RECENZE: MotoGP 18

Autor: p.a.c.o Publikováno: 17.6.2018, 9:36

Publikováno: 17.6.2018, 9:36

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 1535 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Šampionát MotoGP je skvělou podívanou, kdy při žádném závodě není nouze o dramatické situace a spoustu předjíždění. Navíc upadnout může při riskantnějších manévrech každý, tudíž nic není předem dané. Tento adrenalin se nám snaží nabídnout i virtuální zpracování této značky s oficiální licencí, a i letos ho mají na svědomí Italové z Milestone. MotoGP 18 se chlubí v PR materiálech celou řadou novinek, ovšem to už je taková klasika.

Důležité je, jak se nám motorky hrají a také jaký je celkový dojem. Vzhledem k tomu, že vývojáři chrlí jednu značku za druhou, nabízí se zde myšlenka, zda kvantita není na úkor kvality a hned, jak jsem si pustil první závod, bylo vymalováno. Bohužel pozitivní dojmy moc často nepřevažovaly, a i proto vypadá výsledné hodnocení tak, jak nakonec vypadá. Až se divím, že vzhledem k okolnostem jsem dal ještě tolik.

Začněme pozitivně, abych nebyl škarohlíd od samého začátku. Nabídka herních módů není vůbec špatná a nabízí klasiku, jakou by hráč očekával. Je tu kariéra, online hraní s budoucí podporou eSport Championship a rychlé režimy. Kariéra byla od posledně zjednodušena, takže se hráč může více soustředit na samotné závodění. Nově je možné hrát kompletní úvodní seriál Red Bull MotoGP, což kariéře přidává na uvěřitelnosti a technických bodů při závodech je možné v pár aspektech vylepšovat svůj závodní stroj. Ovšem to je z novinek všechno, což je škoda, protože jak ukazují Codemasters u jejich F1 série, kariéra může být o dost propracovanější.

V propracovanost jsem doufal i po stránce jízdního modelu a toho jsem se opravdu dočkal. Nejlepší na tom je, že se povedlo vyvážit hratelnost pro snad všechny druhy závodníků. Možnosti nastavení jsou opravdu široké a hru si díky tomu užijí jak začátečníci, tak ti, jejichž zadky na motorce projely pořádný kus závodních okruhů. Nováčkům se nějaká ta pomoc určitě hodí, protože hra není úplně snadná ani na lehkou obtížnost a navést jezdce správně do zatáčky chvilku potrvá. O to více zamrzí, že oproti loňskému dílu mi pocit z rychlosti nepřišel tak intenzivní a ve stejných rychlostech jsem u obou her měl značně rozdílné pocity. Loni to byla opravdu rychlá jízda, kdežto letos mi celé závodění přišlo takové „pomalejší“.

Hodně jsem se těšil a sliboval si posun po grafické stránce, jelikož byl oznámen přechod na Unreal Engine. Díky této hře, která jako další promrhala jeho potenciál se již této mantry děsím, jelikož grafika je prostě děs. Smutný na tom je zejména fakt, že loni jsem grafickou stránku chválil a říkal jsem, že konečně hra vypadá k světu. No, letos je to zase bída, a hlavně kvůli technické a grafické stránce je hodnocení průměrné. Kdo hraje na původním Xbox One, nechť se připraví na obrovské zklamání, protože na něm je grafika jeden velký rozmazaný hnus. Na Xbox One X je situace lepší, i když jenom v menu. Hra jako taková je pěkná, co se motorek, jezdců a trati (silnice) týče. Okolí je jak z 15 let staré hry, neostré, krabicovité a k smíchu.

Stále chybí dynamická změna počasí, takže vám buď prší od začátku nebo svítí sluníčko. Ano, může být i zataženo, ale to není volba, která by měla mít nějaký vliv na herní či jízdní vlastnosti. Z okolí tratě mě hodně zaskočila zelná placka, což prý má být tráva a pak taková béžová plocha, údajně to je písek. Motorka se na obojím chová stejně, takže to klidně může být i obráceně. Je sice chvályhodné, že se svezeme na novém okruhu v Thajsku, ovšem to není na potlesk, jelikož hra s oficiální licencí musí takovéto věci reflektovat automaticky.

5
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

MotoGP 18 není krok k lepšímu, ale sešup zpět do bláta (napadlo mě jiné slovo, ale to se asi moc nehodí) a nevidím jediný důvod, proč by se někdo měl u nového ročníku trápit. Ten loňský je o dost lepší po všech stránkách. V Milestone už by se měli probudit z té diskotéky, začít dělat méně her a zvýšit jejich kvalitu. Za chvilku jejich hry nebude chtít nikdo ani recenzovat, natož za ně utrácet peníze.
 • Zdeněk Bulín

  A já se zase tak těšil na pořádné motorky, když jsem viděl upoutávku na to, co vše bude ve hře nové a jak bude vypadat 🙁 Fakt nechápu, jak někdo může tohle v dnešní době vydávat.

  • KoubecX

   Milestone no, co taky od nich čekat 🙂

 • Saasi89

  Říkal jsem si, že nový engine plus obsah mě konečně donutí pustit se do motorek. Doporučí někdo nějakou alternativu? Díky

  • Chaosteory CZ

   Zkus kouknout na TT Isle of Man. Z letošních motorek je to asi to nejlepší, co zatím vyšlo.

19. 09. 2018 • chaosteorycz5

Recenze: Super Street: The Game

Občas se na hru těšíte, třebaže v nitru tušíte, že vás při vydání čeká čelní náraz do betonového pilíře. Ale naděje umírá poslední. I tým s malým počtem členů, malým rozpočtem a malými tvůrčími možnostmi může vytvořit dílo, které hrdě zvedne vhozenou rukavici, kolem níž všichni kráčí s odstupem. Rukavice ovšem nesmí být boxerská a vylitá olovem.

»
16. 09. 2018 • tonyskate6

RECENZE: Shadow of the Tomb Raider

Očekávané ukončení trilogie novodobé Lary se konečně dostalo do našich rukou. Je ovšem tak velkolepé jak se nám tvůrci a vydavatel během výrazné kampaně snažili namluvit? O tom se více dočtete v naší recenzi, ale rozhodně jsme se opět dočkali parádního dobrodružství.

»
15. 09. 2018 • chaosteorycz1

Recenze: Immortal: Unchained

Do rezavé mačety už taky. Už to tam skoro bylo. Chybělo méně, než by se do hlavně pistole vešlo a ta třímetrová reklama na steroidy by padla jak nepoužívaný komín. Hodina usilovné práce se právě stala smutnou vzpomínkou a já nemám nic. Jak si teď vylepším vybavení, když jsem všechno nechal na místě smrti? Saprlot, tohle by se slušným lidem dělat nemělo. No nic, když to zkusím ještě jednou, nic...

»
15. 09. 2018 • p.a.c.o1

RECENZE: The Golf Club 2019 featuring PGA TOUR

Letošní sucho v průběhu léta jistě zaznamenal každý a celá řada lidí z něj neměla radost. Mezi tyto jedince bych zařadil i správce golfových hřišť, kteří se museli, mimo útoků syslů na hřiště, vypořádat i se suchem. Udržet bezchybný green nebo farway nebylo jistě snadné, ještě že plevelu kolem hřiště, nebo písku v písečných pastích je to úplně jedno. Ono sucho by se dalo krásně vztáhnout i na hry s golfovou tématikou, kterých poslední...

»
14. 09. 2018 • DandyCZE4

RECENZE NHL 19

Venku je dneska zataženo a prší, snad nám ten led neroztaje. Starosti v letošním díle NHL 19 můžete mít různé, ale všichni jsme zvědaví, jak se to hraje. A od toho je tady moje recenze, jež vám prozradí, jak si tento ročník stojí v očích hokejového maniaka, který nevynechal žádný díl od jeho prvního vydání v době mamutů. Série NHL v posledních letech čelila oprávněné kritice, že herní engine je stále stejný a že...

»
09. 09. 2018 • kristine4chaos29

Recenze: V-Rally 4

Do obchodů dorazila další hra, která má na obalu závodní auto. Fanoušci zaprášených kapot a zlomených kardanů určitě budou mít radost, protože jde o značku V-Rally. A nejspíše jde o značku slavnou, protože ve své době úspěšně nacházela hráče, i když proti ní stály Colin McRae Rally, Xpand Rally nebo Rallisport Challenge. Já jsem tentokrát klidná. Ani jedno totiž nepamatuji.

»
08. 09. 2018 • chaosteorycz0

Recenze: Planet Alpha

Není mnoho žánrů, u kterých bych se zachoval jako kleptoman. Ačkoliv na to tedy nejsem příliš hrdý a vlastně to není ani trochu profesionální. Slabost pro plošinovky z bočního pohledu je letitá a pramení v době, kdy se instalatér rozhodl zahodit hasák a jít zachraňovat princezny. A i když se poslední léta přikláním spíše k surrealistickým depresím s omezenou paletou barev, nepohrdnu ani avatarovským světem, kde se rozvernému umělci rozlily barvy. A právě sem...

»
07. 09. 2018 • DandyCZE2

Recenze Phantom Doctrine

Na obzoru je nová tahová strategie a z prvních videí jsem natěšen na další klon výborné herní série X-Com. Samotné zasazení do období studené války mě ještě více utvrdilo v dojmu, že tuhle hru chci recenzovat. Zahrát si za tajné agenty z obou stran a stát se součástí konspiračních událostí, nebo naopak proniknout do záhad a vyluštit složité případy. Ano, bavíme se o hře Phantom Doctrine, která právě dorazila na Xbox One. Srp...

»