RECENZE: Just Dance 2022

Autor: SeedarCZ Publikováno: 14.11.2021, 18:57

Publikováno: 14.11.2021, 18:57

Sociální sítě

O autorovi

SeedarCZ

SeedarCZ

Je autorem 24 článků

Série Just Dance od Ubisoftu, je asi poslední mohykán her s pohybovou aktivitou, které na konzolích máme. Co nás čeká letos?

Na Xboxu Series S jsem hru s pohybovým senzorem prozatím nezkoušel a první otázka, která mě napadla při instalaci tohoto titulu byla, jak to vlastně celé funguje? Kinect nám už Microsoft nedovolil a vývojáři se chytili asi jediného stébla co se nabízelo. A tím je samozřejmě smartphone. Nebudu chodit kolem horké kaše, po prvním testovacím songu jsem už tuhle otázku hodil za hlavu. Funguje to stejně dobře, ne-li ještě lépe než hraní s kinectem na Xbox One. Nakonec, ovládání s telefonem je dostupné už poměrně dlouho a na vychytání chyb měl vývojář dostatek času. Já dnes hrál s mobilem poprvé, a jsem bez nadsázky nadšený, jak dobře snímání pohybu funguje i bez kamery.

Srovnávat hry s Kinectem na Xbox 360 ale nelze, na ty budeme asi s láskou vzpomínat ještě dlouho.

Takže se nemusíte bát, Just Dance tady s námi jistě ještě nějakou dobu vydrží a své příznivce zásobuje opravdu slušnou zásobou hudby už v základním balíčku. Napočítal jsem něco přes 40 skladeb bez nutnosti cokoli dokupovat, což hodnotím jako dostatečnou porci.

My postarší zde nalezneme i hity minulého století 🙂

Zábavu si zde nalezne každý s chutí trochu protáhnout své ochablé svalstvo od sezení v křesle :)) zde ovšem, více než u jiných her platí, čím víc lidí, tím větší zábava. Tancovat sólo je vcelku o ničem, ikdyž je to v multiplayeru (vyzkoušeno :D).

Pořád tady ale máme skvělou službu, zvanou Just Dance Unlimited. Předplatné, které za velmi příznivou cenu nabídne více než 700 skladeb ke hraní. Pokud vás tedy tento typ zábavy doma baví, jedná se rozhodně o službu, kterou nesmíte vynechat. Navíc, je k dispozici na vyzkoušení na první měsíc zdarma. Licence na hudbu něco stojí, a tyto částky jsou opravdu více než fér.

Asi jedinou novinkou ve hře je režim Sweat. Jakýsi doplněk, jež na základě vaší fyzické aktivity spočítá spálené kalorie, nakonec proč ne. Pokud tuto hru používáte jako náhradu za například posilovnu, tuto variantu ve hře nejspíš uvítáte. Mě osobně ale kalorie příliš netrápí takže tento režim nejspíše nikdy nezapnu.

World Dance Floor (v překladu světové taneční pódium), je pak režim pro více hráčů, který je sice vyřešený elegantně a nějakou tu zábavu nabídne. Nicméně jsou zde rezervy, které by se daly zaplnit a mulťák by se dal určitě pojmout lepším způsobem. Zatančit si tři songy a podle dosaženého skóre určit vítěze není zrovna nápaditý styl, obzvlášť, když je to jediný online režim. Zde by se dalo určitě vymyslet něco navíc. Třeba příští rok 🙂

Nalezneme zde i playlist pro nejmenší tanečníky, kde je hudba samozřejmě pro ty mladší (ovšem nejen pro ně, pozn.red.). Zde ovšem bez Unlimited příliš zábavy nenaleznete. Pokud si ale toto rozšíření pořídíte, je výběr podstatně větší. A režim shuffle a.k.a. tančení nonstop, je zde naprosto geniální.

I tak ale jediným důvodem ke koupi nového dílu, stejně jako u těch předchozích, je aktualizace knihovny skladeb. Hratelnost zůstává stejná, nebo řekněme stejně skvělá jako předchozí roky. Této sérii by slušely spíše každoroční updaty o nové skladby, případně skladby dokupovat jako DLC. Částečně tento problém řeší služba Unlimited, doufejme že je to první krok správným směrem a dočkáme se jakési finální verze Just Dance, která bude poslední a pravidelně aktualizována o nejnovější hity. Tento titul si to rozhodně zaslouží.

8
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Nový díl série je opět skvělý, s opravdu nádherně zpracovaným vizuálem skladeb, skvěle technicky zvládnutým snímáním pohybu s velkým obsahem songů. Komunita této hry je taky dostatečná, ve hře pro více hráčů tak vždy najdete novou motivaci. Jako možnost pro domácí zábavu při pořádání vánoční párty (přece jen, z toho všeho cukroví je třeba se vypotit) je to to nejlepší, co aktuálně konzole nabízejí. Také se může jednat o elegegantní způsob, jak zabavit děti a odpočinout si. Ročník 2022 tak ničím nezklamal, ale také s ničím novým opět nepřišel.
obsahchybí mi české písničky
snadné ovládání playlist pro děti je bez Unlimited poměrně chudý
působivý vizuál skladeb takřka žádné změny oproti předchozím dílům co se způsobu hraní týče
zábavný multiplayer
nekonečná zábava pro všechny věkové kategorie
21. 02. 2024 • p.a.c.o0

RECENZE: Skull and Bones

Piráti jsou nedílnou součástí námořní historie a je jedno, zda ti nejznámější z nich doopravdy existovali nebo jsou příběhy o nich jenom dobře vymyšlené povídačky. I tak je na tom něco zajímavého, a nejeden hráč by si chtěl tento život, alespoň virtuálně, vyzkoušet. Jak nám ukázalo Sea of Thieves, je toto téma dost dobře herně zpracovatelné a dostatečně zábavné na stovky hodin. Ač se to nezdá, tak Sea of Thieves jsou...

»
15. 02. 2024 • Lukáš Urban0

Recenze: Banishers: Ghosts of New Eden

Romantika má mnoho podob. Na přídi potápějící se lodi, při úplňku mezi upírem a lykantropem nebo se smrtkou místo Valentýna. Antea a Red jsou ukázkový pár, kterému to klape jak v soukromí, tak v práci, A to navzdory faktu, že mají náročné zaměstnání. Toho času v kolonii New Eden, kde se jako smrtící epidemie rozpíná Noční můra dělající z nebohých osadníků duchy. Bohužel při osudovém střetu se jedním z nich stává i Antea, čímž pro...

»
15. 02. 2024 • DandyCZE0

Recenze Truck & Logistics Simulator

Člověk by řekl, že v poslední době máme podobných her docela hodně. Většina se snaží něčím zaujmout a ukázat specifickou část dopravy. Na PC je to snažení vydavatelů velmi obtížné, jelikož tam mají ETS, které sice nabízí „pouze“ přepravu, ale i tak vládne danému segmentu. Na konzolích je situace jiná a tak vždy s velkým zájmem sleduji další pokusy studií přinést kvalitní dopravní simulátor. Dnes se podíváme na Truck & Logistics Simulator...

»
14. 02. 2024 • lindros88cze0

RECENZE: Tomb Raider I-III Remastered

Je až neuvěřitelné, že za dva roky Lara Croft oslaví teprve své třicátiny. Série Tomb Raider si odbyla premiéru v roce 1996 a od té doby jsme viděli nespočet různých dobrodružství zasazených do celého světa napříč různými platformami i filmy. Ovšem teprve teď jsme se na Xboxu vůbec poprvé dočkali původní trilogie.

»
12. 02. 2024 • Lukáš Urban0

Recenze: Baldur’s Gate 3

Hodnotit hru s dvouměsíčním odstupem nebývá zvyklostí. Každý se snaží přinést svoje dojmy co nejdříve, aby si pohladil ego a přesvědčil hráče o své jediné správné pravdě. Osobně si myslím, že všechno má svůj čas. Navíc zkušenosti posledních let mě naučily, že jsou určité typy projektů, jimž je třeba se věnovat trochu déle. Ať už z důvodu technické kvality nebo herní nabídky. V případě Baldur’s Gate 3 bychom mohli mluvit o obou aspektech,...

»
06. 02. 2024 • lindros88cze0

RECENZE: Suicide Squad: Kill The Justice League

Studio Rocksteady se do paměti nespočtu hráčů zapsalo výtečnou trilogií Batman Arkham, která mezi jednu z nejlepších her podle superhrdiny. Všichni tak napjatě očekávali, co dalšího tento talentovaný tým chystá. Představení Suicide Squad: Kill The Justice League navzdory napojení na oblíbenou sérii nevzbudilo příliš pozitivní ohlasy a nepomohlo ani postupné ukazování záběrů z hraní, kdy pomyslným hřebíčkem do rakve bylo potvrzení, že hra bude stavět na online kooperaci a především bude tzv....

»
29. 01. 2024 • SeedarCZ0

Recenze: War Hospital

Počátkem ledna vydalo vcelku neznámé studio Brave Lamb, pro které jde o první vydanou hru, titul War Hospital. Pro menší studia mohou být začátky strastiplné a bývá to znát i na jejich tvorbě. Jak si War Hospital vedl?

»
16. 01. 2024 • DandyCZE0

Recenze: Jagged Alliance 3

Jako fanoušek tahových strategií si v poslední době nemohu stěžovat. Tento styl her sice není nijak masivně oblíben, ale rozhodně stojí za vyzkoušení.

»