoto prostředí. Pokud se těšíte na další zavodní klon, tak jste vedle. Tentokrát usednete do manažerského křesla a budete se snažit vytvořit dokonalou závodní stáj, která se stane postrachem pro konkurenci.

»
22. 08. 2022 • p.a.c.o0

RECENZE: Saints Row

Co dělat, když máte zavedenou sérii, které s každým dílem dochází víc a víc dech? Máte hned několik možností. Buď nechat sérii sérií a vrhnete se na nějakou novou značku. Další možností je pokračovat v dojení, dokud hráči nepřijdou na to, že vlastně hrají pořád to samé (a že jim to občas trvá docela dlouho) a jako poslední možnost bych viděl taktiku pár let počkat, až se na všechno tak trochu pozapomene...

»
16. 08. 2022 • HusekD0

RECENZE: Way of the Hunter

Dnešní hráči mají k dispozici nepřeberné množství titulů a žánrů. Trh by se mohl zdát přeplněný, bez sebemenšího prostoru pro nové vývojáře. To ovšem neplatí pro všechny. V případě loveckých simulátorů jsme do této doby byli odkázáni pouze na theHunter: Call of the Wild, jenž si po několik let udržoval téměř bezkonkurenční prvenství. To se ale v následujících měsících může rychle změnit, protože se objevilo nové slovenské vývojářské studio pod...

»